رویداد های خبری فصلنامه حسابرس _ نیمه دوم مهر ماه 1386

رویداد های خبری فصلنامه حسابرس _ نیمه دوم مهر ماه 1386

 

لایحه نظام هماهنگ پرداخت حقوق به تائید شورای­نگهبان رسید

لایحه مدیریت خدمات کشوری پس از چندین سال کش­وقوس بین مجلس و شورای نگهبان به تائید شورای نگهبان رسید.

شورای نگهبان در نظرنهایی خود در مورد این لایحه اعلام کرد:"لایحه مدیریت خدمات کشوری، که با اصلاحاتی در جلسه 8 مهرماه1386 به تصویب کمیسیون مشترک مجلس شورای اسلامی رسیده است در جلسه 18 مهرماه1386 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با توجه به اصلاحات به عمل آمده مغایر با موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد."

 

گفتنی است، از زمان اجرایی شدن این قانون، دولت موظف خواهد شد سهام کارکنان خود را محاسبه و نسبت به واگذاری آن بر اساس اصل 44 قانون اساسی اقدام کند. این لایحه شامل 15 فصل است که در آن ساختار مدیریتی کشور که حقوق کارکنان دولت هم بخشی از آن است مورد بررسی و تجدید نظر قرار گرفته است.

۱۳۸۶/۰۷/۲۸

 

 

انتصاب دبیرکل جدید بانک مرکزی

عضو هیئت‌مدیره بانک ملی دبیرکل بانک مرکزی شد. براساس اخبار رسیده طهماسب مظاهری، رئیس کل جدید بانک مرکزی، دکتر محمود بهمنی، عضو هیئت‌مدیره بانک ملی را به سمت دبیرکل بانک مرکزی منصوب کرد.

۱۳۸۶/۰۷/۲۸

 

 

برگزاری همایش بین‌المللی تامین مالی اسلامی

به همت مرکز مطالعات دانشگاه صنعتی شریف کنفرانس بین‌المللی «تامین مالی اسلامی» با همکاری برخی از نهادها و سازمانهای داخلی و بین‌‌المللی در روزهای 30 مهر تا 3آبان­ماه امسال برگزار می‌شود. هدف از برگزاری این برنامه شناسایی، بررسی و توسعه ابزارها، نهادها و چارچوبهای نظام مالی اسلامی و همچنین ارائه نمونه­کاوی‌ها در کشورهای مختلف است و امید می‌رود با اجرایی و کاربردی شدن این روشها دریچه‌ای نوین به نحوه پوشش نیازهای تامین مالی سرمایه‌گذاران گشوده شود.

 

این برنامه در سه بخش کلی طراحی شده است. در بخش اول رئیس دانشگاه صنعتی شریف، معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، مدیرعامل بانک تجارت، معاون مالی و اداری شهرداری تهران، مدیرعامل بانک صنعت و معدن، مدیرعامل گروه مپنا، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، مدیرعامل بانک پاسارگاد و مدیرعامل بانک کارآفرین سخنرانی خواهند کرد.

 

بخش دوم به ارائه مقالات تخصصی توسط صاحبنظران و کارشناسان داخلی و بین‌‌المللی اختصاص یافته است.

بخش سوم برنامه به کارگاههای آموزشی اختصاص یافته است و شامل دو کارگاه آموزشی است. کارگاه اول با عنوان «صکوک، بررسی ساختار و عملکرد» و کارگاه دوم با عنوان «پوشش ریسک با رویکرد اسلامی» برگزار می­شود.

 

برای دریافت اطلاعات تکمیلی، نحوه شرکت در کنفرانس و کارگاههای آموزشی و ارتباط با دبیرخانه به مرکز اطلاع­رسانی کنفرانس می­توان به آدرس http://www.islamic-finance.ir مراجعه کرد.

۱۳۸۶/۰۷/۲۸

 

 

اعلام شاخصهای قطعی دوره­های سه ماهه سوم و چهارم سال 1385

به استناد ماده 23 قانون برنامه و بودجه و آیین­نامه استانداردهای اجرایی آن و در چارچوب نظام فنی و اجرایی کشور، شاخصهای قطعی دوره­های سه ماهه سوم و چهارم سال 1385 که به تصویب شورای­عالی فنی رسیده است، توسط معاون برنامه­ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در دو پیوست و 32 صفحه ابلاغ شد تا برای پیمانهای مشمول تعدیل آحاد بها به مورد اجرا گذاشته شود.

۱۳۸۶/۰۷/۲۸

 

 

برگزاری نخستین همایش ملی مدیریت دانش

نخستین همایش ملی مدیریت دانش، 13 و 14 بهمن­ماه سال جاری در مرکز همایشهای بین­المللی رازی برگزار می­شود.

محورهای همایش عبارتند از: مدیریت دانش: مقدمات، پیش­نیازها و ضرورتها­؛ مدیریت دانش: اصول و مبانی، راهبردها و چشم­اندازهای آتی؛ نقش و جایگاه مدیریت دانش در بخشها و صنایع مختلف کشور­؛ نقش و جایگاه مدیریت دانش در عرصه ملی و بین­المللی، مدیریت دانش و نوآوریهای تکنولوژیک در سازمان؛ شناخت، مستندسازی، بازخوانی و ارزشیابی تجارب سازمان­؛ موانع، راهکارها و تجربیات مدیریت دانش در سازمانهای ایرانی؛ تجارب بین­المللی در مدیریت دانش: از دیدگاههای نظری تا الگوهای عملی.

 

مخاطبان این همایش تمامی سازمانهای دولتی، خصوصی، پیمانکاری و مشاوره­ای، خدمات شبکه­ای و خدمات عمومی، سرمایه­گذاری، کارآفرین و کسب­وکارهای کوچک، نظامی و انتظامی، شرکتهای فعال در مدیریت اطلاعات و دانش سازمانی، و شرکتهای مشاوره و ارائه آموزشهای سازمانی هستند.

علاقه­مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانند به مرکز اطلاع­رسانی http://www.kmiran.com/ مراجعه نمایند.

۱۳۸۶/۰۷/۲۸

 

 

راهنمای رفع سوءاثر از سوابق چکهای برگشتی اشخاص

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در رابطه با راهنمای رفع سوءاثر از سوابق چکهای برگشتی اشخاص اطلاعیه­ای صادر کرد.

بر اساس این اطلاعیه برای اشخاص حقیقی و حقوقی امکانی فراهم می­شود تا بدون ارائه مدارک مثبته و فقط بر مبنای مانده تعداد چکهای برگشتی و با مرور زمان در صورت مشمول بودن نسبت به بخشنامه از خدمات بانکی نظیر گشایش حساب جاری جدید و دریافت دسته چک جدید بهره­مند شوند.

۱۳۸۶/۰۷/۲۸

 

منبع: فصلنامه حسابرس

 


دسته ها :
سه شنبه اول 8 1386
X