معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 477813
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي


رايحه‌هاي طبيعي معطر كنيد 


 

 

بدون استفاده از اسپري‌هاي خوشبو‌كننده، با تركيب موادي كه خودتان تهيه مي‌كنيد خانه را معطر و پاكيزه كنيد و به رايحه دلخواه دست پيدا كنيد.

با توجه به نقش حس بويايي، تاثيري كه خانه تميز و معطر در سلامت فكري و جسمي ما دارد بر كسي پوشيده نيست. طبيعت را دوست داشته باشيم و از مواد طبيعي براي اين منظور استفاده كنيم.

روش ديگر استفاده از كمي دارچين، ميخك، زنجبيل تازه و سبزي‌هاي معطر است كه داخل كمي آب ريخته و آنها را حرارت مي‌دهيم. براي آن كه رايحه‌اي خنك و تابستاني داشته باشيد، چند برگ نعنا نيز به ٨ پيمانه آب اضافه كنيد، بعد از آن كه مخلوط كمي جوشيد حرارت را كم كنيد. مي‌توانيد روغن‌هاي خاصي به آن اضافه كرده يا به تنهايي استفاده كنيد.

با تركيب مساوي آب ليمو و آب و ريختن آنها داخل يك اسپري تميز و خالي‌، مي‌توانيد يك يا دو بار در هفته براي ايجاد رايحه‌اي خوش آن را در جاهاي مختلف خانه ريخته يا هنگام آشپزي براي خلاص شدن از بوي غذايي كه حتي به نسوج پرده و فضاي آشپزخانه نفوذ مي‌كند، استفاده كنيد.

براي معطر كردن فوري اتاق‌ها، گلوله‌هاي پنبه را داخل مخلوط وانيل يا اسانس دلخواه فرو ببريد. آنها را داخل ظرفي زيبا قرار داده و در هر جايي كه دوست داريد، بگذاريد.

هر درخت ،اكسي‍ژن لازم براي دو نفر را توليد مي‌كند. طبق تحقيق ناسا، برخي گياهان آپارتماني به دفع سموم خطرناك موجود در خانه كمك زيادي مي‌كنند. به طور كلي كيفيت هواي داخل خانه به دليل وجود دودهاي دست دوم كه داراي سولفور دي اكسيد هستند و لوازم خانگي معمول كه موجب انتشار مواد شيميايي به هواي مورد تنفس ما مي‌شود، نگران‌كننده است. يكي از اين مواد شيميايي فرمالدئيد است كه در لباس‌ها، چوب‌هاي چند لايه و فرش است و منجر به سردرد و مشكلات تنفسي مي‌شود.

مطالعات ناسا سه نوع آلوده‌كننده داخل خانه يعني تري كلرواتيلن، فرمالدئيد و بنزن را تاييد و ضرورت نگه‌داري به طور متوسط  ١٥ گياه را تاييد مي‌كند. كار گياه كه در واقع فيلتر طبيعت است، توليد اكسيژن، دور كردن آلوده كننده‌ها از هواي خانه، ايجاد رطوبت لازم و جذب آلودگي‌هاست.

دسته ها : مجله سلامت 10
يکشنبه 27 1 1391 1:3 بعد از ظهر
X