جزئیات ورود «سینا» و «امید» به تالار

جزئیات ورود «سینا» و «امید» به تالار

 

فارس - مدیرعامل شرکت بورس جزئیات عرضه سهام سرمایه‌گذاری امید و موسسه مالی سینا (بنیاد) را تشریح کرد و از پذیرش دو شرکت جدید دیگر در بورس خبر داد.

 

علی رحمانی در رابطه با عرضه سهام سرمایه‌گذاری امید که به عنوان چهارصد و سی و هشتمین شرکت بورسی است، گفت: این شرکت باید جزئیات قضیه اعطای تسهیلات 50‌درصد اعتبار به خرید سهام را حل کند تا در اولین فرصت، مشمول قیمت‌گذاری شود. وی ادامه داد: این شرکت باید با اعلام جزئیات این طرح مشخص کند که اعتبار 50‌درصدی خرید سهام را به همگان ارائه خواهد کرد یا خیر؟

معارفه سرمایه‌گذاری امید

رحمانی با اشاره به این مطلب که شرکت کارگزاری بانک سپه به عنوان کارگزار معرف سرمایه‌گذاری امید است در پاسخ به این سوال فارس که جلسه معارفه این شرکت چه زمانی خواهد بود، گفت: با توجه به برنامه‌های شرکت احتمالا در هفته‌ جاری جلسه معارفه سرمایه‌گذاری امید با حضور سرمایه‌گذاران و کارگزاران برگزار خواهد شد.

عرضه 20‌درصدی سهام

مدیرعامل شرکت بورس در برابر این سوال که چند‌ درصد از سهام این شرکت در عرضه اولیه واگذار خواهد شد، گفت: به جز شرکت‌های مشمول اصل 44 که باید حداقل 5‌درصد از سهام را در مرحله اول واگذار کنند باقی شرکت‌ها به جز 5‌درصد اولیه باید نسبت به اجرای تعهد واگذاری‌های دیگر نیز عمل کنند. وی ابراز داشت: سهامداران شرکت ‌سرمایه‌گذاری امید تعهد داده‌اند که علاوه بر عرضه 5‌درصد از سهام در عرضه اولیه، نسبت به واگذاری 15‌درصد دیگر ظرف یک ماه بعد از کشف قیمت، اقدام کنند.

واگذاری سهام «سینا» در آینده‌ای نزدیک

رحمانی در رابطه با وضعیت عرضه سهام موسسه سینا (بنیاد سابق) گفت: سهام این موسسه نیز به زودی در تابلوی فرعی معاملات عرضه خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: این موسسه نیز تعهد داده، به جز 5‌درصد عرضه اولیه سهام نسبت به فروش 20‌درصد دیگر ظرف یک ماه مبادرت ورزد.

وی افزود: ابتدا قرار بود سهام سرمایه‌گذاری امید عرضه شود و سپس سهام سینا اما براساس تصمیمات اتخاذ شده مقرر شد هر یک از شرکت‌ها که زودتر آماده شدند با عرضه سهام در بورس مواجه شوند.

رحمانی در پاسخ به این سوال که کارگزار معرف موسسه بنیاد چه شرکتی است، گفت: کارگزار معرف این موسسه شرکت کارگزاری حافظ است که با توجه به حجیم بودن این موسسه 4 شرکت کارگزاری دیگر نیز در عرضه سهام آن همکاری خواهند کرد. وی ادامه داد: کارگزاری حافظ مدیریت عرضه سهام این موسسه را به عهده خواهد داشت. مدیرعامل شرکت بورس در ادامه اظهارات خود به طی مراحل پذیرش دو شرکت فولاد خراسان و کویر تایر اشاره کرد و گفت: مدارک این دو شرکت تکمیل شده و این هفته موضوع پذیرش این دو شرکت جدید نیز به هیات پذیرش ارجاع داده خواهد شد.

رفع گره‌ معاملاتی

رحمانی به لزوم گره معاملاتی برخی از سهام شرکت‌ها اشاره کرد و ابراز داشت: این اقدام یکی از راه‌های موردنظر برای روان‌سازی بازار و مورد نیاز سرمایه‌گذاران است که در حال پیگیری است. وی افزود: در این خصوص با چند شرکت مذاکراتی انجام شده و هفته جاری این موضوع طی جلسه‌ای با سازمان بورس بررسی خواهد شد.

 

منبع : روزنامه دنیای اقتصاد

 


دسته ها :
شنبه سوم 6 1386
X