رسول اکرم صلی الله علیه و آله
إنّ المؤمن لیدرک بحسن الخلق درجة القائم الصّائم
مؤمن بوسیله خوش خلقى به مقام نماز شب گزار و روزه دار میرسد.
نهج الفصاحه
دسته ها :
 

اهميت زيادي دارد كه شما اين مراحل را بشناسيد و خود را براي رويارويي با چالش ها آماده كنيد.

به گزارش افكار نيوز به نقل از كيهان، بيشتر كارشناسان براين باورند كه ازدواج داراي مراحل گوناگوني است كه در زير مي آيد: 
1- مرحله علاقه عاشقانه يا ماه عسل ازدواج

در اين مرحله زوج ها هيجان زده هستند و يكديگر را عاشقانه دوست دارند. از نظر آنهاوجوه تفاوت اهميت چنداني ندارد (و حتي مي تواند هيجان انگيز باشد). زوجين در اين مرحله بر روي شناخت هم و سهيم شدن در زندگي تمركز مي كنند. اكثر آنها اعتقاد دارند كه اين رابطه با گذشت زمان طراوت خود را حفظ خواهدكرد. 
معمولا اين مرحله در اوايل ازدواج ديده مي شود ولي به زودي واقعيات زندگي فرا مي رسد. 

2- مرحله واقعيت 

زوجين در موقعيت هاي جديد به شناخت بهتري از خود و همسرشان دست مي يابند و ممكن است يافته هاي آنها با پيش فرض ها و انتظارات شان تفاوت داشته و مشاجره آفرين باشد. 
پس از ازدواج تفاوت ها بيشتر از زمان نامزدي خود را نشان مي دهند. دراين زمان احساس نااميدي، تنهايي و ساير واكنش ها طبيعي است. به علت طبيعت چالش برانگيز اين مرحله، در دو سال ابتدايي ازدواج بيشترين احتمال طلاق وجود دارد. 
بسياري از زوجين اين مرحله گذر را با عدم تفاهم اشتباه مي گيرند و نسبت به درستي انتخاب خود دچار ترديد مي شوند. آنها نمي دانند كه مي توانند به مديريت مشكلات به ظاهر لاينحل بپردازند در صورتي كه اين مسئله در ازدواج هاي موفق امري طبيعي است. 
دراين زمان ازدواج تازگي خود را تاحدي از دست مي دهد و بسياري از زوجين احساس مي كنند ديگر همانند گذشته همسر خود را دوست ندارند و اين يكي ديگر از اشتباهات آنهاست. 

3- تولد فرزندان 

با تولد فرزندان، ازدواج وارد مرحله جديدي مي شود كه توأم با اضطراب است. تربيت فرزند كاري استرس زا مي باشد كه مي تواند مشكل آفرين باشد. بسياري از زوجين براي اين مرحله آمادگي ندارند. در واقع با توجه به نياز كودكان به مراقبت،كار بسيار سختي است كه زوجين مراقب وضعيت روابط خود باشند درحالي كه اين كار فردي است. 
پس از تولد فرزند دوم اوضاع پيچيده تر مي شود و زوج هايي كه براي اين مرحله آمادگي لازم را ندارند نسبت به هم احساس بيگانگي مي كنند. بديهي است كه زوجين در مراحل ابتدايي ازدواج خيلي بهتر مي توانند به تقويت رابطه خود بپردازند تا در مراحل بعدي. متأسفانه بسياري از زوجين تا قبل از حادشدن اوضاع ضرورت اين مسئله را درك نمي كنند. 

4- مرحله سازگاري 

دراين مرحله زوجين با توجه به نيازها و وجوه اختلاف و زمينه هاي مشاجره به تقويت ارتباط خود مي پردازند. 

5- مرحله دگرگوني يا موفقيت 
در اين مرحله زوج ها از مزاياي ازدواجي كه نيازهاي شان را برآورده مي كند و حمايت متقابل را دربردارد لذت مي برند. آنها در اين هنگام تجربيات تلخ و شيرين زيادي در كنار يكديگر داشته اند و احساس صميميت
بيشتري مي كنند. تقريبا 16 سال پس از ازدواج يعني با ورود اولين فرزند به مرحله نوجواني، يك برهه حساس ديگر آغاز مي شود.

دسته ها : ازدواج
 

در زمان پاك كردن شيشه و پنجره هاي منزل احتياط لازم را داشته و از رفتن بر روي نرده ها يا قرنيزهاي پنجره جدا خودداري كنيد.
به گزارش افكار نيوز به نقل از كيهان براي برقراري امنيت در خانه در دوران خانه تكاني حتما به توصيه هاي ذيل عمل كنيد: 

خانه تكاني
- توصيه مي شود كه در زمان نظافت خانه خود و استفاده از نردبان يا چهارپايه از سطح اتكايي با زمين آن كاملا مطمئن شوند و از نردبان دوطرفه استفاده كنند. 

- همچنين از شست وشوي پرده، كف آشپزخانه، حمام و غيره كه آلوده به مواد روغني هستند با مواد سريع الاشتعال (مانند بنزين) جدا خودداري كنند و از قراردادن مواد شوينده مانند وايتكس، جوهرنمك و غيره در روي زمين و در دسترس كودكان جدا خودداري كرده و درحد استاندارد از آنان استفاده كنيد. 

- در زمان پاك كردن شيشه و پنجره هاي منزل احتياط لازم را داشته و از رفتن بر روي نرده ها يا قرنيزهاي پنجره جدا خودداري كنيد. 

- بايد دقت داشته باشيد كه شستشو لوازم برقي مانند لوستر، چراغ روشنايي و غيره قبل از قطع كامل برق بسيار خطرناك است و احتمال برق گرفتگي افراد را محتمل مي سازد. بنابراين اول برق وسيله برقي را قطع و سپس نسبت به پاكسازي آن اقدام كنيد. 

- در زمان جابه جايي لوازم خانگي بالاخص اجاق گاز احتياط لازم را داشته و كليه اتصالات مربوط به گاز اعم از شهري و كپسول را توسط آب و صابون چك كرده تا از عدم نشتي گاز مطمئن شويد ضمنا نسبت به تعويض به موقع شيلنگ هاي رابط گاز فرسوده اقدام كنيد. 

- از ريختن مواد قابل اشتعال در چاه هاي فاضلاب، دستشويي، توالت و... جدا خودداري كرده چرا كه در اثر ريزش اين گونه مواد در محيط خانه احتمال انفجار و آتش سوزي بسيار بالا مي رود.

- بايد دقت داشته باشيد كه شارژ به موقع خاموش كننده دستي آتش نشاني موجود در محيط خانه شما مي تواند كمك بسزايي در زمان آتش سوزي احتمالي به شما كند. بنابراين توصيه مي شود نسبت به شارژ و آماده بكار بودن آن اقدام كنيد. 

- در هنگام خانه تكاني از جابه جايي لوازم و اثاثيه سنگين منزل به صورت فردي اجتناب كرده و در اين مورد از كارگران حرفه اي يا كار گروهي بهره گيري كنيد تا در ايام خوش نوروي دچار ديسك كمر يا عوارض ناشي از آن نشويد.
برگرفته از : افكار نيوز

دسته ها : سلامتي

بر اساس جديدترين نمودار منتشره شده از سوي وب سايت«netindex» درخصوص متوسط سرعت دانلود اينترنت خانگي در ميان ۱۷۰ كشور جهان، ايران در جايگاه آخر يعني رتبه ۱۷۰ام جهان قرار گرفت.

به گزارش پايگاه خبري فناوري اطلاعات برسام و به نقل از سيتنا، اين رتبه‌بندي بر اساس ميليون‌ها تستي كه براي بررسي متوسط سرعت دانلود اينترنت در كشورهاي مختلف جهان توسط وب سايت Speedtest.net انجام شده، از ۱۶مارس ۲۰۰۹ تا ۱۵سپتامبر ۲۰۱۱ مورد ارزيابي قرار گرفته است.

در اين آمار كشور ليتواني با سرعت دانلود Mbps 33.15 در جايگاه نخست، كره جنوبي با سرعت دانلود Mbps 28.63 در جايگاه دوم و سوئد با سرعت دانلود Mbps 25.69 در رتبه سوم دنيا قرار گرفته‌اند.

دانلود

در اين رتبه‌بندي، آمريكا در جايگاه ۳۰، امارات ۳۸، غنا ۵۸، تركيه ۶۰، چين ۷۰، عربستان ۸۰، عمان ۸۴، تاجيكستان ۸۸، مالزي ۹۴، آنگولا ۱۰۰، هند ۱۳۷، پاكستان ۱۴۲، تانزانيا ۱۵۱، عراق ۱۵۳، افغانستان ۱۵۵ و در نهايت ايران در رتبه ۱۷۰ ام و آخرين كشور جهان با متوسط سرعت دانلود اينترنتMbps 0.53 قرار گرفته‌اند.

دسته ها : دانلود

 بسم الله الرحمن الرحيم 

*( الهُمَ صَلي عَلي مُحَمّد وَ آل مُحَمّد )*

A man without zealotry to his family is a man with an INVERSE heart.
Imam sadiq (p)
.مردي كه غيرت ندارد ، انساني است كه قلبش وارونه است.
امام صادق (ع)

غيرت

دسته ها : حجاب

آيا مي دانيد سس مايونز به دليل تركيب خاصي كه دارد در كنفرانسهاي علمي به عنوان سم كبد معرفي مي شود

پفك چيپس
آيا مي دانيد سانديسها, نوشابه ها, بيسكويتها, كيكها و... با قندهاي مصنوعي چون ساخارين كه 1000 برابر شيرين تر از قند معمولي است ساخته مي شود كه دشمن كبد و كليه مي باشد

 آيا مي دانيد رنگهاي افزودني در نوشابه ها, سانديس ها, كيكها, آدامسها و ... همه سرطان زا هستند
 آيا مي دانيد قيمت روغن ها مايع مثل آفتابگردان اگر واقعي باشد حدود 12 الي 15 هزار تومان خواهد بود ولي الان در بازار 900 الي 800 تومان است كه از يك كيلو تخم آفتابگردان ارزانتر است.

 آيا مي دانيد بيشتر محتواي روغن هاي مايع از پارافين خوراكي كه محصول پالايشگاهاي نفت است درست شده است كه كلسترول خون را افزوده موجب چربي خون و... مي شود كه كشنده است.  آيا مي دانيد در اكثر كارخانه هاي آبليموهاي صنعتي حتي يك عدد ليمو هم وارد نمي شود و آب ليمو صنعتي از (( آب كاه)) بعلاوه برخي اسانسها و جوهر نمك توليد مي شود كه همين امر موجب ته نشين نشدن محتواي آب ليمو مي باشد  آيا مي دانيد كره گياهي دروغي بيش نيست و با مواد پايه اي نفت و در برخي كشورها فضولات انساني توليد مي شود و موجب تشكيل پلاك اتروم در عروق كرونر قلب و بيماري هاي ايسكميك قلبي مي شود و شعار ((كره مارگارين(گياهي)دوست قلب شما)) فريب افكارعموميست.  آيا مي دانيد مواد قندي موجود در نوشابه ها موجب پوسيدگي دندانها مي شود (دندان شكسته داخل نوشابه پس از 7 ساعت حل مي شود). آيا مي دانيد سس مايونز از همه غذاها مضرتر براي صدمه به پوست و جوش صورت است. آيا مي دانيد پنير پفك اغلب پنير تلخ( پنير فاسد) و گنديده تاريخ مصرف گذشته مي باشد چسبندگي پفك براساس تحقيقات تا 7 بار مسواك هم تميز نمي شود و موجب بي اشتهايي ميشود و آمار مصرف پفك در ايران روزانه هر نفر 2 عدد مي باشد
   اما چه كنيم؟  
 بهترين غذا آبگوشت با گوشت گوسفند است و بهترين روغن, روغن حيواني است. روغن كنجد و زيتون هم بهترين روغن گياهيست. بهترين نان نانهاي سبوس دار است مثل نان سنگك بهترين نوشابه سكنجبين است كه تركيب مقداري عسل سركه و ... مي باشد بيش از صد نوع چاي هم اكنون در كشور ما موجود است كه متناسب با مزاجها مصرف انواع آنها توصيه مي شود مثل( چاي كوهي, گل گاو زبان, سنبل الطيب, گزنه, زنجبيل, گل نسترن, پونه, بابونه, دارچين, آويشن, استخودوس,...) همراه كمي نبات بجاي قند وشكر استفاده از خرما, ارده شيره انواع ميوه ها كشمش, توت خشك, عسل بسيار بجاست. بهترين ظرف كه هم كمبودهاي خون بدن را جبران كرده و هم موجب ميكروب زدائي از غذا مي شود ظرف سنگي و مسي مي باشد بهترين تنقلات آجيل هاي طبيعي هستند كه به جهت طبع گرمشان بسيار مفيد مي باشند( مصرف آجيل ها جزء فرهنگ عمومي بوده است) غذاهاي خورشي سنتي, غذاهاي سرخ نشده، سبزي خوردن بويژه نعنا بجاي سالادهاي امروزي, لبنيات پرچرب و دست نخورده(شير و لبنيات بايد جوشانده شود) حبوبات بخصوص نخود( اگر خيس شده و آب آن بدور ريخته شود موجب نفخ نمي شود) سس دست ساز طبيعي(مخلوط تخم مرغ وسركه) بطور تازه قابل استفاده است. كليه غذاهاي طبيعي بطور تازه استفاده شود از خوردن ميوه در غير فصل آن خودداري شود. ضمناً عمده ميوه در محل جغرافياي رويش طبيعي آن مفيدتر است. پوست ميوه ها بعنوان ماسك جهت نرمي و زيبايي پوست بسيار مفيد است ميو ها و سبزي جات هرچه بيشتر در معرض نور خورشيد قرار بگيرند مفيدترند و فقط سنگ نمك و پودر آن, نمك سالم و قابل استفاده هستند استفاده از چوب مسواك(بنام چوب اراك) بعد از خلال دندان بهترين مسواك و ضدعفوني كننده طبيعي و مالش دهنده لثه ها خواهند بود
 
   كمترين كمك انسان دوستانه شما تكثير اين برگه و در اختيار ديگران قرار دادن است

دسته ها : سلامتي

جائيكه بي حجابي يك واجب الهي است.حجاب

دسته ها : حجاب

گربه ناز

دسته ها :

چـيـزهايــي كه مي خوريد مي تواند به زيباتر شدن شما كـمك كند. برنامه زيبايي خود را با صبحانه، ناهار و شام آغاز كنيد. اين مواد غذايي زيبايي پوست، مو، ناخن دندان و دندان شما را تضمين كرده و باعث ميشوند جوانتر به نظر برسيد.

Youth

 

جوانتر به نظر بياييد

بـادام خـواص فـوق العـاده ي ضد پيري دارد. نه تنها حاوي مـيــزان زيادي ويتامين E است (مي دانيد كه اين ويتامين جـزء ويـتـامين هايي است كه معمولاً پشت ظرف كِرِم ها و لوازم آرايشي از آن نام مي بـرنـد)، بـلـكـه حـاوي ميزان زيـادي اسـيـد چـرب هـم مـي بـاشـد (كـه بـه نــرم كــردن پوست كمك مي كند)، همچنين حاوي آنتي اكسيدان سلنيم مي باشد. اما حواستان باشد كه زياد از اين ماده ي غذايي نخوريد. درست است كه خواص زيبايي و آرايشي زيادي دارد، اما ميزان كالريش هم بالا است و ممكن است باعث چاقي شود.

ناخن هايي محكم داشته باشيد

با خوردن پروتئين مي توانيد به ناخن هايتان استحكام بيشتري داده و آنها را تقويت كنيد. پروتئين باعث ساختن كراتين (ماده ي تشكيل دهنده ي ناخن) مي شود. سينه ي مرغ بدون پوست و استخوان، گوشت بوقلمون، ماهي تن و حبوبات همه در اين منظور به شما كمك مي كنند.

موهايي براق داشته باشيد

مواد غذايي كه حاوي ميزان زيادي ويتامين B هستند براي براقتر كردن مو بسيار مفيدند. ويتامين B در تخم مرغ، شير، سبزيجات، و گوشت مرغ يافت مي شود. سيليكا نيز در براق و سالم نگاه داشتن مو بسيار موثر است. پوست خيار، پياز، جو خام و جوانه ي لوبيا منابع اصلي اين ماده ي معدني به شمار مي روند.

خشكي پوستتان را از بين ببريد

ماهي به شما در اين زمينه كمك زيادي مي كند. ماهي (به خصوص ماهي هاي روغن داري مثل ماهي آزاد) حاوي اسيد چرب امگا ۳ مي باشد كه به مرطوب كردن و تقويت پوست كمك مي كند.

چين و چروك پوستتان را برطرف كنيد

ويتامين C سازنده ي كولاژن به راستي در برطرف كردن و از بين بردن چين و چروك موثر است. كيوي منبعي عالي از اين ويتامين به حساب مي آيد چون تقريباً هر كيوي بيش از ۱۰۰ درصد از اين ويتامين را در خود دارد. ويتامين C اثرات بسيار مفيدي روي سلامتي دارد، كه يكي از اين تاثيرات كمك به ساختن كالوژن است. وقتي بدنتان ميزان بيشتري از كالوژن در خود داشته باشد، پوست قابليت ارتجاعي و كششي بيشتري پيدا كرده و چين و چروك راحت تر از بين مي روند. منابع ديگر اين ويتامين مركبات، انبه، شهد عسل و پاپايه است.

آفتاب سوختگيتان را درمان كنيد

اگر به خاطر زياد زير آفتاب ماندن پوستتان سوخته است، هلو و ذغال اخته بخوريد. اين ميوه هاي خوشمزه حاوي ميزان زيادي ويتامين E مي باشند. اين ويتامين به برطرف كردن قرمزي و ورم آفتاب سوختگي كمك مي كند. همچنين با افزايش قابليت كشساني پوست، در از بين بردن چين و چروك نيز موثر است.

دندانهايتان را سفيدتر كنيد

همه ي ما مي دانيم كه سودا، قهوه، چاي و غذاهاي شيرين باعث تغيير رنگ و لكه دار كردن دندانها مي شوند. اما آيا مي دانستيد كه سيب و كرفس به از بين بردن اين تغير رنگ و سفيدتر كردن دندانها كمك مي كنند؟

گود رفتگي و سياهي زير چشمتان را از بين ببريد

هيچ كس دوست ندارد كه زير چشمهايش گود رفته و سياه شود. اما اگر به اين وضعيت دچار شده ايد، از ويتامين C به همراه آهن استفاده كنيد. اين دو ماده با يكديگر موثرترين راه براي از بين بردن سياهي و گودرفتگي زير چشم هستند. از سينه ي مرغ بدون استخوان و پوست (منبعي عالي از آهن) به همراه فلفل سبز، زرد يا قرمز (منبع ويتامين C) استفاده كنيد.

پوستتان را براق تر كنيد

براي شاداب، مرطوب و سالم نگاه داشتن پوستتان آب بخوريد. ممكن است تابه حال خيلي اين را شنيده باشيد، اما واقعاً صحت دارد. آب سموم را از بين برده و باعث رطوبت دادن به پوستتان مي شود.

از سرطان پوست پيشگيري كنيد

گوجه فرنگي در اين زمينه بسيار موثر است چون حاوي سه آنتي اكسيدان مهم ضد سرطان است: بتا كاروتين، ويتامين C و ليكوپن. گوجه فرنگي را به هر شكلي ميتوانيد استفاده كنيد: خام، پخته يا حتي به شكل سُس. اگر مي خواهيد جذب ليكوپن را در بدنتان بالا ببريد، گوجه فرنگي را در مقدار كمي روغن زيتون بپزيد .

 

منبع: افكار نيوز

 

دسته ها : سلامتي

 بسم الله الرحمن الرحيم 

*( الهُمَ صَلي عَلي مُحَمّد وَ آل مُحَمّد )*

در ميان بني اسرائيل عابدي بود. وي را گفتند:فلان جا درختي است و قومي آن را مي پرستند. عابد خشمگين شد، برخاست و تبر بر دوش نهاد تا آن درخت را بركند. ابليس به صورت پيري ظاهرالصلاح، بر مسير او مجسم شد، و گفت:اي عابد، برگرد و به عبادت خود مشغول باش!عابد گفت: نه، بريدن درخت اولويت دارد ,مشاجره بالا گرفت و درگير شدند.
عابد بر ابليس غالب آمد و وي را بر زمين كوفت و بر سينه اش نشست. ابليس در اين ميان گفت: دست بدار تا سخني بگويم، تو كه پيامبر نيستي و خدا بر اين كار تو را مامور ننموده است، به خانه برگرد، تا هر روز دو دينار زير بالش تو نهم؛ با يكي معاش كن و ديگري را انفاق نما و اين بهتر و صوابتر از كندن آن درخت است؛ عابد با خود گفت : راست مي گويد، يكي از آن به صدقه دهم و آن ديگر هم به معاش صرف كنم , پس برگشت.
بامداد ديگر روز، دو دينار ديد و بر گرفت. روز دوم دو دينار ديد و برگرفت. روز سوم هيچ نبود. خشمگين شد و تبر برگرفت. باز در همان نقطه، ابليس پيش آمد و گفت: كجا؟ عابد گفت:تا آن درخت بركنم؛ گفت دروغ است، به خدا هرگز نتواني كند , در جنگ آمدند. ابليس عابد را چون گنجشكي در دست, بيفكند! عابد گفت: دست بدار تا برگردم. اما بگو چرا بار اول بر تو پيروز آمدم و اينك، در چنگ تو حقير شدم؟
ابليس گفت: آن وقت تو براي خدا خشمگين بودي و خدا مرا مُسَخَر تو كرد، كه هركس كار براي خدا كند، مرا بر او غلبه نباشد؛ ولي اين بار براي دنيا و دينار خشمگين شدي، پس مغلوب من گشتي
منبع:كيمياي سعادت


X