معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 477811
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

مراجعه به روانپزشك
شرمساري نداردبسياري از ما براي كوچك‌ترين مشكل جسمي به پزشك مراجعه كرده و تمام آزمايشات، معاينات و بررسي‌هاي لازم را انجام مي‌دهيم.

همچنين بدون هيچ ترس و دلهره‌اي داروهايي كه پزشك تجويز مي‌كند را مي‌خوريم، اما در مورد مشكلات و اختلالات اعصاب و روان شرايط تغيير مي‌كند، بسياري مراجعه به روانپزشك و روان‌شناس را بيهوده دانسته يا از آن مي‌ترسند و از همه بدتر اين كه از اين مسأله احساس شرمساري مي‌كنند.

بيماري‌هاي روحي، رواني در نوع عام و به صورت كلي، مانند هر بيماري ديگري مشكلي پزشكي تلقي مي‌شوند.

امروزه اغلب پزشكان عقيده دارند كه اين بيماري‌ها عمدتا داراي علل ارگانيك هستند كه البته مباحث اجتماعي و مسائل روحي، رواني نيز مي‌تواند در بروز آنها دخيل باشد.

به عنوان نمونه، اگر اختلالي هورموني مشكلي در سيستم گوارش ايجاد كند، همان اختلالات هورموني و موارد مشابه آن مي‌توانند در سيستم اعصاب و روان مشكلاتي را ايجاد كرده و سبب بروز بيماري شوند.

به عنوان مثالي ديگر پزشكان معتقدند در بيماري افسردگي ماده‌اي به‌نام سروتونين در مغز كاهش پيدا مي‌كند.

همچنين در مورد خشونت يا برخي بيماري‌هاي همراه با روان‌پريشي معتقدند كه ماده‌اي به نام دوپامين در مغز افزايش مي‌يابد.

پس بايستي در مقابل بيماري‌هاي روحي، همانند مشكلات جسمي رفتار كرده و به دور از هر گونه شرمساري به پزشك مراجعه كنيم.


دسته ها : مجله سلامت 10
شنبه 26 1 1391 11:34 بعد از ظهر
X