معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 477615
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

موهاي چربي دارم، چه كار كنم؟


موهاي چرب، چسبان، كدر، ناخوشايند و واقعاً دردسرساز هستند! و شستشوي مرتب آنها، كه به نظر مي‌رسد طبيعي ترين واكنش باشد، شرايط را باز هم بدتر مي‌كند.با اين حال راه حل هايي براي اين موهاي چرب و بخت برگشته وجود دارد....

موهاي چرب: قبل از هر چيز ملايمت
اگر موها چرب باشند، به اين علت است كه غددد سباسه بيش از حد فعال هستند. فعاليت طبيعي اين غدد، ترشح لايه اي از چربي براي محافظت از پوست در مقابل تهاجمات است. زماني كه اين غدد از كنترل خارج مي‌شوند و بيش از حد فعاليت مي‌كنند، تمام طول موها چرب مي‌شوند.
بنابراين براي بهتر كردن شرايط، همه به شستن عميق موها اقدام مي‌كنند. اما اين كار اشتباه است: هر گونه حمله اي به پوست، غدد سباسه را تحريك مي‌كند و آنها هم به نوبۀ خود فعاليت شان را دو برابر مي‌كنند...

شامپو زدن: تكنيكي مناسب براي مبارزه با موهاي چرب
بسيار شنيده مي‌شود كه بهترين راه حل براي موهاي چرب، استفاده از شامپو است. فرمول هاي مخصوصي مي‌توانند مفيد باشند، اما حواس تان باشد، آنها هم مانند محصولات فعال ديگر، نبايد بيش از حد مورد استفاده قرار بگيرند. ترجيحاً يك شامپوي روزانه، با PH خنثي را جايگزين كنيد.
روشي كه با استفاده از آن موهاي تان را مي‌شوييد، نيز در چرب شدنش مؤثر خواهند بود. اگر موهاي چربي داريد، اين چند توصيۀ مهم براي شامپو زدن را به خاطر داشته باشيد:
ماساژ پوست سر خوشايند است اما اين كار غدد سباسه را تحريك مي‌كند. فقط ماليدن سرتان به آهستگي، براي تميز شدن آن، كفايت مي‌كند.
"ماندن شامپو" بر روي سر بيش از يك دقيقه به هيچ وجه توصيه نمي‌شود. بهتر است موها را بشوييد، سپس فقط آب كشي نماييد! 


كدام محصولات مراقبتي با موهاي چرب در تضاد هستند؟
اولين توصيه اين است كه از خير اين محصولات بگذريد... . محصولاتي براي جلوگيري از پيچ و تاب خوردن، صاف شدن، و يا كمك به به فر شدن مو، اغلب حاوي موادي هستند، كه يك لايۀ نازك چربي از خود به جا مي‌گذارند.

در عوض يك سري از محصولات با فرمول هاي ويژه، به عنوان نرم كننده براي موهاي چرب وجود دارند. آنها بدون سنگين كردن، از موها مراقبت مي‌كنند و حاوي موادي هستند كه توليد سبوم را تنطيم مي‌نمايند. اما حواس تان باشد كه بعد از مصرف آنها، موها را به خوبي آب كشي كنيد.

اگر راه حل هاي 100% طبيعي را ترجيح مي‌دهيد، مي‌توانيد ماسك خاك رس سبز را امتحان كنيد كه اپيدرم را پاك سازي مي‌كند. محصولات كاملي نيز وجود دارد، اما خاك رس سبز طبيعي و بدون ناخالصي در مغازه هاي بيو فروخته مي‌شود.

كافي است آن را با كمي آب مخلوط كنيد تا يك خمير به دست آيد، سپس مي‌توانيد آن را روي سرتان پهن كنيد. توجه داشته باشيد كه اين فرآيند، كمي پوستۀ سر را مي‌سايد، به همين خاطر نبايد اين كار را دوباره انجام دهيد.

و در آخر، عصارۀ اين گياهان نيز براي موهاي چرب توصيه مي‌شوند:
سدر،
سرو،
اكاليپتوس حاوي جوهر نعناع خشك،
سرو كوهي،
برگ بو،
و مورد سبز.
فايدۀ اين عصاره هاي طبيعي اين است كه حاوي مواد مراقبتي نيستند: فقط كافي است عصارۀ اين گياهان را به آخرين آبِ آبكشي موهاي تان اضافه كنيد.
چند قطره عصارۀ گياهي را در يك بطري يك ليتري كه پر از آب شده، بريزيد، سپس به خوبي تكانش دهيد تا مخلوط شود سپس آن را روي تمام موهاي تان بپاشيد.

دسته ها : مجله سلامت 11
دوشنبه 11 2 1391 3:53 بعد از ظهر
X