در هر ثانیه 2.3 میلیون سرچ در گوگل اتفاق می افتد که اکثر صفحات نتیجه، شامل تبلیغات گوگل می شوند.درست در زمانی که افراد در حال جست و جوی محصولات یا خدماتی هستند که کسب و کار شما ارائه می دهد، تبلیغات توسط Google می تواند یک روش بسیار موثر در ارجاع به وب سایت شما باشد.

نمایشگر ویدیو
00:00
02:53

آیا تبلیغات گوگل می تواند برای کسب و کار شما مناسب باشد؟

به احتمال زیاد بله! در سال 2013، 1.5 میلیون کسب و کار، 111 میلیارد دلار درآمد حاصل از ابزار جستجو و تبلیغات Google را ایجاد کرد؛ این یعنی تبلیغات در گوگل می تواند برای هر شرکتی با استراتژی مناسب، بسیار سودمند باشد.

 

در ادامه یک روند ده مرحله ای برای تبلیغات در Google را خواهیم گفت:

 1. اهداف را محاسبه کنید.
 2. مخاطبین خود را تعیین کنید.
 3. کلمه کلیدی را تحقیق کنید.
 4. بودجه و پیشنهادات را تنظیم کنید.
 5. حساب کاربری بهینه خود را ایجاد کنید.
 6. تبلیغات با کارایی بالا را بنویسید.
 7. صفحات هدف (landing pages ) ایجاد کنید.
 8. Implement conversion tracking
 9. لیست های بازاریابی خود را رشد دهید.
 10. عادت های خود را بهینه کنید.

به این ترتیب تبلیغات در گوگل نیازمند بررسی و آنالیز کارشناسان با تجربه است و به هرکسی نمیتوان اعتماد کرد.

قیمت تبلیغ در گوگل

قیمت پیشنهادی گوگل برای سایت های مختلف بسته به نوع کاربرد و خدمات آن متفاوت است، مثلا برای سایت های وکلا مبلغ بیشتری نسبت به مدیران پیشنهاد میدهد و این قیمت با تعداد کیلک محاسبه میشود ولی بطور میانگین از 60دلار برای 1000 کلیک شروع و تا حدود 1000 دلار برای 2000 کلیک صورت می گیرد.

چرا باید از تبلیغات گوگل استفاده کنیم ؟

 1. 84% از کسانی که در گوگل جست و جو می کنند ابتدا روی پیشنهادات اولیه گوگل کلیک می کنند.
 2. شما صرفا در ازای کاربرانی که روی تبلیغات شما کلیک می کنند هزینه پرداخت می کنید.
 3. تبلیغ شمارا مخاطبان شما خواهند دید.

 

نحوه کار تبلیغات گوگل چطور است؟

1.پیشنهاد کلمات کلیدی

استفاده از کلمات کلیدی مناسب می تواند منجر به کلیک بیشتری روی وب سایت شما باشد و مشتریان کسب و کار شما را افزایش دهد.اگر این کلمات بصورت نامناسب انتخاب شوند،ممکن است مشتری هیچگاه آن را پیدا نکند تا روی آن کلیک کند و شما را بشناسد.

2.تصحیح طول محتوا

محتوا اگر خیلی کم باشد ممکن است نتواند به خوبی مفهوم را منتقل کند و همچنین اگر طولانی باشد،ممکن است در نگاه اول خسته کننده به نظر برسد و قادر به نگهدارب مشتری در وب سایت نباشد، بنابراین توجه به تعداد کاراکترها حائز اهمیت است.

3.توصیه عنوان مناسب

با انتخاب عنوان مناسب و مرتبط می توان در نتایج گوگل در جایگاه بالاتری قرار گرفت.در صورت انتخاب عنوان نامناسب هرچند محتوای کارآمد، ممکن است وی سایت شما در صفحه اول سرچ گوگ قرار نگیرد.

4.محتوای مفید

گوگل محتوای وب سایت ها را چک میکند و اگر این محتوا مفید نباشد، هرچند عنوان و طول و کلمات کلیدی مناسب داشته باشد، از نتایج اولیه خارج می شود.

 

گوگل ادوردز و یا تبلیغات گوگل چیست؟

به گفته سایت WordStream گوگل ادوردز یک سیستم تبلیغاتی گوگل است که در آن به تبلیغ کنندگان بر اساس نوع کسب و کار آنها کلمات کلیدی خاصی پیشنهاد می کنند تا در نتایج جستجوی Google ظاهر شوند.بطور خلاصه Google AdWords بازاری است که  تجارت های مخلف در ازای بالا بردن جایگاه وبسایت خود در نتایج جست و جوی گوگل هزینه پرداخت می کنند.

البته این بازار مانند حراجی عمل می کند و حساب ها برای هر کلیک مبلغ پیشنهاد می دهند که قطعا بیشترین پیشنهاد برنده است.

 

تقلب در تبلیغات گوگل

سایت های بسیاری وجود دارند که که با کلیک شما را به سایت های بی ربط یا نرم افزارهای مخرب ارجاع می دهند؛گوگل به شدت با این سایت ها مبارزه می کند.

به گفته تیم support google

هنگامی که گوگل تعیین می کند که کلیک ها نا معتبر هستند، ما سعی میکنیم آنها را بصورت خودکار ار گزارش ها و پرداخت های شما فیلتر کنیم.

کلیک های نامعتبر از نظر گوگل عبارتند از:

 1. کلیک های تصادفی که هیچ ارزشی تولید نمی کنند؛مانند صفحات دومی که با دبل کلیک باز می شوند.
 2. کلیک دستی در نظر گرفته شده برای افزایش هزینه های تبلیغاتی شخص دیگر
 3. کلیک و انتقال توسط ابزارهای خودکار، روبات ها، و یا دیگر نرم افزارهای فریبنده
 4. ایجاد افزونه ها برای بالا بردن مصنوعی نرخ کلیک (CTR)

درنتیجه تقلب در تبلیغات گوگل تقریبا غیرممکن است.

CTR یا Click Through Rate چیست؟

نرخ کلیک معیاری است که برای اندازه گیری موفقیت تبلیغات در یک وب سایت خاص به کار می رود.هدف از CTR محاسبه تعداد کلیک ها و اثرگذاری (Impressions) های ناشی از کلیک است که بصورت زیر محاسبه می شود:

CTR چگونه محاسبه میشود؟
CTR چیست؟

چگونگی راه اندازی تبلیغات گوگل ادوردز

تمام افراد می توانند به سادگی در گوگل ادوردز حساب داشته باشند اما با توجه به اینکه گوگل ایرانی ها را تحریم کرده است، ما در ایران قادر به ساخت اکانت نخواهیم بود.

علاه بر آن به دلیل اینکه حساب بین المللی ارزی در ایران وجود ندارد و گوگل نیز بانک های ایرانی را تحریم کرده است، در صورت افتتاح حساب، گوگل حساب کاربری شما را بسته و به شما امکان استفاده از خدمات گوگل را نمی دهد. پس ناچاریم برای استفاده از این امکانات از روش های دور زدن تحریم ها استفاده کنیم:

 1. برای افتتاح حساب از گیفت کارت یا ویزا کارت استفاده کنیم که به یک حساب بانکی متصل نیستند و در واقع یک کارت مجازی هستند.
 2. هنگامی که از شما محل زندگی را سوال می کند به هیچ وجه لوکیشن را ایران نگذارید.(از شما ساعت محلی را نیز می پرسد که لازم است به تفاوت زمانی توجه داشته باشید.)
 3. نرخ ارز را روی دلار آمریکا بگذارید.
 4. می توانید از وی پی اس بجای وی پی ان استفاده کنید که در واقع  یک کامپیوتر ریموت از راه دور می باشد.

حال شما می توانید مانند افراد در سایر کشورها برای مدت محدود یک اکانت گوگل ادوردز داشته باشید.هرچند که این کار بسیار دشوار و وقت گیر بوده و هزینه ی آن بسیار زیاد خواهد شد،برای رفع این مشکل، نمایندگی های تبلیغات گوگل در کشورها این کار را برای شما تسهیل می کنند و شما با پرداخت هزینه ای کمتر به این نمایندگی های معتبر می توانید موجب پیشرفت کسب و کار خود شوید.

نمایندگی تبلیغات گوگل:

به دلیل تحریم ایران توسط مجموعه گوگل متاسفانه هیچ شرکت ایرانی به عنوان نمایندگی رسمی تبلیغات گوگل وجود ندارد با این وجود شاهد شرکت های بسیاری هستیم که خود را به عنوان نماینده گوگل ادوردز معرفی می کنند که ممکن است از شما سوءاستفاده کنند.

البته شرکت ایرانی تبلیغ دات کام با استفاده از نمایندگی خود در کشورهای خارجی توانسته است نمایندگی رسمی Google AdWords را کسب کند که از طریق آن قادر خواهد بود نرخ کلیک وب سایت مشتریان خود را افزایش دهد و باعث بالا رفتن درآمد حاصل از بازار تبلیغات گوگل شود.

برای نمونه نتیجه جست و جوی “بلیط نجف” برای مشتری تبلیغ داد کام را در تصویر زیر مشاهده می کنید:

تبلیغ در گوگل ادوردز
تبلیغات در گوگل

ما می توانیم در کمترین زمان با کمترین هزینه،بصورت مطمئن کسب و کار شما را رونق دهیم.

منبع 


دسته ها :
چهارشنبه دوم 12 1396
X