معرفی وبلاگ
وبلاگ حکیم عباس بطور رایگان خدمات (طب گیاهی - سنتی ایران) را با تکنیک پیشرفته جهت مشخص کردن خلط غالب مزاجها و نسخه برای پاک کردن خلط غالب مثال دموی ( پرخونی ) و بلغمی و صفراوی و سوداوی و راه درمان اکثر بیماریها و برخی از بیماری های که امروزه در علم پزشکی داروی برایش یافت نشده یا اگر هم هست به صورت مسکن پیشنهاد می شود را در هر دو علوم یعنی شیمیایی و گیاهی ارائه می کند و معمولاً داروی گیاهی پیشنهاد میدهد. و هم وطن نان عزیزم می توانند از این فرصت بهره کافی را ببرند. در اینجا از پزشکان متخصص و متعهد در هر زمینه ای که تخصص دارند و علاقه به خدمات رایگان هستند دعوت به همکاری می شوند.
صفحه ها
دسته
فهرست مطالب
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 467302
تعداد نوشته ها : 60
تعداد نظرات : 18

Skype online

My status

Skype Add:abbasghafari

Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد

موي و بيماريهاي آن

پيدايش مو در بعضي جاها براي زينت و در بعضي جاها براي حفاظت است و در جائي براي هر دو با كمي توجه مي توان دريافت كه موها در جائي از بدن مرتبا بزرگ مي شوند و در جائي كوچك و كم رشد باقي مي مانند در صورتي كه همه از يك غذا از يك بدن و از يك شريان خوني تغذيه مي شوند.

زيزش قطعه اي مو ( موليسك )

اين بيماري به دارالثعلب مشهور است و بيشتر دامنگير موهاي سرو ريش مي گردد و گاهي ابروها را نيز فرا مگيرد، علت اصلي اين ريزش مو به علت دخالت ويروسها و كم شدن تغذيه ناگهاني قسمتي از بدن، اما علل اصلي آن هنوز مجهول است.

درمان:

پاكسازي بدن از مواد بلغمي 2 درمان با دستورات زير.

تربد 5 گرم، غاريقون 5 گرم هر دو را نرم كوبيده چهار قسمت كرده و چهار روز صبح ناشتا يك قسمت از آن را ميل نمايند بعد از آن درمان زير را به كار برند تخم ترب 15 گرم، تخم شبت 10 گرم، ريشه ايراسا 20 گرم همه را نرم كوبيده 10 روز صبح ناشتا با عسل ميل نمايند و در خلال آن ماء الاصول و گل قند خورند.

براي درمان موضعي اول بايستي محل ريزش مو را با يك چارچه خشن خوب ماساژ داده يا به وسيله يك قطعه پياز عنصل يا سير محل ريزش مو را ماساژ داده تا سرخ شود بعد از نسخه زير استفاده نمايند.

نسخه:

صمغ عربي 10 گرم سداب 10 گرم خردل 5 گرم آسياب كرده در يك استكان زهره ( صفراي گاو ) ريخته بمالند.

نسخه موليسك ديگر

محل ريزش مو را با جوشانده آب گل زوفا و آب خرفه ماساژ دهند، سپس از داروي زير بمالند.

پياز عنصل 5 گرم خردل 5/2 گرم آسياب كرده در نصف ليوان سركه حل كرده روزي سه مرتبه بمالند.

نسخه:

سير 5 گرم عاقرقرحا 5 گرم آسياب كرده با زهره گاو بمالند.

نسخه:

فرفيون و سير از هر كدام 5 گرم آسياب كرده با زهره گاو بمالند.

نسخه:

حبة الخضرا (بن) . پوست فندق از هر كدام 10 گرم بسوزانند و با 5 گرم پودر پياز عنصل و نصف استكان روغن بادام تلخ آميخته بمالند.

موهاي نازكي كه مي رويد، چون قدرت و توانائي زيستن را ندارند بايستي تراشيده تا موهاي بعدي كه مي رويد قويتر شود.

اگر مزاج صفراوي باشد محل ريزش مو مثل مو مرغ پوست كنده نمايان مي شود اين حالت را مي توان به وسيله تركيبات هليله زرد پاكسازي نمود.

شربت ليمو، شربت انار شربت سيب مفيد است و بايد محل ريزش مو را با سركه بشويند، روغن گل و سركه مخلوط كرده بمالند براي از بين بردن عاملي كه باعث بيماري شده است 5 گرم گوگرد زرد را در نصف استكان روغن زيتون ريخته روزي دو سه مرتبه محل ريزش مو را ماساژ دهند، يا فندق را سوزانده در سركه كهنه حل كرده بمالند يا بادام را با پوست سوزانده چنين كنند، واگر بعد از مدتي موها نروئيدند، لادن را در روغن كنجد حل كرده بمالند و يا درمنه را سوزانده با كف دريا و مازو با روغن مورد آميخته بمالند و سر را روزانه با سبوس گندم يا برنج و گل خطمي جوشانده شده بشويند.

و يا اينكه با جوشانده برگ بيد محل را شستشو دهند و يا اينكه از جوشانده برگ چغندر و سبوس استفاده شود يا سير را كوبيده در سركه ريخته مثل خمير به محل ريزش مو ضماد نمايند اگر مزاج بيمار سوداوي باشد با پاكسازي بدن از سودا كوشند سپس اسطوخدوس 5 گرم را با يك ليوان آب جوشانده و صاف كرده و سپس افتيمون 5 گرم آسياب كرده روي جوشانده پاشيده و پس از ساعتي 7 روز صبح ناشتا به صورت خوراكي ميل كنند.

دستورات گذشته چه ماليدنيها و چه شستشو به كار مي رود در اينجا مورد مصرف دارد اگر طبع بيمار دموي باشد پس از فصد و خون گيري، شربت عناب و شربت انار و آب ليمو دهند، يكي از دانشمندان معتقد است كه در مزاجهاي دموي اول خون گيري و بعد خوشانده خيار شنبر و سپس ايارج فيقرا مفيدتر است، در مزاجهاي صفراوي اول جوشانده هليله و بعد از آن ايارج فيقرا و در سوداوي، اول دم كرده افتيمون و پس از آن ايارج فيقرا و در بلغمي مزاج اول پاكسازي بدن ازبلغم بعد ايارج فيقرا.


توجه:سايت جديد حكيم عباس با تصاوير بيماري ها و...راه اندازي شد


دسته ها :
X