برگزاری دوره های آموزشی سال 1386 جامعه حسابداران رسمی ایران

برگزاری دوره های آموزشی سال 1386 جامعه حسابداران رسمی ایران

 

جامعه حسابداران رسمی ایران با هدف ارتقای مهارتهای حرفه‌ای اعضا، دوره‌هایی را در مرکز آموزش حسابداران خبره (‌وابسته به انجمن حسابداران خبره و دانشگاه صنعت نفت)‌ برگزار می‌کند.

متقاضیان باید با تکمیل فرم ثبت نام و ارسال آن به مرکز آموزش حسابداران خبره واقع در خیابان استاد نجات الهی جنوبی- خیابان اراک - پلاک 45 یا ارسال از طریق دورنگار 88940861 درخواست خود را ارائه کنند (‌فرم در مرکز اطلاع رسانی جامعه به آدرس www.iacpa.ir نیز قابل دسترسی است.)

 

مبلغ شهریه هر دوره برای اعضای جامعه حسابداران رسمی و کارکنان موسسه های حسابرسی عضو جامعه (‌با معرفی نامه موسسه های حسابرسی) به ازای هر ساعت کلاس مبلغ 30،000 ریال و برای سایرین مبلغ 40،000 ریال می‌باشد. در پایان هر دوره آموزشی برای شرکت کنندگان گواهینامه صادر خواهدشد و امتیاز آن نیز برای رتبه بندی اعضای جامعه مورد محاسبه قرار می‌گیرد.

علاقه­ مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس www.iacpa.ir مراجعه نمایند.

۱۳۸۶/۰۵/۰۷

 

سهم خالص مالیاتهای غیرمستقیم در درامد ملی کشور به 8/1 رسید

 

سهم خالص مالیاتهای غیرمستقیم در درامد ملی کشور از 6/1 درصد در سال 1360 به 8/1 درصد در سال 1383 رسید.

تازه ترین نماگرهای منتشر شده از سوی دفتر مطالعات و تحقیقات مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور حاکیست، خالص مالیاتهای غیرمستقیم در سال 1360 بیش از 113 میلیارد ریال بوده که 6/1 درصد در درامد ملی 6778 میلیارد ریالی کشور در آن سال سهم داشته است. این سهم در قالب یک روند صعودی در سال 1368 به 1/3 درصد رسیده است.

 

در فاصله سالهای 1368 تا 1376 سهم خالص مالیاتهای غیرمستقیم در درامد ملی کشور سیر نزولی به خود گرفته است به طوری که در سال 1376 خالص مالیاتهای غیرمستقیم کشور که بالغ بر 909 میلیارد ریال بوده تنها 4/0 درصد در درامد ملی کشور سهم داشته است.

با این حال طی سال های 1376 تا 1383 روند تغییرات این سهم بار دیگر صعودی شده تا در سال 1383 خالص مالیاتهای غیرمستقیم کشور با افزایش تا رقم 21212 میلیارد ریال بیش از 8/1 درصد در درامد ملی 1192102 میلیارد ریالی کشور نقش داشته باشد.

۱۳۸۶/۰۵/۰۷

 

جدیدترین مصوبات دولت در مورد بازار غیر متشکل پولی و بدهکاران ارزی

 

با گذشت از بیش از یکسال کار کارشناسی در وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی و کمیسیونهای تخصصی دولت آیین‌نامه اجرایی قانون تنظیم بازار غیرمتشکل پولی به تصویب هیئت وزیران رسید و ابلاغ شد.

طبق ماده 1 این آیین‌نامه از این پس اشتغال به عملیات بانکی تحت هر عنوان و تأسیس و ثبت هرگونه تشکل برای انجام عملیات بانکی بدون دریافت مجوز از بانک مرکزی ممنوع می‌باشد و تمامی اشخاص و مراکز موظفند ظرف یک ماه نسبت به تطبیق وضعیت خود با ضوابط این آیین‌نامه اقدام کنند.

بر اساس مصوبه دیگر دولت مقرر گردید بانک توسعه صادرات مجاز باشد نسبت به پرداخت و تقسیط بدهی بدهکاران ارز تنخواه بر مبنای قرارداد مربوطه و با اختیاراتی چون بخشش جرایم، استمهال زمان و نرخ بدهی و تعیین زمان‌بندی پرداخت بدهی اقدام کند. شبکه بانکی نیز مکلف است درخصوص کسانی که در مهلت تعیین شده اقدام به تسویه ننمایند محدودیتهای لازم را اعمال نماید.

۱۳۸۶/۰۵/۰۷

 

منبع : فصلنامه حسابرس

 


دسته ها :
پنج شنبه یازدهم 5 1386
X