رویداد های خبری – فصلنامه حسابرس

رویداد های خبری – فصلنامه حسابرس

 

بیمه تکمیل درمان

 

بر اساس مذاکرات انجام شده جامعه حسابداران رسمی ایران با شرکت سهامی خدمات بیمه توسعه بهشهر، نمایندگی ممتاز بیمه البرز، قرارداد بیمه گروهی مازاد درمان، عمر و حوادث گروهی برای اعضای جامعه حسابداران رسمی ایران از تاریخ 23/4/86 به مدت یکسال تمدید شده است.

علاقه­مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می­توانند به پایگاه اطلاع­رسانی جامعه حسابداران رسمی ایران به آدرس: www.iacpa.ir مراجعه نمایند

۱۳۸۶/۰۵/۲۷

 

مقررات ضددامپینگ به تصویب دولت رسید

 

هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت بازرگانی مقررات ضد رقابت مکارانه (ضددامپینگ) را به تصویب رساند. بر این اساس مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه­های بازرگانی، امورخارجه، تعاون، صنایع و معادن، جهاد کشاورزی، سازمان گمرک، بانک مرکزی، اتاق ایران و اتاق تعاون عهده­دار رسیدگی و تشخیص وجود قیمت­شکنی، یارانه و خسارت ناشی از آنها تعیین شود.

۱۳۸۶/۰۵/۲۷

 

همایش سراسری ایران کد، برگزار می‌شود

 

مدیرعامل مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات وزارت بازرگانی، از برپایی همایش ایران کد، در 19 شهریور ماه آینده با حضور وزیر بازرگانی خبر داد.

احمد غلامزاده اظهار داشت:" این همایش با حضور افزون بر 700 تن از مدیران عامل و مسئولان و با هدف ارائه اطلاعات ضروری و مورد نیاز به مخاطبان نظام ملی طبقه‌بندی و خدمات شناسه کالا برپا می‌شود و شرکت‌کنندگان در این همایش با الزامات، قوانین و اولویت‌های اجرای این نظام در کشور آشنا می‌شوند."

غلامزاده از الزام وزارت بازرگانی بر اساس مصوبه دولت به منظور اطلاع رسانی ایران کد خبر داد و گفت:"براساس مصوبه دولت، وزارت بازرگانی موظف است به مدت شش ماه با برپایی همایش‌ها، آگهی‌های تبلیغاتی و برپایی همایشهای تخصصی اطلاع رسانی لازم در خصوص ایران کد را انجام دهد".

بر اساس آیین‌نامه‌ای که هیئت وزیران در 18 آذر ماه 85 به تصویب رساند، از ابتدای سال 88 تمام دستگاههای دولتی موظفند، خریدهای بزرگ و متوسط خود را از کسانی که کالاهای آنها دارای ایران کد است، انجام دهند.

براین اساس تمام علمیات ثبت سفارشات، اعطای تسهیلات و مشوق‌های صادراتی و صدور و تایید و تمدید کارت بازرگانی، بدون داشتن ایران کد، میسر نخواهد بود.

۱۳۸۶/۰۵/۲۷

 

صدور گذرنامه الکترونیکی

 

مدیرکل اداره گذرنامه ناجا گفت:"تا پایان سال برای تعدادی از افراد پر سفر نظیر بازرگانان به صورت آزمایشی گذرنامه الکترونیک صادر می‌شود."

 

محمود صادقی افزود:"در سال 85 مطالعات و بررسی‌های لازم بر روی این طرح انجام گرفته است و پس از انجام مقدمات لازم و رفع مشکلات احتمالی در پایان سال 87 به سمت صدور کامل گذرنامه‌های الکترونیک می‌رویم. این گذرنامه‌ها دارای ضریب بالای امنیتی هستند و اطلاعات افراد بر روی تراشه این گذرنامه‌ها ثبت می‌شود که هنگام عبور از گیت‌های امنیتی، این اطلاعات روی نمایشگرها قابل مشاهده خواهد بود و در آینده نزدیک سیستم کنترل گذرنامه‌های الکترونیک در فرودگاه‌های مهرآباد و امام خمینی(ره) افتتاح می‌شود."

1386/05/27

 

آیین‌نامه اجرایی بند «ج» ماده 2 قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی تصویب شد

 

هیئت وزیران به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آیین‌نامه اجرایی تبصره 3 ماده 1 و بند «ج» تبصره 2 ماده 2 قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی را تصویب کرد.

 

براساس این مصوبه، اشتغال به عملیات بانکی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی تنها با دریافت مجوز فعالیت از بانک مرکزی و در چارچوب قوانین، آیین‌نامه‌ها و مصوبات هیئت وزیران و سایر مقررات و دستورالعمل‌های مربوط امکان‌پذیر است و صندوق‌های قرض‌الحسنه که صرفاً مبادرت به دریافت و اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه می‌کنند مشمول مقررات این آیین‌نامه نمی‌باشند.

در بخشی از این آیین‌نامه آمده است:"بانک مرکزی می‌تواند در هر زمان که تشخیص دهد، بازرسان خود را برای رسیدگی به حسابها و نحوه فعالیت‌ اشخاص اعزام نماید. اشخاص باید کلیه اسناد، مدارک و دفاتر خود را برای انجام این‌گونه رسیدگی‌ها ارایه و امکان رسیدگی جامع و کافی را برای بازرسان اعزامی فراهم کنند."

بانک مرکزی در صورت تخلف اشخاص موضوع این آیین‌نامه از قوانین و مقررات و مفاد اساسنامه و یا دستورات بانک مرکزی، می‌تواند متخلف را به طور موقت یا دائم از انجام برخی از عملیات پولی و بانکی محروم کند.

براساس ماده 18 این مصوبه، صورتهای مالی پایان دوره اشخاص در صورت نیاز توسط حسابرسان مورداعتماد بانک مرکزی که از بین موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابرسان رسمی تعیین و اعلام می‌شوند موردبررسی و اظهارنظر قرار می‌گیرد.

۱۳۸۶/۰۵/۲۷

 

منبع : فصلنامه حسابرس

 


دسته ها :
چهارشنبه سی یکم 5 1386
X