معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 467330
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد

 

تعريف

هر عاملي كه بتواند نظم داخلي بدن را برهم بزند يا تند كند يا بي حركت نمايد مي تواند عامل بيماري زا باشد، اين عوامل مي توانند: غذا، دارو، ضربه، ميكروب، باكتري، سرما، گرما، غم و اندوه .... باشند.

دخالت يك يا چندتاي اين عوامل تغييراتي در مايعات داخلي سلول، مايع خارجي سلول و خود سلول به وجود مي آورند كه واكنش بدن در مقابل امور تهاجمي، موجب پيدايش مرض خواهد شد و هر بيماري علائمي مخصوص به خود داشته كه عامل بيماري زا در آن مؤثر است مثلاً كم شدن مايعات بدن خشكي و ضعف عمومي و زياد شدن مايعات بدن تري و پرآبي و سنگيني وزن را به وجود مي آورد، اين عدم تعادل باعث پيدايش مرضي خواهد شد كه بستگي به عامل به وجود آورنده خود دارد باز براي مثال : 60 درصد ازوزن بدن را مايعاتي تشكيل مي دهند كه اين مايعات داخل و خارج سلولهاي بدن را پركرده اند و در همين مايعات است كه مواد غذائي مورد نياز سلولهاي بدن وجود دارد باز كم يا زيادي اين مواد غذائي خود مي تواند موجب بيماري و رنج و الم گردد.

مايعات خارج سلولي در سراسر بدن دائما در حال حركت و اختلاط است، مايع خارج سلولي را محيط داخلي نيز گويند تا مادامي كه اكسيژن، گلوكز، الكتروليت ها، اسيد هاي آمينه، چربيها، ويتامينها و مواد لازم در دسترس سلولها به اندازه كافي قرار گيرد، آنها قادر به ادامه حيات مي باشند كم و زياد شدن يكي از اين مواد خوراكي حيات بخش، بدن را به سمت نامنظمي و بيماري مي كشد، مايعات داخل سلول شامل املاح، ويتامينها و مواد غذائي لازم زندگي ياخته اي است كه اگر اختلالي در اين مايعات به وجود آيد زندگي سلولي را مختل مي نمايد.

تعادل محيط داخلي بدن

اصولا دستگاههاي مختلف و ياختهاي بدن طوري انجام و ظيفه مي نمايند كه به حفظ وضعيت ثابت محيط داخلي بدن كمك مي كنند، مثلا ريه ها اكسيژن لازم را از خارج گرفته به گابولهاي قرمز مي دهند، گلوبولهاي قرمز اكسيژن گرفته شده را به بافت ها و از بافتها مواد زائد را گرفته به ريه ها مي آورند.

كليه ها غلظت الكتروليت ها را ثابت نگه مي دارند، دستگاه گوارش غذا را از لوله گوارشي جذب كرده و به خون مي دهد قلب خون را به تمام نقاط بدن ميرساند و سلسله اعصاب ارتباط موجود را با داخل و خارج از بدن بر قرار مي سازد.

حال اگر اختلالي در يكي از وظايف اعضاء فوق به وجود آيد موجب رنج، درد، الم و ضعف و ناتواني و عدم كارآئي بدن مي گردد، بر قراري نظم مجدد به اين دستگاهها، به وسيله غذاها داروها و لستراحت و رعايت بهداشت بدن، انجام مي پذيرد.

موقعي كه تمام دستگاههاي بدن تحت شرايط خاص و سلامتي كامل به سربرند تعادل بدن بر قرار است و مي توان گفت كه مزاج و طبع آدمي سالم است، عدم تعادل محيط داخلي طبع آدمي را به سوي بيماري مي كشد كه ظهور علائم حاصله باعث پيدايش مزاجهاي مختلف است.

 

توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد


دسته ها :
X