8 شوخي ساده و بامزه كامپيوتري براي فريب دوستانتان 

 

در صورتي كه عكس ها باز نميشوند بايد بالاي ايميل گزينه Show Image يا Display images below را بزنيد

آيا تاكنون تلاش كرده ايد با استفاده از كامپيوتر، دوستان خود را سرگرم كرده و كمي با آنها شوخي كنيد؟ در اين مقاله تلاش شده است با اندك دانش كامپيوتري، شوخي‌هاي ساده و جذاب تكنولوژيكي را برايتان گردآوري كنيم تا لحظات خود و دوستانتان را با آن پر كنيد. ولي قول بدهيد همه شوخي‌ها را يكجا روي كامپيوتر دوستتان اعمال نكرده و پيش از آنكه دوستتان دست به خود كشي بزند، شوخي‌ها را پايان دهيد.


آيكن‌هاي دسكتاپ را ناپديد كنيد تا دوستتان كمي نگران شود

1-disapear-desktop

اين شوخي بسيار ساده است و براي انجام آن فقط به چند ثانيه زمان نياز داريد. زماني كه ماوس كامپيوتر دوستتان به دست شما افتاد، بدون اينكه كسي متوجه شود، روي Desktop كليك راست كرده و با استفاده از گزينه View تيك مربوط به Show Desktop Icons را برداريد تا همه آيكن‌هاي روي دسكتاپ ناپديد شوند. همه چيز براي سركار گذاشتن دوستتان آماده است. با اين كار دوست شما تصور مي كند كه تمام فايل‌هاي روي دستكتاپ حذف شده است.

 

حالت كنتراست زياد را فعال كنيد

2-high-contrast-mode

با فعال كردن گزينه "High Contrast Mode" از طريق يك ميانبر ساده باعث مي‌شويد كه بعضي از رنگ‌ها معكوس شود ( اين حالت براي بهتر ديده شدن مطالب در نمايشگر كاربرد دارد). تنها لازم است كليد Shift را نگاه داشته و كليدAlt و PrtScr را نيز به همراه آن بفشاريد تا اين حالت فعال شود. اگر پيغامي مشابه تصوير بالا روي صفحه ظاهر شد، دكمه Yes را كليك كرده و كمي منتظر بمانيد.

از همين سه كليد مي‌توانيد براي بازگشت به حالت اول استفاده كنيد. درست به همين سادگي. نگاه كردن چهره دوستانتان در اين حالت جالب است.

 

تغيير جهت صفحه نمايش

3-change-screen-oriation

به Control Panel ويندوز مراجعه كنيد. در قسمت بالا سمت راست درست همان قسمتي كه گزينه View by وجود دارد گزينه large icons را انتخاب كنيد؛ توجه داشته باشيد كه اين گزينه به صورت پيش فرض بر روي Categories تنظيم شده است. حالا بر روي آيكن Display كليك كنيد. از انتخاب‌هاي موجود در سمت چپ، گزينه Change display settings را انتخاب كرده و در صفحه اي كه باز مي‌شود از منوي آبشاري Orientation، گزينه سومLandscape (flipped) را انتخاب نماييد و در حالي كه نمايشگرتان تصاوير را بر عكس نشان مي‌دهد، گزينه Keep Changes را كليك كنيد.

جالب ترين قسمت اين شوخي زماني است كه دوست شما براي بازگرداندن نمايشگرش به حالت اول كلي به زحمت و تغلا مي‌افتد. خواهشا اگر به ادامه دوستيتان فكر مي‌كنيد به تلاش‌هاي دوستتان بلند بلند نخنديد كه اصلا امر پسنديده اي نيست ما فقط قصد داريم با او كمي شوخي با مزه ( البته دوستتان مي‌گويد چه شوخي بي مزه اي) كنيم.

 

اشاره گر ماوس را تغيير دهيد

4-change-mouse-pointer 

تغيير چهره اشاره گر موس يك ترفند ظريف ولي موثر است. باز هم به سراغ Control Panel برويد و در آنجا آيكن Mouse را انتخاب كنيد، سپس از زبانه‌هاي بالا سراغ Pointers برويد. حالا گزينه‌هاي متفاوتي براي تغييره چهره اشاره گر ماوس پيشاروي شماست. اگر از ما نظر بخواهيد آيكن Busy را به شما پيشنهاد مي‌دهيم كه بسيار تأثير گذار خواهد بود. امتحانش كنيد.

 

تنظيمات مربوط به صرفه جويي انرژي Power-Saving رادست‌كاري كنيد

5-power-saving-setting

يكي ديگر از شوخي‌هاي با نمك و زيركانه تغيير در تنظيمات مربوط به صرفه جويي انرژي در كامپيوتر قرباني است. اين دست كاري منجر به بروز رفتارهايي نا معمول از كامپيوتر مي‌شود كه براي دوستتان مي‌تواند آزاردهنده و نامأنوس باشد. يكي از بهترين خرابكاري‌هاي اين بخش مي‌تواند تغيير در زمان انتظار كامپيوتر براي رفتن به حالت خوابSleep باشد كه مي‌توانيد آن زمان را به يك دقيقه كاهش دهيد. بدين منظور آيكن Power Options را از Control Panel انتخاب كرده سپس در سمت چپ به سراغ Change when the computer sleeps رفته و تمام انتخاب‌ها را روي يك دقيقه تنظيم كنيد. در اين صورت قرباني شما مدام در حال بيدار كردن دستگاه خود از حالت هايبرنيت يا Sleep است و تا چند لحظه از كامپيوترش غافل مي‌شود دوباره بايد براي بيدار كردن آن مدتي به انتظار بنشيند. خواهشا از او نخواهيد آنچه را كه بعد از شنيدن نحوه اين شوخي نثارتان مي‌كند به ما نسبت دهد.

اگر تا اينجاي كار همه اين شوخي‌ها را بر روي كامپيوتر دوستتان اعمال كرده ايد، لطفا ادامه مقاله را مطالعه نكنيد. چراكه ممكن است منجر به درگيري فيزيكي شود.

 

صداهاي پيشفرض را تغيير دهيد

6-change-defult-sound

عوض كردن صداهاي پيش فرض كامپيوتر، چند دقيقه اي از وقت شما را خواهد گرفت ولي ارزش انجام آن را دارد. در Control Panel آيكن Sound و سپس زبانه Sounds را انتخاب كنيد. در منوي Program Events تلاش كنيد غير معمول ترين و گوش خراشترين ترين صداها را براي بخش‌هاي متفاوت انتخاب كنيد. البته نگاهتان به دوستتان و زمان باشد كه متوجه فعاليت‌هاي تخريبي شما نشود. صداهاي Error ، logoff و fail انتخاب‌هاي خوبي مي‌توانند باشند. حالا صداي كامپيوتر را تا آخرين حد زياد كنيد و منتظر شويد كه دوستتان هنگام آتش كردن كامپيوتر با چه صداهاي گوشخراشي مواجه مي‌شود. احتمالا اگر شما هم بلند بلند و گوشخراشانه بخنديد، شما را از الطافش بي‌نصيب نخواهد گذاشت.

 

مقداري نوشته به نمايشگر ساعت اضافه كنيد

7-text-in-clock-display

ريسك اين شوخي كمي بالا است زيرا بايد مطمئن باشيد كه دوستتان براي لحظاتي غيب خواهد بود و شما فرصت كافي براي پياده سازي نقشه خود را خواهيد داشت.

اضافه كردن مقداري متن به نمايشگر ساعت و تاريخ مي‌تواند در نهايت موجب تحسين و تمجيد قربانيتان از شما را فراهم كند.

مطابق شوخي‌هاي پيشين ابتدا به سراغ Control Panel رفته و در آنجا به دنبال گزينه Region and Language بگرديد و آن را انتخاب كنيد. در زبانه Formats آيكن Additional settings كه در پايين صفحه قرار دارد را كليك نماييد. حالا به سراغ زبانه Time رفته و در كادر Long time عبارت tt را تايپ كنيد. سپس در كادر AM symbol و PM symbol هر نوشته اي كه مي‌خواهيد دوستتان صبح و بعد از ظهر مشاهده كند، را خيلي راحت براي اون تايپ كنيد. و در نهايت با زدن OK انجام نقشه را به پايان رسانيد. حالا نوشته مورد نظر شما بالاي قسمت تاريخ درست جايي كه زمان نشان داده مي‌شود قابل مشاهده است. البته احتمالا مدت زماني طول مي‌كشد تا دوستتان متوجه اين تغيير شود ولي به هر حال هر زمان كه متوجه شود برايش بسيار تعجب برانگيز خواهد بود و احتمالا از شما سوال مي‌كند كه اين متن چگونه به آنجا رفته است و شما هم كه مثلا خداي كامپيوتر و از خوانندگان زوميت هستيد با يك سري عمليات فوق سري و پيشرفته اين راز را برملا مي‌كنيد.

 

يك برنامه را به شكلي تنظيم كنيد كه هر 5 دقيقه روي اعصاب دوستتان برود

8-schedule-program-to-every-minute

حالا زمان آن رسيده است كه شوخي نهايي را درست بر روي فركانس اعصاب هدفتان تنظيم كنيد. اين شوخي قدرتمند ترين و در عين حال مخرب ترين ابزار براي داشتن لحظات خوش بيشتر با دوستانتان است. (البته اگر منجر به خودكشي دوستتان نشود).

در كسري از ثانيه به سراغ Control Panel رفته و گزينه پيشرفته Administrative Tools را انتخاب كنيد. حالا دو بار بر روي Task Scheduler كليك كنيد و سپس كليك بر روي منوي Action، گزينه Create task را انتخاب كنيد.

براي تسك خود نامي را برگزينيد و در ادامه در زبانه Triggers بر روي New كليك كرده و تلاش كنيد در پايين صفحه Advanced settings را پيدا كنيد. حالا كادري كه در آن نوشته است Repeat task every... را تيك بزنيد. از منوي آبشاري آن مدت زمان 5 دقيقه را انتخاب كنيد و در نهايت OK را فشار دهيد. بعد از كارها به زبانه Actions رفته و New را انتخاب كنيد. منوي آبشاري بايد بر روي Start a program تنظيم شده باشد. پس دست به اين گزينه ديگر نزنيد و تلاش كنيد برنامه اي كه مي‌خواهيد هر 5 دقيقه اجرا شود را انتخاب يا browse كنيد. با زدن OK و باز هم OK اين ترفند هم به پايان مي‌رسد. حالا زماني است كه تداخل فركانس‌ها رخ مي‌دهد. اعصاب دوستتان به شدت خط خطي شده و نمي فهمد كه مشكل از كجاست. بله درست حدس زديد شما باز مي‌توانيد همانند يك فرشته نجات به كمك دوستتان بشتابيد و سواد كامپيوتريتان را به رخ بكشاني

دسته ها : مطالب طنز
X