دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7963
تعداد نوشته ها : 46
تعداد نظرات : 7
Rss
طراح قالب
مصرف داروهای نیروزای مکمل, یکی از عوامل اصلی بروز انواع بیماری ها و اختلالات جسمی و روانی است. مصرف داروهای نیروزا در میان ورزشکاران بعضی از رشته های ورزشی آنان را با عوارض خطرناکی همچون سرطان پروستات, ورم اندامها, افزایش کلسیم خون و اختلالات جنسی و افسردگی روبرو می کند.
از سوی دیگر آگاهی نداشتن مصرف کنندگان داورهای نیروزا از عوارض آن و مدنظر قرار دادن تاثیرات ظاهری که در اندامها نمایان می شود عامل اصلی در مصرف این نوع داروها است. در حال حاضر ورزشکاران رشته های بدنسازی و پرورش اندام بیشترین میزان مصرف داروهای نیروزا را به خود اختصاص داده اند این درحالیست که تولید و ورود نوع دیگری از داروهای غیرمجاز به نام مکمل های غذایی که به داروهای چربی سوز مشهور هستند این روزها در کانون توجه و مصرف افرادی است که از افزایش میزان چربی در اندام و بدن خود نگران هستند اما آنچه از نگاه مصرف کنندگان مکمل های غذایی یا داروهای غیر مجاز به نام مکمل های غذایی که به داروهای چربی سوز دور مانده است تولید.
7
درصد مکمل ها به صورت تقلبی و با استفاده از مواد مضر همچون پودر سنگ, براکس, پودر چوب و شیر خشک در کشور است.
مکمل های غذایی یا دارویی چربی سوز که عموما از سمت غرب کشور وارد می شوند در مصرف کنندگان موجب خونریزی دستگاه گوارش و ایجاد سرطان در کبد می شوند. سرگیجه, تنگی نفس, کاهش اشتها و اختلالات شخصیتی از دیگر عوارض مصرف استروئیدهای آنابولیزان داروهای نیروزا و مکملهای غذایی یا چربی سوز است. مصرف داروهای نیروزای مکمل, یکی از عوامل اصلی بروز انواع بیماری ها و اختلالات جسمی و روانی است. مصرف داروهای نیروزا در میان ورزشکاران بعضی از رشته های ورزشی آنان را با عوارض خطرناکی همچون سرطان پروستات, ورم اندامها, افزایش کلسیم خون و اختلالات جنسی و افسردگی روبرو می کند. از سوی دیگر آگاهی نداشتن مصرف کنندگان داورهای نیروزا از عوارض آن و مدنظر قرار دادن تاثیرات ظاهری که در اندامها نمایان می شود عامل اصلی در مصرف این نوع داروها است. در حال حاضر ورزشکاران رشته های بدنسازی و پرورش اندام بیشترین میزان مصرف داروهای نیروزا را به خود اختصاص داده اند این درحالیست که تولید و ورود نوع دیگری از داروهای غیرمجاز به نام مکمل های غذایی که به داروهای چربی سوز مشهور هستند این روزها در کانون توجه و مصرف افرادی است که از افزایش میزان چربی در اندام و بدن خود نگران هستند اما آنچه از نگاه مصرف کنندگان مکمل های غذایی یا داروهای غیر مجاز به نام مکمل های غذایی که به داروهای چربی سوز دور مانده است تولید. 7 درصد مکمل ها به صورت تقلبی و با استفاده از مواد مضر همچون پودر سنگ, براکس, پودر چوب و شیر خشک در کشور است. مکمل های غذایی یا دارویی چربی سوز که عموما از سمت غرب کشور وارد می شوند در مصرف کنندگان موجب خونریزی دستگاه گوارش و ایجاد سرطان در کبد می شوند. سرگیجه, تنگی نفس, کاهش اشتها و اختلالات شخصیتی از دیگر عوارض مصرف استروئیدهای آنابولیزان داروهای نیروزا و مکملهای غذایی یا چربی سوز است.  
دسته ها :
شنبه هجدهم 8 1387
سلام، آخرین خبری را که چند لحظه پیش فهمیدم به اطلاعتون می رسانم: عجیب دوستت دارم-----------------------------------برای نقد کردن چکی دیگر که روی آن نوشته بود: دوستت دارم؛ تمامی شهر را زیر پا گذاشتم. نمی دانم شاید روزی نمایشگاهی دایر کنم از این چکهای بی محل در وجه حامل--------------------------اگر آسمان چشمان من امشب اشکباران است خیالی نیست . اگر فاصله بین من و تو به وسعت روزگاران است خیالی نیست. مرا همین بس که عشقت در چهارچوب ویران وجودم پنهان است--------------------------گاهی وقتها زندگی تمام حواسشو جمع می کنه تا ببینه تو چی دوست داری تا درست همون را از تو بگیره.....کاش زندگی نفهمه من چقدر دوستت دارم----------------توجه از هموطنانی که بضاعت مالی برای فرستادن اس ام اس ندارند تک زنگ هم پذیرفته میشود...صندوق حمایت از بیماران اس ام اسی----------------اعلامیه انجمن بیماران اس ام اسی: با فرستادن چند اس ام اس هر چند کوتاه، جان تازه ای به گوشی ما بدهید------------------شیشه پنجره را باران شست ,از دل من اما ...چه کسی نقش تو را خواهد شست ؟!
-----------------------------------------------
گفتم : ز سرنوشت بیندیش و آسمان .
گفتی :غمین مباش که آن کور و این کر است !
دیدی که آسمان کر و سرنوشت کور صدها هزار مرتبه از ما قوی تر است .
----------------------
ما گذشتیم و گذشت آنچه تو با ما کردی.تو بمان با دگران، وای به حال دگران
------------------------------
بودیم و کسی پاس نمی داشت هستیم.باشد که نباشیم و بدانند که بودیم
----------------------------
همیشه با تو
با تو بوده ام ، همیشه و در همه جا
با تو نفس کشیده ام ، با چشمان تو دیده ام
مرا از تو گریزی نیست ،
چنانکه جسم را از روح و زمین را از آسمان و درخت را از آفتاب
تو دلیل من برای حیات بودی و هستی
و چنان با این دلیل زیسته ام که باور کرده ام
علت بودن من تو هستی
پاسخ من به آغاز و پایان زندگی این است : « همیشه با تو »
(
فهیمه رحیمی )-----------------------یک بار بهت گفتم دوست دارم، هزار بار گفتم خدایا غلط کردم-----------------------------یکی میدونه که دوستش داری، یکی نمیدونه دوستش داری! بیچاره اونی که فکر میکنه دوستش داری------------------------- من ادعا نمی کنم، همواره به یاد کسانی هستم که دوستشان دارم ولی می توانم ادعا کنم که لحظاتی که به یادشان نیستم نیزدوستشان دارم--------------------------------فریاد نزن ای عاشق فریاد نزن! بی سبب نیست چنین فریادم بی گناه در دام عشق! افتادم چه درست چه غلط زندگیه هم خودم هم تورو بر باد دادم! بی گناه در دام عشق افتادم! اگر احساسم رو میفهمیدی... ما سزاواریم اگر گریانیم! وقتی پیمان دلو می بستیم گفته بودی فقط عاشق هستیم ولی با عشق نگفتیم هرگز نه گناه کاریم نه بی تقصیریم منو تو بازیچه ی تقدیریم هر دو در بی راه ی بی راه عشق با دل و احساس خود----------------------------  در دیاری که در آن نیست کسی یار کسی کاش یا رب که نیفتد به کسی کار کسی-----------------------------------------------------انتظار درد آور است. فراموشی دردآورتر است اما بی تصمیمی از هر رنجی بدتر است-----------------------------------------
تولستوی  :  میان آدمیان چیزی نیست جز دیوار هایی که خود ساخته اند -----------------------------------
جواهر لعل نهرو : به گذشتۀ خود هرگز نمی اندیشم مگر آنکه بخواهم از آن نتیجه ای بگیرم-------------------------------------------------------به غصه ها سنگ بزن ، تو صورتش رنگ بزن ، هر وقت دلت تنگ میشه ، فقط به من زنگ بزن-------------------------------------زمستان بهانه است ، برف از آسمان خسته شده . پاییز بهانه است برگ از درخت سیر شده . اس ام اس بهانه است دلم برات تنگ شده-------------------------------------- 
دسته ها :
شنبه هجدهم 8 1387
چـیـزهایــی که می خورید می تواند به زیباتر شدن شما کـمک کند. برنامه زیبایی خود را با صبحانه، ناهار و شام آغاز کنید.
جوانتر به نظر بیایید
بـادام خـواص فـوق العـاده ی ضد پیری دارد. نه تنها حاوی مـیــزان زیادی ویتامین E است (می دانید که این ویتامین جـزء ویـتـامین هایی است که معمولاً پشت ظرف کِرِم هاو لوازم آرایشی از آن نام می بـرنـد)، بـلـکـه حـاوی میزان زیـادی اسـیـد چـرب هـم مـی بـاشـد (کـه بـه نــرم کــردن پوست کمک می کند)، همچنین حاوی آنتی اکسیدان سلنیم می باشد. اما حواستان باشد که زیاد از این ماده ی غذایی نخورید. درست است که خواص زیبایی و آرایشی زیادی دارد، اما میزان کالریش هم بالا است و ممکن است باعث چاقی شود.
ناخن هایی محکم داشته باشید
با خوردن پروتئین می توانید به ناخن هایتان استحکام بیشتری داده و آنها را تقویت کنید. پروتئین باعث ساختن کراتین (ماده ی تشکیل دهنده ی ناخن) می شود. سینه ی مرغ بدون پوست و استخوان، گوشت بوقلمون، ماهی تن و حبوبات همه در این منظور به شما کمک می کنند.
موهایی براق داشته باشید
مواد غذایی که حاوی میزان زیادی ویتامین B هستند برای براقتر کردن مو بسیار مفیدند. ویتامین B در تخم مرغ، شیر، سبزیجات، و گوشت مرغ یافت می شود. سیلیکا نیز در براق و سالم نگاه داشتن مو بسیار موثر است. پوست خیار، پیاز، جو خام و جوانه ی لوبیا منابع اصلی این ماده ی معدنی به شمار می روند.
خشکی پوستتان را از بین ببرید
ماهی به شما در این زمینه کمک زیادی می کند. ماهی (به خصوص ماهی های روغن داری مثل ماهی آزاد) حاوی اسید چرب امگا ۳ می باشد که به مرطوب کردن و تقویت پوست کمک می کند.
چین و چروک پوستتان را برطرف کنید
ویتامین C سازنده ی کولاژن به راستی در برطرف کردن و از بین بردن چین و چروک موثر است. کیوی منبعی عالی از این ویتامین به حساب می آید چون تقریباً هر کیوی بیش از ۱۰۰ درصد از این ویتامین را در خود دارد. ویتامین C اثرات بسیار مفیدی روی سلامتی دارد، که یکی از این تاثیرات کمک به ساختن کالوژن است. وقتی بدنتان میزان بیشتری از کالوژن در خود داشته باشد، پوست قابلیت ارتجاعی و کششی بیشتری پیدا کرده و چین و چروک راحت تر از بین می روند. منابع دیگر این ویتامین مرکبات، انبه، شهد عسل و پاپایه است.
آفتاب سوختگیتان را درمان کنید
اگر به خاطر زیاد زیر آفتاب ماندن پوستتان سوخته است، هلو و ذغال اخته بخورید. این میوه های خوشمزه حاوی میزان زیادی ویتامین E می باشند. این ویتامین به برطرف کردن قرمزی و ورم آفتاب سوختگی کمک می کند. همچنین با افزایش قابلیت کشسانی پوست، در از بین بردن چین و چروک نیز موثر است.
دندانهایتان را سفیدتر کنید
همه ی ما می دانیم که سودا، قهوه، چای و غذاهای شیرین باعث تغییر رنگ و لکه دار کردن دندانها می شوند. اما آیا می دانستید که سیب و کرفس به از بین بردن این تغیر رنگ و سفیدتر کردن دندانها کمک می کنند؟
گود رفتگی و سیاهی زیر چشمتان را از بین ببرید
هیچ کس دوست ندارد که زیر چشمهایش گود رفته و سیاه شود. اما اگر به این وضعیت دچار شده اید، از ویتامین C به همراه آهن استفاده کنید. این دو ماده با یکدیگر موثرترین راه برای از بین بردن سیاهی و گودرفتگی زیر چشم هستند. از سینه ی مرغ بدون استخوان و پوست (منبعی عالی از آهن) به همراه فلفل سبز، زرد یا قرمز (منبع ویتامین C) استفاده کنید.
پوستتان را براق تر کنید
برای شاداب، مرطوب و سالم نگاه داشتن پوستتان آب بخورید. ممکن است تابه حال خیلی این را شنیده باشید، اما واقعاً صحت دارد. آب سموم را از بین برده و باعث رطوبت دادن به پوستتان می شود.
از سرطان پوست پیشگیری کنید
گوجه فرنگی در این زمینه بسیار موثر است چون حاوی سه آنتی اکسیدان مهم ضد سرطان است: بتا کاروتین، ویتامین C و لیکوپن. گوجه فرنگی را به هر شکلی میتوانید استفاده کنید: خام، پخته یا حتی به شکل سُس. اگر می خواهید جذب لیکوپن را در بدنتان بالا ببرید، گوجه فرنگی را در مقدار کمی روغن زیتون بپزید
دسته ها :
شنبه هجدهم 8 1387
«بیل گیتس»، رئیس «مایکروسافت»، در یک سخنرانی در یکی از دبیرستان‌های آمریکا، خطاب به دانش‌آموزان گفت: «در دبیرستان خیلی چیزها را به دانش‌آموزان نمی‌آموزند». او هفت اصل مهم را که دانش‌آموزان در دبیرستان فرا نمی‌گیرند، بیان کرد.به گزارش ایسنا، اصول بیل گیتس به این شرح است:
اصل اول: در زندگی، همه چیز عادلانه نیست، بهتر است با این حقیقت کنار بیایید.
اصل دوم: دنیا برای عزت نفس شما اهمیتی قایل نیست. در این دنیا از شما انتظار می‌رود که قبل از آن‌که نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید، کار مثبتی انجام دهید.اصل سوم: پس از فارغ‌التحصیل شدن از دبیرستان و استخدام، کسی به شما رقم فوق‌العاده زیادی پرداخت نخواهد کرد. به همین ترتیب قبل از آن‌که بتوانید به مقام معاون ارشد، با خودرو مجهز و تلفن همراه برسید، باید برای مقام و مزایایش زحمت بکشید.اصل چهارم: اگر فکر می‌کنید، آموزگارتان سختگیر است، سخت در اشتباه هستید. پس از استخدام شدن متوجه خواهید شد که رئیس شما خیلی سختگیرتر از آموزگارتان است، چون امنیت شغلی آموزگارتان را ندارد.اصل پنجم: آشپزی در رستوران‌ها با غرور و شأن شما تضاد ندارد. پدر بزرگ‌های ما برای این کار اصطلاح دیگری داشتند، از نظر آنها این کار «یک فرصت» بود.اصل ششم: اگر در کارتان موفق نیستید، والدین خود را ملامت نکنید، از نالیدن دست بکشید و از اشتباهات خود درس بگیرید.اصل هفتم: قبل از آنکه شما متولد بشوید، والدین شما هم جوانان پرشوری بودند و به قدری که اکنون به نظر شما می‌رسد، ملال‌آور نبود 
دسته ها :
شنبه هجدهم 8 1387
الو ... الو... سلام
کسی اونجا نیست ؟؟؟؟؟
مگه اونجا خونه ی خدا نیست؟
پس چرا کسی جواب نمیده؟
یهو یه صدای مهربون! ..مثل اینکه صدای یه فرشتس .بله با کی کار داری کوچولو؟
خدا هست؟ باهاش قرار داشتم.. قول داده امشب جوابمو بده.
بگو من میشنوم .کودک متعجب پرسید: مگه تو خدایی ؟من با خدا کار دارم ...
هر چی میخوای به من بگو قول میدم به خدا بگم .
صدای بغض آلودش آهسته گفت یعنی خدام منو دوست نداره؟؟؟؟
فرشته ساکت بود .بعد از مکثی نه چندان طولانی:نه خدا خیلی دوستت داره.مگه کسی میتونه تو رو دوست نداشته باشه؟
بلور اشکی که در چشمانش حلقه زده بود با فشار بغض شکست وبر روی گونه اش غلطید وباهمان بغض گفت :اصلا اگه نگی خدا
باهام حرف بزنه گریه میکنما...
بعد از چند لحظه هیاهوی سکوت ؛
بگو زیبا بگو .هر آنچه را که بر دل کوچکت سنگینی میکند بگو..دیگر بغض امانش را بریده بود بلند بلند گریه کرد وگفت:خدا جون خدای مهربون،خدای قشنگم میخواستم بهت بگم تو رو خدا نذار بزرگ شم تو رو خدا...چرا ؟این مخالف تقدیره .چرا دوست نداری بزرگ بشی؟آخه خدا من خیلی تو رو دوست دارم قد مامانم ،ده تا دوستت دارم .اگه بزرگ شم نکنه مثل بقیه فراموشت کنم؟
نکنه یادم بره که یه روزی بهت زنگ زدم ؟نکنه یادم بره هر شب باهات قرار داشتم؟مثل بقیه که بزرگ شدن و حرف منو نمی فهمن.
مثل بقیه که بزرگن و فکر میکنن من الکی میگم با تو دوستم .مگه ما باهم دوست نیستیم؟پس چرا کسی حرفمو باور نمیکنه ؟خدا چرا بزرگا حرفاشون سخت سخته؟مگه اینطوری نمی شه باهات حرف زد...
خدا پس از تمام شدن گریه های کودک:آدم ،محبوب ترین مخلوق من.. چه زود خاطراتش رو به ازای بزرگ شدن فراموش میکنه...کاش همه مثل تو به جای خواسته های عجیب من رو از خودم طلب میکردند تا تمام دنیا در دستشان جا میگرفت.
کاش همه مثل تو مرا برای خودم ونه برای خودخواهی شان میخواستند .دنیا برای تو کوچک است ...
بیا تا برای همیشه کوچک بمانی وهرگز بزرگ نشوی...
کودک کنار گوشی تلفن،درحالی که لبخندبرلب داشت در آغوش خدا به خواب فرو رفت.....
دسته ها :
شنبه هجدهم 8 1387
There was a one hour interview on CNBC with Warren Buffet, the second richest man who has donated $31 billion to charity

 مصاحبه ای بود در شبکه سی ان بی سی با آقای وارنر بافیت، دومین مرد ثروتمند دنیا که مبلغ 31 بیلیون دلار به موسسه خیریه بخشیده بود.

Here are some very interesting aspects of his life:

در اینجا برخی از جلوه های جالب زندگی وی بیان شده:

1. He bought his first share of stock at age 11 and he now regrets that he started too late!

1- او اولین سهامش را در 11 سالگی خرید و هم اکنون از اینکه دیر شروع کرده ابراز پشیمانی می نماید!

  2. He bought a small farm at age 14 with savings from delivering newspapers.

2- او از درآمد مربوط به شغل توزیع روزنامه ها، یک مزرعه کوچک در سن 14 سالگی خرید.

  3. He still lives in the same, small 3-bedroom house in midtown Omaha , that he bought after he got married 50 years ago. He says that he has everything he needs in that house. His house does not have a wall or a fence.

3- او هنوز در همان خانه کوچک 3 اتاق خوابه واقع در مرکز شهر اوماها زندگی می کند که 50 سال قبل پس از ازدواج آنرا خرید. او می گوید هر آنچه که نیازمند آن می باشد، درآن خانه وجود دارد. خانه اش فاقد هرگونه دیوار یا حصاری می باشد.

  4. He drives his own car everywhere and does not have a driver or security people around him.

4- او همواره خودش اتومبیل شخصی خود را می راند و هیچ راننده یا محافظ شخصی ندارد.

5. He never travels by private jet, although he owns the world's largest private jet company.

5- او هرگز بوسیله جت شخصی سفر نمی کند هرچند که مالک بزرگترین شرکت جت شخصی دنیا می باشد.

6. His company, Berkshire Hathaway, owns 63 companies.He writes only one letter each year to the CEOs of these ompanies, giving them goals for the year. He never holds meetings or calls them on a regular basis. He has given his CEO's only two rules.

6- شرکت وی به نام برکشایر هات وی، مشتمل بر 63 شرکت می باشد. او هرساله تنها یک نامه به مدیران اجرائی این شرکتها می نویسد و اهداف آن سال را به ایشان ابلاغ می نماید. او هرگز جلسات یا مکالمات تلفنی را بر مبنای یک شیوه قاعده مند برگزار نمی نماید. او به مدیران اجرائی خود 2 اصل آموخته است:

Rule number 1: Do not lose any of your shareholder's money.

اصل اول: هرگز ذره ای از پول سهامداران خود را هدر ندهید.

Rule number 2: Do not forget rule number 1.

اصل دوم: اصل اول را فراموش نکنید.

7. He does not socialize with the high society crowd. His pastimeafter he gets home is to make himself some popcorn and watch television.

 

7- او به کارهای اجتماعی شلوغ تمایلی ندارد. سرگرمی او پس از بازگشتن به منزل، درست کردن مقداری ذرت بوداده (پاپکورن) و تماشای تلویزیون می باشد.

  8. Bill Gates, the world's richest man, met him for the first time only 5 years ago. Bill Gates did not think he had anything in common with Warren Buffet. So, he had scheduled his meeting only for half hour. But when Gates met him, the meeting lasted for ten hours and Bill Gates became a devotee of Warren Buffet.

8- تنها 5 سال پیش بود که بیل گیتس، ثروتمندترین مرد دنیا، او را برای اولین بار ملاقات نمود. بیل گیتس فکر نمی کرد وجه مشترکی با وارنر بافیت داشته باشد. به همین دلیل او ملاقاتش را تنها برای نیم ساعت برنامه ریزی نموده بود. اما هنگامی که بیل گیتس او را ملاقات نمود، ملاقات آنها به مدت 10 ساعت به طول انجامید و بیل گیتس یکی از شیفتگان وارنر بافیت شده بود.

9. Warren Buffet does not carry a cell phone, nor has a omputer on his desk. His advice to young people: 'Stay away from credit cards and invest in yourself and remember:

9- وارنر بافیت نه با خودش تلفن همراه حمل می کند و نه کامپیوتری بر روی میزکارش دارد. توصیه اش به جوانان اینست که: از کارتهای اعتباری دوری نموده و به خود متکی بوده و بخاطر داشته باشند که:

A. Money doesn't create man, but it is the man who created money.

الف) پول انسان را نمی سازد، بلکه انسان است که پول را ساخته.

   B. Live your life as simple as you are.

ب) تا حد امکان ساده زندگی کنید.

  C. Don't do what others say. Just listen to them, but do what makes you feel good.

ج) آنچه که دیگران می گویند انجام ندهید. تنها به آنها گوش فرا دهید و فقط آن چیزی را انجام دهید که احساس خوبی را به شما عرضه می کند.

D. Don't go on brand name. Wear those things in which you feel comfortable.

د) بدنبال مارکهای معروف نباشد. آن چیزهائی را بپوشید که به شما احساس راحتی دست میدهد.

E. Don't waste your money on unnecessary things. Spend on those who really are in need.

ه) پول خود را بخاطر چیزهای غیر ضروری هدر ندهید. تنها بخاطر چیزهائی خرج کنید که واقعا به آنها نیاز دارید.

F. After all, it's your life. Why give others the chance to rule your life?'

و) نکته آخر اینکه، این زندگی شماست. چرا به دیگران این فرصت را می دهید که برای زندگیتان تعیین تکلیف نمایند؟
دسته ها :
شنبه هجدهم 8 1387

طبق اخرین اخبار به علت بسته نبودن جاده مسیر دوچرخه سواری که از تهران تا جمکران بود تا حالا 27 تصادف دوچرخه سواران با ماشین گزارش شده است.
 
نیروی انتظامی اعلام کرد از روز اول شروع المپیک تا حالا حدود 45 هزار بدحجاب و بیحجاب را پس از اینکه به تذکرات توجه نکردند بازداشت کرد و بازداشتها هم چنان ادامه دارد.
 
در پی حضور بوش در مراسم افتتاحیه! ورزشکاران کمپ ایرانی برای اعلام انزجار خود کفن پوشان وارد ورزشگاه شده و در حین عبور شعار مرگ بر امریکا سر دادند. در همین راستا مردم ایران نیز تظاهراتی در گوشه کنار کشور برگزار کردند.
 
به علت نبودن توالتهای عمومی در سطح شهر تهران تا الان 2350 ترکیدگی مثانه و کلیه گزارش شده که پزشکان مشغول مداوای انان هستند.
 
در پی حضور تیم اسرائیل در ایران ، ایران المپیک را تحریم کرد و از شرکت در ان خودداری میکند.
 
در مسابقات شنای زنان از حضور مردان جلوگیری شد و برای اینکه در موقع پخش مسابقه شئونات رعایت شود در اب گرد زغال ریختند تا اب سیاه شده و زنان دیده نشوند! در پی این تصمیم قرار شد که برنده مسابقه به قید قرعه کشی انتخاب شود.
 
در مسابقات پرش با نیزه زنان به علت برگزاری مسابقات در یک مکان بسته و پایین بودن سقف انجا تا اکنون 4 نفر از شرکت کنندگان به علت برخورد با سقف ، به سقف پاشیده شدند و امدادگران مشغول جدا کردن این نفرات با کاردک از سقف هستند.
 
به علت سهمیه بندی بنزین مسابقات اتوموبیل سواری و موتور سواری برگزار نشد.
 
در مسابقه دو میدانی در 100 متر به علت چاله چوله بودن سیر از 10 نفر شرکت کننده یک نفر توانست خود را به 5 متری خط پایان برساند!
 
مسابقات کشتی با گرمکن ورزشی برگزار میشود.

 

در مسابقات اسب سواری ، شرکت کنده ایران به علت نبود اسب مناسب با الاغ شرکت کرد که در پی این اقدام کمیته المپیک این شرکت کنند را به خاطر دوپینگ از مسابقات محروم کرد.
 
پس از برگزاری مسابقات قایقرانی در یکی از رودخانه های رشت بنام گوهر رود تا اکنون 150 نفر از شرکت کنندگان به بیماریهای ناشناخته و اسهال شدید مبتلا شدند. توضیح اینکه فاضلاب رشت در رودخانه گوهر رود میریزد و این رودخانه نیز به نوبه به دریا میریزد.

 

دسته ها :
شنبه هجدهم 8 1387

گروهى از دانشمندان که در حال امکان سنجى طرح انتقال اطلاعات و هوشیارى از مغز انسان به رایانه‌ها هستند به تازگى اعلام کرده‌اند که این امر تا سال ‪ ۲۰۵۰‬ممکن مى‌شود.

به گزارش سایت اینترنتى گیک اینفورمد، دکتر ایان پیرسون از دانشگاه بوستون تریر و سرپرست این مطالعه اعلام کرد که انسانها تا ‪۴۵‬ سال دیگرى با دستیابى به امکان انتقال کلیه اطلاعات و هوشیارى از مغز خود به رایانه، در واقع به نوعى حیات ابدى مجازى دست پیدا خواهند کرد.

این محقق بیان داشت که فن‌آورى اطلاعات با سرعت سرسام آورى در حال پیشرفت است و ‪ ۴۵‬سال دیگر این علم چنان پیشرفت کرده که دستیابى به فن‌آورى مذکور تا آن زمان واقع بینانه به نظر مى‌رسد.

به گفته دکتر پیرسون، تا سال ‪ ۲۰۵۰‬انتقال کلیه اطلاعات و آگاهى‌هاى موجود در مغز انسان به رایانه ممکن مى‌شود اما هزینه این امر در آن زمان زیاد خواهد بود و تنها افراد ثروتمند خواهند توانست موجودى درون مغز خود را به رایانه دانلود کنند.

وى افزود: تا سال ‪ ۲۰۷۵‬یا ‪ ،۲۰۸۰‬فن‌آورى انتقال اطلاعات و هوشیارى از مغز به رایانه ارزان شده و در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

دکتر پیرسون تاکنون در زمینه‌هاى ریاضیات، فیزیک نظرى، شبکه‌هاى نورى، تکامل شبکه‌هاى رایانه‌اى باند پهن و علم فیزیولوژى فعالیت کرده و معتقد است که نوجوانان امروزى در آینده شاهد به ثمر نشستن فن‌آورى دانلود آگاهى‌ها از مغز به رایانه خواهند بود.

دکتر پیرسون براى نشان دادن روند سریع پیشرفت فن‌آورى اطلاعات این مثال را مطرح کرد که دستگاه بازى‌هاى رایانه‌اى پلى استیشن ‪2 ،‬از نظر توان محاسباتى با ابر رایانه‌هاى ‪ ۱۰‬سال قبل قابل مقایسه است و داراى حدود ‪ ۱‬درصد از توان محاسباتى مغز انسان است.

وى افزود: اگر روند تولید دستگاه‌هاى پلى استیشن همچون گذشته ادامه یابد، احتمالا دستگاه پلى استیشن ‪ ۵‬داراى قدرت محاسباتى برابر با توان مغز انسان خواهد بود.

این محقق عقیده دارد که هوشیارى انسان بر پایه اطلاعات جمع‌آورى شده از دنیاى خارج و همچنین سایر نواحى مغز ایجاد مى‌شود و هر بخش از مغز انسان هوشیارى را بر پایه یک حس پردازش مى‌کند.

به گفته پیرسون، ساخت ابر رایانه‌هاى هوشیار تا سال ‪ ۲۰۲۰‬میلادى ممکن مى‌شود و سال ‪ ۲۰۵۰‬نیز زمان انتقال هوشیارى انسانها از مغز به رایانه‌ها خواهد بود.

دسته ها :
شنبه هجدهم 8 1387
X