معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 477712
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

كندر و خواص آنكندر در حقيقت صمغ گياهي به همين نام است كه مزه‌اي گس و تلخ دارد. اين صمغ از زمان‌هاي بسيار قديم توسط درمانگران طب سنتي براي درمان بسياري از بيماري‌ها مورد استفاده بوده و امروزه نيز به ٣ صورت خوراكي، موضعي و بخور مصرف مي‌شود.

 

خانم‌هاي باردار مراقب باشند

باوري وجود دارد كه مصرف صمغ توسط مادران باردار موجب افزايش هوش و ضريب هوشي جنين و كودك آينده آنها مي‌شود. اين نكته صحيح است اما مادران باردار بايد مراقب باشند كه مصرف كندر بيش از ٣ ماه موجب بيش‌فعالي كودك آنها شده و اين مسئله در آينده آنها را با مشكلات متعددي روبه‌رو مي‌كند. بنابراين مادران باردار بايد توجه داشته باشند كه براي افزايش ميزان هوش و تقويت حافظه نوزاد خوردن يك ماه كندر كفايت مي‌كند و اين يك ماه بايد بعد از ٤ ماهگي جنين صورت گيرد.

 

يك نسخه براي ٣ بيماري

درمانگران طب سنتي براي درمان خواب‌آلودگي و بي‌حالي ناشي از تجمع بلغم در بدن، نسخه‌اي دارند كه به كمك آن مي‌توان بلغم زائد بدن را دفع كرد و به درمان بي‌خوابي و حتي بوي بد دهان پرداخت. براي تهيه اين نسخه كافي است يك نخود كندر را با يك نخود مصطكي و يك فندق سقز تركيب كرده و آن را بجويد. براي تهيه اين مواد مي‌توانيد به داروخانه‌هاي گياهي در سطح شهر مراجعه كرده و با تهيه اين مواد و جويدن آن بي‌خوابي خود را درمان كنيد. علاوه‌بر اين همين نسخه مي‌تواند تركيب بسيار مناسبي براي افرادي باشد كه به كمر درد يا درد مفاصل از قبيل درد زانو مبتلا هستند. مصرف اين نسخه موجب كاهش و تسكين دردهاي مفصلي نيز مي‌شود.

 

تاثير كندر در درمان پوست خشك

افرادي كه پوست خشك و زبر دارند، مي‌توانند از اين نسخه براي بهبود خشكي پوست خود بهره‌ ببرند. اين افراد كافي است ٢ نخود كندر را درون روغن بادام حرارت دهند تا زماني كه كندر درون روغن حل شود. پس از آن اجازه دهيد كه روغن سرد شود و از آن براي ماساژ پوست دست يا بدن‌تان استفاده كنيد. اين روغن تاثير بسيار زيادي در بهبود خشكي پوست‌تان خواهد داشت.

 

تسكين اعصاب و تپش قلب با كندر

درمانگران طب سنتي ايران معتقدند، ماساژ ستون فقرات با كمك روغن كنجدي كه در آن كندر حل شده باشد براي تسكين اعصاب و آرام‌بخشي بيمار بسيار موثر است. براي تهيه اين روغن كافي است به اندازه سرانگشت كندر را درون روغن كنجد انداخته و روغن را روي حرارت بگذاريد تا كندر حل شود. پس از خنك شدن اين روغن آن را روي ستون فقرات ماساژ دهيد، علاوه بر تسكين اعصاب و ريلكسي، اين ماساژ موجب بهبود تپش قلب و تسكين افرادي كه دچار ريزش قلب شده‌اند مي‌شود.

 

از خواص كندر چه مي‌دانيد؟

كندر علاوه‌ بر خواص درماني كه در تسكين دردهاي مفصلي، افزايش ميزان هوش كودكان دارد خواص كم‌نظير ديگري دارد كه به برخي از كاربردي‌ترين آنها اشاره مي‌كنيم.

خوردن صمغ كندر موجب بهبود خش صدا و صاف شدن آن مي‌شود. اين صمغ گياهي با كاهش خلط و ترشحات حلقي خشونت صدا را برطرف مي‌كند.

تجويز كندر به‌صورت خوراكي موجب كاهش خونريزي شديد در خانم‌هايي كه خونريزي‌هاي بسيار شديد درسيكل قاعدگي دارند، مي‌شود.

درمانگران طب سنتي بر اين باورند كه مصرف كندر در افراد مبتلا به اسهال و افرادي كه دچار تب و استفراغ هستند بسيار موثر است.


دسته ها : مجله سلامت 11
پنج شنبه 14 2 1391 2:17 بعد از ظهر
X