معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 467142
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد

 

تب

درجه حرارت طبيعي بدن حدود 37 درجه سانتي گراد است از راه دهان ( زير زبان ) بين 2/37 تا 9/35 و از راه ركتوم يا مهبل حدود نيم درجه بيشتر از جاي ديگر است اما زير بغل اندكي كمتر از اين است، شب ها درجه حرارت بيشتر از رزوها و درجه حرارت بيشتر افراد سالم هم با يكديگر تفاوت دارد.

در اكثر موارد تب يك علامت بيماري عفوني است كه با كمك ساير علائم و تستهاي آزمايشگاهي پي به تشخيص برده مي شود ليكن در بيشتر موارد علت تب نامشخص و دشوار مي گردد، در اين صورت بايد با ثبت دقيق علائم بيماري، كمك از تشخيص آزمايشگاهي، پرتونگاري، دقت در سوابق بيمار آلوده از مسافرت برگشته يا مسافر، مصرف داروها و يا غذاهاي بكار برده شده به وسيله بيمار و گاهي  با اكتشافات عمل جراحي مي توان پي به علت تب برد.

از حدود 40

از تب ها را به سختي مي توان تشخيص داد كه اينها بيشتر مربوط به عامل عفوني است 20

از تب ها مربوط به سرطانها و 15

مربوط به بافت هم بند و بقيه مربوط به علل مختلف است كمي از تب ها ( حدود پنج در صد ) هم تشيخص داده نمي شوند گاهي تب هاي خفيف ممكن است عامل روني داشته باشد.

رده بندي تب ها

1- عفونت، مثل ويروسها، ميكروبها، انگلها، قارچها، ريكت زيائي، اينها عموماً تب زا هستند ممكن است اين تب ها بدون علائم موضعي مثل گند خون، يا علائم موضعي مثل گلودردها و غيره همراه باشد.

2- بيماريهاي كلاژن – مثل لوپوس ارتيماتوز، پلي آرتريت گره اي، درماتوميوزيت، آرتريت روماتيسمي ( آرتريت روماتوئيد ) و تب روماتيسمي.

3- بيماريهاي سلسله اعصاب مركزي : حوادث عروقي مغز، آسيب ها و جراحات مغزي، تومورهاي مغز و نخاع، بيماريهاي استحاله اي سلسله اعصاب مركزي ( اسكلروزمولتيبل ) و جراحات و آسيب هاي نخاعي.

4- بيماريهاي سرطاني : سرطان تيروئيد، ريه، كبد، لوزالمعده، دستگاه ادراري تناسلي، وسرطانهاي ثانوي.

5- بيماري خوني، لنفوم ها، لوسمي، ميلوم مولتيبل، آنمي پرنيسوز، كم خوني هموليزي – بيماريهاي خون ريزي دهنده مثل، هموفيلي.

6- بيماريهاي قلب و عروق: انفار كتوس ميوكارد، بيماريهاي ترومبوآمبوليك، آندوكارديتهاي باكتريال، نارسائي احتباس قلب تاكيكاردي حمله اي.

7- بيماريهاي گوارشي : التهاب روده، سيروز كبد، در مرحله نكروز و آسيت كبدي.

8- بيماريهاي غدد مترشحه داخلي : پركاري تيروئيد، فئوكروموسيتوم.

9- بيماريهاي ناشي از عوامل فيزيكي : گرمازدگي، ضربه ها، اعمال جراحي، بيماريهاي اشعه اي.

10- بيماريهاي ناشي از عوامل شيميائي : واكنش داروئي، واكنشهاي ناسازگلري، مسموميت ها، بيماري صرع.

11- اختلال در تعال مايعات بدن مثل كم آبي، اسيدوز

12- علل متفرقه – ساركوئيدوز آميليوز

13- تب رواني

14- تب كاذب

15- علل مجهول

 

توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد


دسته ها :
X