زرنگی

1

پدر: دوست دارم با دختری به انتخاب من ازدواج کنی

پسر: نه من دوست دارم همسرم را خودم انتخاب کنم

پدر: اما دختر مورد نظر من، دختر بیل گیتس است

پسر: آهان اگر اینطور است، قبول است


2

پدر به دیدار بیل گیتس می رود

پدر: برای دخترت شوهری سراغ دارم

بیل گیتس: اما برای دختر من هنوز خیلی زود است که ازدواج کند

پدر: اما این مرد جوان قائم مقام مدیرعامل بانک جهانی است

بیل گیتس: اوه، که اینطور! در این صورت قبول است


3

پدر به دیدار مدیرعامل بانک جهانی می رود

پدر: مرد جوانی برای سمت قائم مقام مدیرعامل سراغ دارم

مدیرعامل: اما من به اندازه کافی معاون دارم!

پدر: اما این مرد جوان داماد بیل گیتس است!

مدیرعامل: اوه، اگر اینطور است، باشد

و معامله به این ترتیب انجام می شود

نتیجه اخلاقی: حتی اگر چیزی نداشته باشید باز هم می توانید

چیزهایی بدست آورید. اما باید روش مثبتی برگزینید.

دسته ها : خواندنیها
يکشنبه پانزدهم 10 1387

عوامل موفقیت یک وب سایت در عرصه تجارت الکترونیک

مقدمه

اساساً تجارت الکترونیکی به مفهوم تسهیل معاملات بازرگانی بواسطه بهره گیری از شبکه جهانی اینترنت است. به عبارتی در محیط تجارت الکترونیک، کلیه فعالیتها و عملیات‌های توزیع، خرید، فروش، بازاریابی و ارائه خدمات و بسط فرآیندهای تولید، از طریق سیستم‌های الکترونیکی، بسته‌های رایانه‌ای و اینترنت انجام می‌شود. امروزه، در صنعت فناوری اطلاعات از تجارت الکترونیک به عنوان یک تجارت هدفمند ، سودمند و تسهیل کننده معاملات بازرگانی در عرصه‌های جهانی یاد می‌شود. انتقال الکترونیک وجوه، مدیریت زنجیره‌ای، بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی روی خط، پردازش و فرآوری معاملات به صورت روی خط، مبادله داده‌های الکترونیکی سیستم‌های خودکار موجودی اموال و سیستم‌های مجموعه داده جزء مواردی هستند که در قالب تجارت الکترونیک می‌گنجند. در این میان فناوری‌های نوین ارتباطی نظیر؛ اینترنت، اکسترانت، پست الکترونیک، کتاب الکترونیک و تلفنهای همراه در گسترش و توسعه تجارت الکترونیک نقش بسزایی ایفا نموده اند. تحقیقات بعمل آمده حاکی از آن است که در سال 2003 تجارت الکترونیک، فروشی در حدود 2/12 میلیارد دلار ایجاد نموده است ( Gregorio et.al, 2005).

در مقاله، سعی می‌گردد مسائل مترتب بر تجارت الکترونیک مورد بررسی قرار گیرند.

تجارت الکترونیک در گذار زمان:

اساساً تجارت الکترونیکی به مفهوم تسهیل معاملات بازرگانی بواسطه الکترونیک است. البته بدیهی است که با گذشت زمان « تجارت الکترونیک» از نظر معنا، مفهوم و فرِآیند تغییر بطنی و تکاملی داشته است. بگونه‌ای که در دهه 1970 از معاوضه داده‌های الکترونیکی (EDI) جهت ارسال سندهای تجاری همچون سفارشهای خرید یا صورت حسابهای الکترونیکی استفاده ‌شده است. بعداً با گسترش کاربرد آن لغت «تجارت از طریق شبکه وب» به جهت خرید کالا و خدمات از طریق شبکه جهانی وب و پشیبانی سیستم امنیتی (نظیر https؛ پروتکل مخصوص ارائه خدمت که داده خیلی محرمانه سفارشی را برای حمایت از مشتری و پرداخت الکترونیکی، نظیر کارتهای اعتباری و واگذاری پرداخت بواسطه کارت اعتباری) پدید آمد.

در واقع، زمانیکه اولین وب، به صورت فراگیر و شناخته شده در سال 1994 پدید آمد خیلی از ژورنالیست‌ها و متخصصان پیش‌بینی نمودند که «تجارت الکترونیکی» به زودی یک بخش مهم اقتصادی خواهد شد. به هرحال حدود چهار سال طول کشید تا پروتکل‌های https به طور مناسب و فراگیر گسترش یافته و توسعه یابند (توسعه‌ای که توامان با جنگ و رقابت بین جستجوگرها بود). ( e-Business Watch, (2004

متعاقباً بین 1998و 2000 تعدادی از کسب و کارهای معتبر در آمریکا و اروپای غربی وب سایتهای ابتدایی را راه‌اندازی و توسعه دادند. نتیجه اینکه، تعداد زیادی از شرکت‌ها و کمپانیهای «اصیل تجارت الکترونیک» در میان بارش دات ـ کام ها در سال 2001 و 2002 ناپدید شدند. در این بین خیلی از خرده فروشها دریافتند که چالشهای موجود در بازار کنونی چیست و شروع به افزودن قابلیت‌های تجارت الکترونیکی به سایتهایشان نمودند برای مثال، بعد از فروپاشی فروشگاه اینترنتی خواروبار فروشی Web Van، سوپر مارکت زنجیره‌ای سنتی، آلبرمتسولسن و Safeway، هر دو شروع کردند به تقویت تجارت الکترونیکی بواسطه مشتریانی که می‌توانستند سفارش خرید آن لاین را به مغازه‌های خواروبار فروش ارائه دهند.

در سال 2005 ، تجارت الکترونیک در عمده شهرهای کشورهای آمریکای شمالی، اروپای غربی، آسیای شرقی، خیلی خوب توسعه یافته است.لیکن هنوز در برخی از کشورهای صنعتی نظیر استرالیا و همچنین کشورهای در حال توسعه به خصوص ایران می‌بایست زمینه برای رشد سریع فراهم گردد.

عوامل اصلی موفقیت در تجارت الکترونیکی

عوامل متعددی وجود دارند که در موفقیت تجارت الکترونیکی نقش ایفاء می‌کنند. در ذیل به برخی از مهمترین عوامل اشاره می‌گردد( Gregorio D.D. and Kassicieh S.K. 2005)

1 ـ ایجاد ارزش برای مشترکان: فروشندگان می‌توانند به این مورد بواسطه سفارش یک تولید یا خط تولید دست یابند همانگونه که در تجارت غیر الکترونیک وجود داشته و می‌توانند پتانسیل‌های مشتریان را در یک قیمت رقابتی جذب ‌کنند.

2 ـ ارائه خدمات و عملکرد کار با ارائه نمایندگی: برقراری ارتباط با مشتری از طریق روشهای جدید می‌تواند زمینه‌های نیل به هدف عملکرد و خدمت کارآمد را فراهم آورد.

3 ـ تدارک یک وب سابت جذاب: استفاده از رنگ گرافیک و انیمیشن گیرا، عکس‌ها و فونت‌ها و خلق فضاهای مناسب می‌تواند. این چشم‌انداز را فراهم نماید.

4 ـ تدارک جایزه و پاداش برای مشتریان: به خاطر خرید و مراجعت و معرفی خدمات به سایرین، ترفیعات و ارتقای روشهای فروش نظیر کوپن‌ها، خدمات ویژه و تخفیف، شرکت دادن در قرعه‌کشی‌ها، ایجاد لینک‌های وابسته به خدمات تکمیلی برای مشتری، پخش برنامه‌های تبلیغاتی مربوطه از طریق رسانه‌های فراگیر.

5 ـ تدارک خدمات ویژه شخصی: ایجاد وب سایتهای شخصی (ایمیل رایگان، پیشنهادهای خرید مطابق با سلیقه‌های روانشناسی و شخصیتی و سفارش ویژه خصوصی می‌تواند در موفقیت تجارت الکترونیک مؤثر باشد.

6 ـ تدارک فکر و مسئولیت اجتماعی: اتاق‌های ویژه گفتگو. گروههای بحث و تبادل نظر به صورت فیزیکی و به صورت مجازی، دریافت داده‌های مشتریان، انتقادات و پیشنهادات آنها، برنامه‌های مستمر و هدفمند می‌تواند به این هدف کمک نماید.

7 ـ قابلیت اطمینان پایایی و امنیت به کلیه فعالیت‌ها و خدمات کسب و کار: خدمات تکمیلی و نه موازی، سخت افزارجانبی و نه مازاد بر نیاز (اضافی)، وجود فناوری قابل اطمینان، اطلاعات شفاف غیرمهم در کسب و کار و احترام به اطلاعات مربوط به حیطه خصوصی افراد می‌تواند در بهبود و ارتقای این اطمینان موثر باشد.

( Clinton W. J., A. Gore 1997) , (Morgan J. P., A. Gidari, 2004)

8 ـ تدارک چشم‌انداز و منظر 360 درجه: ارتباط با مشتری بدین معنی که کلیه کارکنان عرضه‌کنندگان و شرکاء یک نظر کامل دارند و همین منظر برای مشتری وجود دارد.

9 ـ فراهم نمودن زمینه‌ای برای دریافت کلیه تجارب مشتریان: مدیریت کسب و کار می‌تواند پتانسیل‌ها و امکانات و شیوه‌های برقراری کلیه راههای ارتباط با مشتری با تجربه زمینه را برای دریافت تجارت ایشان فراهم نماید.

10 ـ کارآمد ساختن فرآیندهای کسب و کار: این موضوع از طریق مهندسی مجدد و بکارگیری و فناوریهای اطلاعاتی و ارتباطی میسر خواهد گردید.

11 ـ ایجاد امکاناتی که مشتریان خودشان بدون نیاز به دستیار یا راهنما، راهنمایی و رهبری شوند. این امکان بواسطه تهیه یک سایت خودکار و جامع که کار با آن آسان ـ بدون نیاز به دانش فنی ـ باشد، امکان‌پذیر می‌گردد.

12 ـ بنا گذاشتن یک مدل کسب و کار بازرگانی: امروزه خیلی از کسب و کارهای تجاری موفق که سایت‌های آن در اختیار همگان قرار دارد. وجود دارند. که از مدل قوی و ریشه‌داری برخور دارند.

13ـ مهندسی یک زنجیره «ارزش الکترونیکی» که در آن بر یک تعداد محدود و معینی از صلاحیت‌ها و قابلیت‌های اساسی تمرکز می‌کند. (مغازه‌های الکترونیکی می‌تواند به صورت تخصصی و یا به صورت عمومی به گونه‌ ای که خوب، برنامه‌ریزی شده باشد، ظاهر شوند.

14 ـ تنظیم و دایر کردن سازمان کسب و کار مبتنی بر هوشیاری و چابکی در پاسخ سریع به هرگونه تغییرات اقتصادی، اجتماعی و فیزیکی در محیط.

مسائل و مشکلات مترتب بر تجارت الکترونیکی:

حتی اگر یک ارایه کننده کالا و خدمات تجارت الکترونیکی 14 عامل کلیدی بالا را با جدیت پیگیری نماید، جهت تعبیه نمودن یک استراتژی تجارت الکترونیکی نمونه و سرمشق، مشکلات و مسایل همچنان می‌توانند افزایش یابند برخی این منابع مشکلات و مسایل عبارتند از:

1ـ نارسایی در درک مشتریان: اینکه چرا و چگونه آنها خرید می‌کنند. حتی یک تولید یا طرح معتبر و دارای ارزش می‌تواند شکست بخورد، اگر تولیدکنندگان و خرده‌فروش‌ها رفتارها و عادات مشتریان، انتظارات و انگیزش آنان را درک نکنند.

تجارت الکترونیک به طور بالقوه می‌تواند این مسایل و مشکلات اجتماعی را با تحقیقات بازاریابی متمرکز و بازدارنده، همانطور که یک خرده‌فروشی سنتی ممکن است انجام دهد، تخفیف دهد. ( UNCTAD 2005),

2 ـ عدم توفیق در درک موقعیت رقابتی: یک نفر ممکن است توانایی بنا نهادن یک مدل کسب و کار کتاب الکترونیکی خرده‌فروشی را داشته باشد، اما بدون اینکه بخواهد با Amazon.com رقابت کند. یا ممکن است شما در برخورد با افرادیکه به تازگی قصد راه‌اندازی کسب و کار خود را دارند اگر از رقبای کسب و کار و تجارت مورد نظر سؤال گردد، پاسخ دهند که اصلاً رقیبی ندارند که مسلماً در پاسخ باید گفت اگر رقابتی نیست پس بازاری وجود ندارد؟( Peha J. M. 1999)

3 ـ ناتوانی در پیش‌بینی کردن واکنشهای محیطی : اینکه رقبا چه کاری انجام خواهند داد؟ آیا آنها علایم تجاری یا سایت‌های رقابتی را معرفی خواهند نمود؟ آیا آنها به ارایه خدمات تملیکی اقدام خواهند نمود؟ آیا آنها به خرابکاری عمدی در سایت رقبا روی خواهند آورد؟ آیا موج جنگ قیمت‌ها شکسته خواهد شد؟ دولت چه اقدامی انجام خواهد داد؟ انجام تحقیقات درباره بازار و رقبا ممکن است برخی از پیامدهای مربوط به آن را تخفیف دهد.

4 ـ تخمین قابلیت منابع: کلیه منابع، کارکنان، سخت‌افزار، نرم‌افزار و فرآیندهای کسب و کار چگونه می‌توانند در استراتژی پیشنهاد شده به کارگرفته شوند؟ آیا خرده فروشان الکترونیکی در توسعه مهارت‌های مدیریت و کارکنان شکست خورده‌اند؟ این موضوعات مواردی هستند که توجه به آنها ممکن است در حین برنامه‌ریزی منابع و آموزش کارکنان ایجاب ‌کند.

5 ـ عدم توفیق در تعدیل و هماهنگی: اگر گرایش موجود و روابط کنترلی کفایت نکند می‌توان به سمت ساختار سازمانی انعطاف‌پذیر، قابل محاسبه هموار حرکت نمود که ممکن است همکاری لازم برای تعدیل در سازمان‌ صورت نپذیرد ـ سازمان انعطاف‌پذیر نباشد.

6 ـ عدم توفیق در جلب حمایت و الزام یا تفسیر در اعتقاد مدیریت ارشد سازمان کسب و کار به نوآوری و ابتکارات فردی در بدنه سازمان. این موضوع اغلب ناشی از عدم توفیق یا عدم توانایی در بکار گماردن نیروهای متخصص و شایسته است به عبارت دیگر هر فرد در سازمان در جایگاه خودکار نمی‌کند. بکارگیری مدیریت موفق و متخصص از ابتدای شروع هر سازمان در ارتقای نوآوری سازمان مؤثر خواهد بود.

7ـ درک ناقص از نیازمندیهای زمان در تنظیم و راه‌اندازی: یک فعالیت تجارت الکترونیک می‌بایست زمان و پول مورد نیاز را در نظر داشته باشد. عدم توفیق در درک زمان‌بندی و برنامه‌ریزی‌ها می‌تواند منجر به تخمین هزینه اضافی بر کسب و کار گردد. طراحی پروژه اصلی، مدیریت مسیر بحرانی، تحلیل زمانی PERT ممکن است این عدم توفیق را تخفیف دهد. قابلیت سود در کسب و کار ممکن است جهت دستیابی به سهم بازار، صبر و گذشت زمان را الزام نماید.

8 ـ عدم توفیق در پیگیری یک طرح:

پیگیری ضعیف بعد از برنامه‌ریزی اولیه، پیشرفت ناکافی کار، برخلاف آنچه که در طرح آورده شده، می‌تواند منجر به بروز مشکلاتی گردد.

شایستگی و برازندگی تولید در تجارت الکترونیک:

برخی خدمات/تولیدات ویژه برای فروش آن لاین مناسب هستند و برخی دیگر برای فروش غیر آنلاین. عمده کمپانی‌های کاملاً مجازی- نمونه‌های این نوع شرکت‌ها، مواردی نظیر Paybal , ebay , googel است- از طریق تولیدات دیجیتالی نظیر ذخیره، بازیابی و تعدیل اطلاعات، موسیقی، فیلم، آموزش، ارتباطات نرم‌افزار، کسب و معاملات مالی بازارهای مجازی می‌توانند برخی تولیدات و خدمات غیر دیجیتالی خود را با موفقیت به فروش رسانند. یک چنین تولیداتی به طور معمول ارزش نسبتا بالایی دارند که معمولا شامل CD ها، DVD ها و کتاب‌های با ارزش هنری، علمی و فرهنگی میشوند. Amazon.com، در واقع یکی از معدود شرکت‌های dot.com بادوام و پایدار است که مدت مدیدی روی این زمینه فعالیت‌‌های خود را متمرکز نموده است.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد برخی از تولیدات قطعات یدکی ـ فراتر از نیاز و مصرف آنی هم برای نمونه‌های مصرف خانگی نظیر ماشین شستشو و برای تجهیزات صنعتی نظیر پمپ‌های مکش نیز نمونه‌هایی خوبی برای فروش آنلاین هستند.

یکی از دلایل موفقیت در این‌باره می‌تواند تهیه و تدارک اطلاعات دقیق همچون ارایه شماره سریال نسخه تولید مورد نیاز سال تولید، میزان استقبال و … به هنگام ارایه به مشتری باشد.

موفقیت برخی تولیدات در فروش با مؤلفه‌های حسی همچون رنگ ارتباط بسیار نزدیکی دارد در ‌این‌باره Tesco.com موقعیت خوبی در انگلستان توانسته است کسب کند.

جمع بندی و نتیجه گیری:

آنچه مسلم است اینکه استفاده از تجارت الکترونیک‌، یک فرصت تجاری برای ایجاد رشد اقتصادی در سطح کلان و توسعه اقتصاد بخشی بویژه در حوزه خدمات تخصصی را فراهم می‌آورد. از سوی دیگر بدلیل حضور گسترده و اجتناب‌ناپذیر دولت در بسیاری از مناسبات اقتصادی و تجاری (بویژه در سطوح بین‌المللی) نیاز به تطبیق سازمان‌های دولتی با عملیات تجارت الکترونیک (ایجاد دولت الکترونیک) بسیار محسوس می‌باشد و گرنه رشد سریع تجارت الکترونیک در سایه دولتی که برآیندهای ارتباطی درون سازمانی در آن هنوز حالت سنتی (کاغذی!) دارند، چندان خوشبینانه به ‌نظر نمی‌رسد. در این راستا، تدوین و اجرای سیاستهای کلان در قالب برنامه‌های توسعه، برای ایجاد «جامعة اطلاعاتی» یکپارچه با جامعة جهانی، می‌تواند بسیار امید بخش باشد. این امر به رشد ابزارهای آموزشی و در نهایت به رشد فرصتهای بالقوه کمک می‌کند. و سرانجام آزادسازی اقتصادی و سیاسی می‌تواند به تسریع روندهای فوق کمک کند. هرچند که آزادسازی در اقتصاد و سیاست، خود از رشد و توسعة ارتباطات و تجارت الکترونیک تأثیر عمده می‌گیرد و در حقیقت این تأثیرگذاری دوطرفه است.

در مجموع می توان گفت که تجارت الکترونیک دارای مزایا و نقاط قوتی است از جمله موارد ذیل:

- امکان بازاریابی وسیع‌تر بر اساس امکان مبادله اطلاعاتی سریع با بازارهای جهانی در سطحی کاراتر

- کاهش هزینه‌های مبادلاتی بر اساس حذف بسیاری از واسطه‌های تجاری و صرفه‌جویی در زمان مبادلات

- کاهش هزینه‌های ناشی از اشتباهات انسانی و ایجاد امکانات بهتر برای مدیریت بنگاه

- امکان استفاده بهتر از مقیاس تولید بالا برای کاهش سرانه هزینه‌های سربار و هزینه‌های ثابت بر اساس تقاضای بالا برای کالا و خدمات تولیدی

- افزایش سرمایه‌گذاری و اشتغال در بخش‌های تحت پوشش تجارت الکترونیک بویژه در بخش‌های خدماتی

- افزایش فروش، درآمد و بهبود تراز تجاری کشور و در نهایت افزایش سطح رفاهی بویژه در بخش‌های تحت پوشش تجارت الکترونیک

- امکان حضور و رقابت واحدهای تجاری کوچک در بازارهای جهانی بشرط تعریف دقیق و تخصصی از نوع فعالیت

که با در نظر داشتن عوامل موثر بر موفقیت تجارت الکترونیک از یک سو و مشکلات و مسایل مترتب بر آن از سوی دیگر می توان به یک نگاه استراتژیک در حوزه مذکور دست یافت

فهرست منابع:

Clinton W. J., A. Gore (1997),A Framework for Global Electronic Commerce, July 1, ,

www.iitf.nist.gov/eleccomm/ecom.htm

e-Business Watch (2004), The European e-Business Report: A portrait of e-business in 10 sectors of the EU economy, European Commission, Enterprise Directorate General.

Gregorio D.D. and Kassicieh S.K. (2005), “Drivers of E-Business Activity in Developed and Emerging Markets”, IEEE Transactions on Engineering Management, vol. 52, 2, pp. 155–166.

Hillman. R. J., (1999),"Securities Fraud: The Internet Poses Challenges to Regulators and

Investors,"US General Accounting Office Report GAO/T-GGD-99-34, March 22,

, www.gao.gov/AIndexFY99/abstracts/gg99034t.htm

Morgan J. P., A. Gidari,(2004) Survey of State Electronic and Digital Signature Legislative Initiatives, www.ilpf.org/digsig/disrep.htm

Peha J. M. (1999),"Making Electronic Transactions Auditable and Private," Proceedings of the Internet Society's INET-99, June, www.ece.cmu.edu/~peha/commerce.html

UNCTAD (2005), Information Economy Report 2005: E-Commerce and Development, United Nations, Geneva and New York

دسته ها : مقالات
يکشنبه پانزدهم 10 1387
یک روزنامه انگلستان مسابقه خوانندگان را برگزار کرد و قول داد به کسی که در
این مسابقه پیروز شود، جایزه کلانی خواهد داد. سوأل مسابقه این بود که یک
بالون حامل سه دانشمند بزرگ جهان است. یکی از آنها دانشمند علم حفاظت
از محیط زیست و یکی از آنها دانشمند بزرگ انرژی اتمی و یکی دیگر دانشمند
غلات است. همه کارهایشان بسیار مهم است و با زندگی مردم رابطه نزدیک
دارند و بدون هر کدام زمین با مصیبت بزرگی مواجه خواهد شد. اما بدلیل کمبود
سوخت، بالون بزدوی به زمین می افتد و باید با بیرون انداختن یک نفر، ازسقوط  
خودداری کند. تحت همین وضعیت شما کدام را انتخاب خواهید کرد؟
 

بسیاری پاسخ های خود را ارسال کردند. اما وقتی که نتیجه مسابقه منتشر شد، همه با تعجب دیدند که پسر کوچکی این جایزه کلان را کسب کرده است.

دوستان عزیزم اگر شما هم یکی از حوانندگان این روزنامه بودید چه پاسخی به این سؤال می دادید؟

منتظر جوابتون هستم.

دسته ها : خواندنیها
يکشنبه پانزدهم 10 1387
 این مقاله شامل :

        خارج کردن برنامه از حافظه هنگام Shut Down

        حذف انیمیشن

        حذف Log Off

        حذف جستجو

        حذف Favorites

        جلوگیری از تغییر کلمه عبور

        برداشتن سطل آشغال از روی دسکتاپ

        تغییر نام مالک ویندوز

        پیغام قبل از ورود به ویندوز

خارج کردن برنامه از حافظه هنگام Shut Down

 

شاید این مشکل برای شما پیش آمده باشد که وقتی می خواهید از ویندوز خارج شوید، ویندوز پیغامی میدهد، مبنی بر اینکه فلان برنامه در حال اجراست و آیا می خواهید آن را از حافظه خارج کنید یا خیر‚ مثلا زمانی که یک برنامه 16 بیتی، تحت ویندوز NT ، 2000 و XP اجرا میکنید، ویندوز ابتدا فایل wowexec.exe را اجرا میکند تا ویندوز 16 بیتی را به طور مجاز شبیهسازی شود، ولی با خارج شدن از برنامه 16 بیتی، همچنان wowexec.exe در حافظه باقی خواهد ماند تا سرعت اجرای برنامه های16 بیتی بیشتر شود .ولی زمانی که می خواهید از ویندوز خارج شوید، این برنامه مشکل ایجاد میکند .برای اینکه ویندوز به طور خودکار چنین برنامه هایی را از حافظه بیرون بیاورد، در رجیستری ویندوز در کلید:

 

[HKEY_USER.DEFAULTControl PanelDesktop]


یک مقدار رشته ای به نام Auto End Tasks بسازید و به آن مقدار 1 را بدهید.

برنامه های خاطی را به سرعت از حافظه خارج سازید!

زمانی که کلیدهای Ctrl+ Alt+ Delete را برای خارج ساختن یک برنامه خاطی فشار میدهید و یا زمانی که میخواهید از ویندوز خارج شوید و ویندوز می|خواهد یک برنامه خاطی را از حافظه خارج سازد، ویندوز پیغام را به برنامه خاطی می فرستد و 20 ثانیه صبر میکند تا برنامه جواب دهد و در صورتی که جوابی دریافت نکند، برنامه را از حافظه خارج میسازد .برای اینکه این زمان انتظار را تغییر دهیم تا ویندوز زودتر برنامه خاطی را از حافظه خارج سازد، در رجیستری ویندوز در کلید:

[HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop]


یک مقدار رشته ای به نام Wait To Kill App Timeout مشاهده خواهید کرد که حاوی زمان 20000 میلی ثانیه 20 ثانیه است .این مقدار را به یک زمان مناسب تغییر دهید .فراموش نکنید که مقدار وارد شده بر حسب میلی ثانیه است.
 

  حذف انیمیشن

زمانی که منویی را باز مینید , ویندوز این عملیات را در چند تصویر انجام میدهد.که این موضوع بعضی اوقات خسته کننده میشود.

برای غیر فعال کردن این موضوع , به زیر کلید زیر بروید:

[HKEY_CURRENT_USERControlPanelDesktopWindowsMetrics]

و به مقدار رشته ای مقدار صفر را بدهید.حالا به نظر میرسد ویندوز سریعتر شده.

 

حذف Log Off

برای حذف آن از منوی Start باید به زیر کلید زیر بروید:

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVresion

PolisiesExplorer]

و یک مقدارDWORD به نام NoLogOff بسازید و به آن مقدار1 بدهید.حذف جستجو

اگر دوست ندارید کسی فایلی را در کامپیوتر شما جستجو کند , میتوانید Search را از منوی Start حذف کنید.

برای این کار به زیر کلید زیر بروید:

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVresion

PolisiesExplorer]

و یک مقدارDWORD به نام NoFind بسازید و به آن مقدار1 بدهید.بدین ترتیب حتی کلید های F3 وWindows+F نیز کار نخواهند کرد.

 

حذف Favorites

اگر از در منوی خوشتان نمی آید میتوانید آن را حذف کنید.برای این کار به زیر کلید:

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersion

PoliciesExplorer]

رفته و یک مقدار به نام NoFavoritesMenu بسازید و به آن مقدار 1 دهید.

برداشتن RUN از منوی START :

به زیر کلید زیر بروید:

[HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersion

PoliciesExplorer]

و یک مقدار باینری به نام NoRun بسازید و به آن مقدار01 بدهید.بدین ترتیب حتی کلیدهای نیز کار نخواهند کرد.


جلوگیری از تغییر کلمه عبور

به زیر کلید زیر بروید:

[HKEY_USERS.DEFAULTSoftwareMicrosoftWindows

CurrentVresionPoliciesSystem]

یک مقدار عددی (DWORD ) به نام NoSecCPL بسازید و به آن مقدار 1 دهید.

 

برداشتن سطل آشغال از روی دسکتاپ

به زیر کلید زیر بروید:

[HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindows

CurrentVersionexplorerDesktopNameSpace]


مراجعه کنید و زیر کلید سطل آشغال را که دارای شناسه زیر است پاک    ( Delete ) کنید .     

{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}

 

تغییر نام مالک ویندوز

به زیر کلید زیر بروید:

[HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindows

CurrentVersionWinlogon]

حالا به مقدار RegisteredOwner , نام خودتان و به مقدار RegisteredOrganization , نام شرکتتان را اختصاص دهید .
 

پیغام قبل از ورود به ویندوز

اگر میخواهید هر بار که ویندوز شروع به کار میکند , پیغام هشدار , راهنمایی , خوش آمد گویی و ... را بدهد , به زیر کلید زیر بروید:

[HKEY_LOCAL_MACHINESoftwareMicrosoftWindows

CurrentVersionWinlogon]

و دو مقدار رشته ای به نامهای LegalNoticeCaption وLegalNoticeText بسازید.به LegalNoticeCaption نام کادر پیغام و به

LegalNoticeText متنی که دوست دارید نمایش داده شود را بنویسید

 

نظر یادتون نره موفق باشید

شنبه جهاردهم 10 1387
تکنولوژی Bluetooth استانداردی است که ارتباط بی سیم در فواصل کوتاه را برای گسترة وسیعی از ابزارها شامل کامپیوترهای رومیزی، Laptop، PDA، موبایل، دوربین دیجیتال، چاپگر، صفحه کلید و حتی موس را ممکن می سازد. بیش از 250 میلیون ابزار Bluetooth در حال حاضر در دنیا استفاده می شود و پیش بینی می شود تا دو سال آینده این تعداد به بیش از یک بیلیون افزایش یابد. یک شبکه Personal Area Network(PAN) Bluetooth یک تکنولوژی PAN است. از یک باند فرکانس رادیویی دیجیتالی کوتاه برای فراهم کردن مکانیزمی برای برقراری ارتباط بی سیم در فواصل کوتاه بر مبنای ad hoc استفاده می کند. Bluetooth امکان تبادل سریع و مطمئن داده و صدا را فراهم می کند. ابزارهای با قابلیت Bluetooth این امکان را به کاربران می دهند که کابل را از ابزار دیجیتال موجود حذف کنند و در هم ­ریختگی کابل ها را به فراموشی بسپارند. هدف Bluetooth مرتبط کردن ابزارهای مختلف بی سیم به یکدیگر در یک محیط کوچک مثل دفتر کار یا منزل است. Bluetooth هم چنین می تواند برای اتصال هر ابزاری به دیگری مثل اتصال یک PDA به یک موبایل استفاده شود.Bluetooth ارزان است و مصرف انرژی پایینی دارد. استاندارد Bluetooth به طور موثری کارهای زیر را انجام می دهد:-حذف کابل و سیم بین دستگاه ها و ابزارهای بی سیم-تسهیل ارتباطات داده و صدا-فراهم کردن امکان شبکه های ad hoc و همگام سازی بین ابزارهای شخصی Operating Band ابزارهای Bluetooth در باند 2.45 GHz ISM کار می کنند که برای استفاده­های صنعتی، علمی و پزشکی رزرو شده است. این باند در اغلب مناطق دنیا قابل دسترس است. در امریکا و اروپا محدودة فرکانس 2400 تا 2483.5 MHz با کانال های فرکانس رادیویی 79 1-MHz RF می باشد. در عمل محدودة 2402 تا 2480 MHz استفاده می شود. در ژاپن محدودة فرکانس 2472 تا 2497 MHz با کانال­های 23 1-MHz RF استفاده می شود. باند مورد استفاده، مشابه باند ابزارهای شبکه های محلی بی سیم و دیگر ابزارهای سازگار با IEEE 802.11 می باشد. جدول 1 مشخصات Bluetooth را به­طور خلاصه نشان می دهد.جدول 1. مشخصات کلیدی تکنولوژی Bluetooth
مشخصات توصیف
لایه فیزیکی Frequency Hopping Spread Spectrum) FHSS(
باند فرکانسی باند ISM (2.4 GHz-2.45GHz)
فرکانس hop 1600 hops/sec
نرخ انتقال داده 1Mbps
محدوده کاری حدود 10 متر، قابل گسترش تا 100 متر
 چگونه ابزارهای Bluetooth را شبکه کنیم؟شبکه های Bluetooth برخلاف شبکه محلی بی سیم که از ایستگاه های کاری بی سیم و Access Point تشکیل می شود، فقط از client ها یا ایستگاه های کاری بی ­سیم تشکیل می شود. یک client می تواند هر ابزار با قابلیت Bluetooth فعال باشد.ابزارهای با قابلیت Bluetooth به طور خودکار یکدیگر را شناسایی کرده و شبکه تشکیل می دهند. مشابه تمام شبکه های ad hoc، توپولوژی­های شبکه­ های Bluetooth می توانند خودشان را بر یک ساختار موقت تصادفی مستقر کنند.شبکه­ های Bluetooth یک ارتباط master-slave را بین ابزارها برقرار ­می کنند. این ارتباط یک piconet را تشکیل می دهد. در هر piconet تا 8 ابزار Bluetooth می توانند با هم شبکه شوند به این صورت که یکی از آن ها به عنوان master تعیین می شود و تا 7 ابزار می توانند به عنوان slave مستقیماً به شبکه متصل شوند. کار تنظیم و کنترل شبکه بر عهدة master است.ابزارهای هر piconet روی کانال یکسان کار می کنند. اگرچه در هر piconet فقط یک master داریم، ولی slave یک شبکه می تواند در شبکه دیگری به عنوان master عمل کند، بنابراین زنجیره ای از شبکه­ ها به وجود می آید. این مجموعه از piconetها که scatternet نامیده می شود، اجازه می دهند که چندین ابزار در فاصله وسیعی با هم شبکه شوند. این ارتباط هم چنین یک توپولوژی پویا که ممکن است حین هر نشست تغییر کند را ممکن می سازد: همان طور که یک ابزار به master نزدیک یا از آن دور می شود، ارتباطات بین ابزارها در شبکه با توپولوژی تغییر می کند. شکل 1 یک piconet و scatternet را نشان می دهد. Blutooth شکل 1. شمایی از piconet و scatternet محدودة ابزارهای Bluetooth محدودة کار ابزارهای Bluetooth به کلاسی که در آن قرار می گیرند بستگی دارد و این­که در چه کلاسی قرار می گیرند به میزان قدرت آن ها بستگی دارد.جدول 2. دسته بندی ابزارهای Bluetooth
نوع سطح قدرت محدوده کاری
ابزارهای کلاس 3 100mW تا 100 متر
ابزارهای کلاس 2 10mW تا 10 متر
ابزارهای کلاس 1 1mW کم تر از 10 متر
 در کلاس 3، Bluetooth می تواند با دیگر تکنولوژی های شبکه های محلی بی سیم رقابت کند. به­علاوه با توجه به نرخ انتقال داده ها پیش بینی می شود در آینده فواصل طولانی تر را هم تحت پوشش قرار دهد. مزایای استفاده از Bluetoothاستفاده از Bluetooth پنج مزیت عمده برای کاربران دارد. این مزایا Bluetooth را یک تکنولوژی جذاب و در دسترس با کارآیی بالا و هزینه کم معرفی می کند. کارآیی و هزینه کم برای کاربران خانگی و هم چنین کاربران تجاری از مزایای عمده است.·                                                         جایگزینی کابلدر اغلب ابزارها تکنولوژی Bluetooth جایگزین کابل و ارتباطات جانبی می شود.·                                                         تسهیل در به اشتراک گذاشتن فایلBluetooth به اشتراک گذاشتن فایل را بین ابزارهایی که قابلیت Bluetoothشان فعال است فراهم می کند. یک تلفن موبایل سازگار با Bluetooth می تواند مثل یک مودم برای laptop عمل کند.·                                                         همگام سازی بی­سیمBluetooth همگام­ سازی بی سیم خودکار با دیگر ابزارهایی که Bluetoothشان فعال است را بدون ورودی کاربر فراهم می کند.·                                                         برنامه­ های کاربردی بی سیم خودکار Bluetooth توابع برنامه های کاربردی بی سیم خودکار را برای برقراری ارتباط با LAN و اینترنت پشتیبانی می کند.·                                                         اتصال اینترنتBluetooth توسط گستره وسیعی از ابزارها و برنامه های کاربردی پشتیبانی می شود. 2.                              مشخصات امنیتی Bluetoothبه عنوان یک تکنولوژی بی سیم، Bluetooth ویژگی های امنیتی معدودی را (از بی سیم) به ارث برده است که کاربران می توانند آن ها را پیاده سازی کنند.شکل 2 مسیر رادیویی Bluetooth را نشان می دهد. Blutooth شکل 2. امنیت در  Bluetoothهمان گونه که در شکل 2 مشاهده می کنید امنیت برای Bluetooth روی ارتباطات بی سیم  متنوعی-فقط روی مسیرهای رادیویی فراهم می شود. رمزنگاری ارتباط و تصدیق هویت ممکن است فراهم شود ولی امنیت کامل end-to-end ممکن نیست. در شکل سرویس های امنیتی بین PDA و چاپگر، بین موبایل و laptop، بین laptop و کامپیوتر میزی فراهم می شود.
دسته ها : مقالات
جمعه سیزدهم 10 1387

 کتاب الکترونیکی ساختمان داده ها والگوریتم ها

مولفین:

مهندس جعفر تنها              مهندس سید ناصر آیت

این کتاب برای دانشجویان کارشناسی نرم افزار کامپیوتر بسیار مفید است 

 

حجم فایل 3 مگابایت

برای دانلود اینجا کلیک کنید

جمعه سیزدهم 10 1387
یاهو با ان نام بزرگش و با این امنیتش وقعا" که ایول داره؟؟
از من میشنوید اگر در یاهو میل دارید مطمئن باشید حتی ۱٪ ایمیل و ایدی شما امنیت نداره.

 

با برنامه جدیده 2 Fast 2 Furious شما خیلی راحت میتونید ایمیل و ایدی هر کسی را در یاهو  برای مدتی قفل کنید تا وارد میل و یاهو مسنجرش نشود.

این برنامه رو من شخصا" تست کردم ۱۰۰٪ ایدی طرفو قفل می کنه.

 

این هم عکسی از قفل کردن برنامه

 

 نمونه کار برنامه

 کار کردن نیز خیلی ساده است کافیه در قسمتvictim ایدی قربانی را  نوشته و دکمه استارت را بزنید و منتظر باشدStatus برنامه Getting ready to lock victim شود تا قربانی حداقل برای چند ساعت به هیچ عنوان نتواند وارد میل و ایدی خود شود

 

برای دانلود نرم افزار کلیک کنید

جمعه سیزدهم 10 1387

حتماً می دونید که بوتر چیه و چه کار می کنه ؟

اگر نمی دونید بوتر ها نرم افزار هایی هستند که باعث بیرون انداختن  آی دی و خروج آن از یاهو مسنجر است.

بوتر جدید OneBotDC که با یک آیدی لوگین میکنه و دیگه نیازی به تعداد زیادی آیدی بوت نیست

در تصویر آزمایش این نرم افزار را نیز مشاهده می کنید.

 

برای دانلود اینجا را کلیک کنید

جمعه سیزدهم 10 1387

 

 

همان گونه که رکود اقتصادی تمامی نقاط جهان را تحت تاثیر قرار داده، شگفت انگیز نیست که این شرایط در طول 12 ماه گذشته بر مجرمان فناوری بالا نیز تاثیر گذار بوده و مشکلاتی را برای کاربران به بار نشانده است. 

 

برخلاف بسیاری از افراد معمولی، مجرمان در شرایط نامساعد و بحرانی بیکار نبوده و به دنبال به دست آوردن فرصت‌های مناسب و سود بیشتر هستند. آنان از هر موقعیتی برای رسیدن به هدف خود استفاده می‌کنند و در هنگام شرایط نامطلوب اقتصادی ناامید نمی‌شوند. 

 

میکو هیپونن، مدیر مرکز تحقیقاتی F-Secure در این خصوص گفته است که در هنگامی که نرخ بیکاری بیشتر است، آمار جرم افزایش می‌یابد. وی اشاره کرده است، اگر کاربران دقت کنند متوجه خواهند شد هنگامی که حمله‌های آنلاین افزایش می‌یابد، دلایل اجتماعی وجود دارد. افزایش مشکلات امنیتی در چنین شرایطی ناشی از مشکلات تکنیکی نیست و برگرفته از مسایل اجتماعی است. 

 

بیکار شدن بسیاری از افراد آشنا به فناوری شبکه ممکن است عاملی برای رشد جرایم آنلاین باشد، چرا که به دلیل آگاهی و مهارت، امکان دستگیر شدن این افراد کمتر خواهد بود. افزون بر این مجازات مجرمان آنلاین به نسبت سنگین نیست. 

 

کارشناسان همچنین باور دارند که مجرمان آنلاین به راحتی به داده‌های مورد نیاز خود دست‌رسی می‌یابند و اکنون شرایط برای آنان بیش از همیشه فراهم است. 

 

کارل کلامپ، مدیر اجرایی یکی از شرکت‌های امنیت شبکه در این خصوص گفته است که کارشناسان شرکت وی برآورد می‌کنند که در سال 2009 ، جرایم آنلاین افزایش یابد. وی اشاره کرده است که جرایم آنلاین هر سال نسبت به سال قبل افزایش می‌یابد و دلیلی وجود ندارد که این حقیقت برای سال 2009 صدق نکند. 

 

آماری که APACS  در ماه سپتامبر منتشر کرده، نشان دهنده‌ی افزایش انتشار هرزنامه و یا نامه‌هایی برای به دست آوردن اطلاعات شخصی کاربران بوده است. اکنون با از دست دادن شغل و بیکار شدن گروهی از کارکنان صنعت فناوری اطلاعات، پیش بینی می‌شود که در سال آینده حمله‌های آنلاین و تلاش برای سرقت اطلاعات با ارزش کاربران افزایش یابد.

جمعه سیزدهم 10 1387

براساس گزارش مرکز تحقیقاتی Pew، این روزها خوانندگان، اخبار اینترنت را به روزنامه ترجیح می‌دهند و اکنون اینترنت در این زمینه از روزنامه‌های کاغذی پیشی گرفته است. 

تنها تلویزیون است که هنوز طرفداران بیشتری دارد. مطالعات نشان می‌دهد که در حدود 70 درصد از ساکنان آمریکا، اخبار داخلی و خارجی را در این جعبه‌ی محبوب می‌بینند. 

در حدود 40 درصد از این افراد اخبار را در اینترنت دنبال می‌کنند. در خور توجه آن که تعداد افرادی که خبرها را در اینترنت می‌خوانند رو به افزایش بوده و این آمار از سال 2007 تا کنون در حدود 16 درصد افزایش یافته است. اکنون تنها 35 درصد از افراد روزنامه را به عنوان منبع خبری اصلی انتخاب می‌کنند. 

این نخستین بار است که اینترنت از روزنامه پیشی گرفته و به عنوان منبع اخبار، توجه خوانندگان بیشتری را به خود جلب کرده است. 

59 درصد از جوانان کم‌تر از 30 سال در ایالات متحده، خبرها را در اینترنت می‌خوانند و اخبار آنلاین را منبع اصلی مطلع شدن از وقایع روز می‌دانند. جالب  آن که این رقم در سال 2007 تنها 34 درصد بوده است. در میان این افراد که جوانتر از 30 سال هستند، اینترنت جایگاه ویژه‌یی دارد و تنها 10 درصد از  آنان روزنامه‌های کاغذی را به عنوان منبعی برای با خبر شدن از اخبار انتخاب می‌کنند. 

اما تلویزیون هنوز وسیله‌ی محبوبی است و در تمامی گروه‌های سنی طرفداران خود را دارد. 

اگرچه مطالعات مرکز تحقیقاتی Pew دلایل افزایش استفاده از اینترنت برای خواندن اخبار را مطرح نکرده، برخی از کارشناسان عوامل موثر بر این امر را حدس زده‌اند. دست‌رسی به اخبار آنلاین راحت بوده و می‌توان به سرعت خبر مورد نظر خود را پیدا کرد، می‌توان در تمامی ساعات شبانه روز از اخبار با خبر شد و دیگر نیاز نیست تا ساعت پخش اخبار صبر کرد و یا منتظر انتشار روزنامه بود. 

افزون بر موارد یادشده، Pew اخباری که بیشترین خواننده را داشته نیز مشخص کرده و بخش‌هایی که بیشتر توجه کاربران را به خود جلب کرده را نشان داده است. 

یکی از بخش‌های مورد توجه کاربران بخش اقتصادی است. پس از بحران اقتصادی در ماه سپتامبر، افزون بر 70 درصد از کاربران وب سایت‌های خبری، اخبار صفحه‌‌ی اقتصادی را دنبال کرده‌اند.

هم‌چنین قیمت بنزین یکی از بخش‌های مورد توجه کاربران بوده و 66 درصد از افراد اخبار مرتبط با این موضوع را به دقت دنبال کرده‌اند. پس از آن موضوع انتخابات ریاست جمهوری در ایالات متحده قرار داشته که 61 درصد از خوانندگان این اخبار را در اینترنت پیگیری کرده‌اند. 

منبع: News Factor

 

جمعه سیزدهم 10 1387
X