دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1555
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

زاینده رود داره از دست میره

جنایت زیست محیطی در زاینده رود

 

 

متاسفانه عکسها و توضیحات آن به اندازه کافی گویاست ! در ادامه مطلب ببینید...


 

 

در این کانال فاضلاب شهر "بهارستان" که در 15 کیلومتری شهر اصفهان قرار دارد جاریست .


این همان کانال است . به نزدیکی کانال فاضلاب و زمینهای کشاورزی توجه کنید !


این کانال بعد از طی 10 کیلومتر به نزدیکی زاینده رود می رسد. اینجا دریاچه فاضلاب است ! تا چشم کار می کرد فاضلاب بود . در منطقه ای که علامتگذاری شده روستایی به نام "گلستانه" قرار دارد.این کانال بین روستاهای "جار" و "گلستانه" در شرق اصفهان قرار دارد.

 

و سرانجام فاضلاب وارد زاینده رود می شود ...

 

بله . باور کنید ... فاضلاب وارد زنده رود می شود !


اینجا چند کیلومتر پائین تر از محلی است که فاضلاب وارد آب شده است . حتی این ماهی 4-3 کیلویی هم نتوانسته در برابر آلودگی مقاومت کند.

 

به رنگ آب توجه کنید . آب ! ببخشید فاضلاب شدیداً بوی بدی داشت


و این ماهی ها . مرگ گسترده ماهی ها چند روز پیش اتفاق افتاده است . مردم محلی می گفتند حجم ماهی های تلف شده چندین تن بوده است !

سطح آب پر بود از ماهی های مرده


و اینجا هم تور هایی برای صید ماهی ! و ماهی هایی که احتمالاً سر سفره ها می آیند !

ماهی های کم جان و آلوده را صید می کردند. البته می گفتند ماهی ها را برای مدتی در استخر نگهداری می کنند و پس از آنکه پاک شدند استفاده می کنند . در راه بازگشت کودکان ماهی فروش در کنار جاده ایستاده بودند !

در گوشه بالای تصویر گله گوسفند قابل مشاهده است .چرخه کامل شد ...


پمب آب را نگاه کنید ! این آب ! ببخشید فاضلاب وارد زمین های کشاورزی می شود و خیار ، سبزی ، گوجه و ... با آن آبیاری ! ببخشید فاضلابیاری می شود.

 

از آن منطقه خارج شدیم و به طرف شهر اصفهان آمدیم . این کانالی است که قرار است فاضلاب شهرکی که هنوز ساخته نشده را به کجا ببرد ؟! ادامه این کانال به زاینده رود می رسد ...

 

 

آنچه که در عکس ها نیامد :

- بوی تعفن کانال فاضلاب تا چندین کیلومتر باعث آزار و ناراحتی مردم می شود . اعتراضات مردم و متعاقب آن وعده های مسئولان طی چند سالی که این کانال ایجاد شده راه به جایی نبرده .

 

- یکی از کارشناسان خانه بهداشت منطقه از میزان بالای اسهال خونی ، کم خونی ، بیماریهای گوارشی و پوستی سخن می گفت.

 

- فکر نکنید این مناطقی که عکسشان آمده آخر دنیاست و خیلی از شهر پرت است ! حداکثر فاصله تا شهر اصفهان کمتر از 7-6 دقیقه است ! در 10 کیلومتری این مناطق آپارتمانهای متری بیش از 5 میلیون تومان قرار دارد.

منبع:animal.persianblog.ir/post/227

دسته ها : اخبار
چهارشنبه بیست و چهارم 7 1387

زاینده رود داره از دست میره

 
اینجالجن زار نبوده ، اینجا مرداب نبوده ، اینجا جایی بوده که روزگاری

 در آن زنده رود جاری بوده است...

ببینید مواد شیمیایی و فاضلاب چه بر سر زاینده رود ایران آورده ؟!!

این روزها بجای آب در زاینده رود گیاهان آبی دیده می شود و بوی

آزار دهنده ای فضا را پر کرده است ...

منبع:clean-earth.blogfa.com/cat-28.aspx

دسته ها : اخبار
چهارشنبه بیست و چهارم 7 1387

دیروز از طرف کمپانی McAfee AntiVirus ویروس بسیار خطرناکی شناسایی و در سایتش اعلام شده که تاکنون در عرض فقط و فقط 1 روز طبق گفته مسئولین این شرکت    بیش از 10 هزار نفر آلوده به این ویروس شدن و تمام اطلاعاتی که روی درایو C اونها بوده به کلی نابود شده.

نام این ویروس : oslando
نوع عملیات تخریبی : سخت افزاری
روش تخریب
: این ویروس با جای نشین کردن یک خط کد در فایل kernell داخل پوشه system باعث تخریب سکتور "zero" هارد کامپیوتر شما میشود و بعد از اولین خاموش روشن کردن sector های درایو C محلی که ویندوز شما در آن نصب است را burn میکند(شدت این عمل از format کردن هم جدی تر است به طوری که طبق گفته مک آفی این ویروس توسط cia جهت نابود سازیه کامل اطلاعات hard disk استفاده میشده و اصلا قابل بازیابی نمی باشد)
چگونه به این ویروس آلوده میشویم : بسیار ساده , دقیقا همینطوری کامپیوتر من به این ویروس آلوده شد , " با باز کردن یک نامه مشکوک و دانلود فایل موجود در اون نامه " که بدیش اینه که از طرف دوستتان برای شما ارسال میشود بدون اینکه او در جریان باشد (مثل ارسال pm های آلوده به ویروس در http://messenger.yahoo.com/ که از طرف فرد آلوده به ویروس برای قربانی ارسال میشود)

اطلاعات بیشتر در مورد این ویروس که همونطوری که میبینین مورد تایید سایت YAHOO هم قرار گرفته رو حتما مشاهده کنین , راه های پاکسازی (قبل از restart کردن ) و پیشگیری (و تست آلودگی/عدم آلودگی) به این ویروس همه به طور کامل تشریح شده :

http://www.yahoo.com/story.virus%pOSLANDO?t=13294053idbfg

روش های جلوگیری از آلودگی به این ویروس :

1- طی چند روزه آینده هیچ فایل پیوست شده یا هیچ ایمیلی را تحت عنوان postcard باز نکنید. حتی اگر این نامه از طرف دوستتان برای شما ارسال شده باشد.

2- همین حالا با forward این نامه به دوستانتان کامپیوتر آنها را از یک مشکل خیلی جدی نجات دهید. 20 بار دریافت کردن این نامه بهتر از آلودگی دوستتان به این ویروس است در حالی که شما میدانستید ولی دریغ کردید و به او نگفتید.

ویروس فوق حتی توسط خبرگزاری CNN به عنوان مخرب ترین ویروس کامپیوتری اعلام شده.
این ویروس دیروز توسط کمپانی McAfee شناسایی شد و تا کنون راهی جهت repair آن پیدا نشده.

مطلب فوق را کپی و برای دوستانتان ارسال نمایید , با این کارتان همگی از یک مشکل خیلی جدی نجات خواهیم یافت.          

دوستان مطلب فوق را جدی بگیرید.
دسته ها : اطلاعات عمومی
چهارشنبه دهم 7 1387
X