معرفی وبلاگ
این وبلاگ هم اخبار مربوط دانشگاه پیام نور را میگه ، هم داستان و گاه گداری هم مطالب خواندنی دیگه امیدوارم مورد قبولتون واقع بشه *************************** *************************** برای بهتر دیدن هر مطلب بر روی لینک ( ادامه مطلب ) که پایان هر قسمت آمده کلیک کنید *************************** *************************** وقتی چیزی را از دست دادی، درس گرفتن از آن را از دست نده. *************************** ***************************
دسته
پيوند ها
پايگاه هاي علمي
دانشگاه هاي ايران
ژورنال هاي شيمي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 477632
تعداد نوشته ها : 827
تعداد نظرات : 236
فریاد ها را همه می شنوند هنر واقعی شنیدن صدای سکوت است - دکتر علی شریعتی
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

 

كشف پنگوئن بلوند در قطب جنوبطبيعت‌شناسي به نام "ديويد استفنز" در حاشيه جزيره شتلند جنوبي به صورتي اتفاقي نوعي پنگوئن زال را مشاهده كرده است.

وي مي‌گويد با وجود تنوع رنگي كه در نقش‌هاي صورت پنگوئن‌ها وجود دارد، تمامي اين جانداران از الگوي استاندارد رنگي سياه و سفيد برخوردارند. وجود چنين استتاري براي پرنده‌هاي غواص بسيار ضروري است اما ظاهرا در اين ميان استثنائي نيز وجود دارد. وي در اين سفر به سوي قطب جنوب پنگوئني سفيد را مشاهده كرد كه به صورت كامل هم زال نبود بلكه از چشم‌هاي رنگي و الگوي رنگ و رو رفته‌اي از بدن پنگوئن‌هاي چانه نواري ياChainstrap برخوردار بود.

بسياري از محققان از چگونگي توانايي بقاي اين پرنده عجيب در شگفتي هستند، با وجود اين كه رنگ‌بندي غير عادي بدن، ماهيگيري را براي اين پنگوئن زال كمي دشوار مي‌كند، اما ديگر جنبه‌هاي زندگي اين پرنده روالي عادي دارد. پنگوئن‌هاي زال ميزاني رقيق از رنگدانه‌ها را دارند اما هنوز از چشم‌هاي رنگي برخوردار هستند.

بر اساس گزارش نشنال جئوگرافيك، جانورشناسان دليل اين بي‌رنگي پنگوئن را جهش ژنتيكي مي‌دانند كه منجر به رقيق شدن رنگ‌هاي پر بدن پنگوئن شده است و در نتيجه رنگ سياره پرهاي بدن پنگوئن به صورت يكدست روشن شده و ظاهري به رنگ قهوه‌اي كمرنگ و مايل به زرد را در پرنده ايجاد كرده است.


دسته ها : مجله سلامت 10
سه شنبه 22 1 1391 1:53 صبح
X