دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 386019
تعداد نوشته ها : 362
تعداد نظرات : 42
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
به گزارش راسخون به نقل از قدس ، در  سالهای اخیر، رسانه ها چند بار در دام بازیهای وبلاگی و شوخیهای اینترنتی گرفتار آمده اند. در تازه ترین نمونه گافهای رسانه ای، پایگاه خبری شفاف با استناد به یادداشت طنز یکی از روزنامه نگاران ایرانی مقیم آمریکا از تشکیل «ستاد خودجوش حمایت از احمدی نژاد در واشنگتن» خبر می دهد!
اما ماجرا به همین جا پایان نمی یابد زیرا ابتدا پایگاه خبری تابناک به نقل از «شفاف»، خبر مشابهی را منتشر می کند و در ادامه روزنامه جمهوری اسلامی نیز همین مسیر را ادامه می دهد و از سویی با شاخ و برگ دادن به ماجرا مدعی می شود، رهبری این ستادهای خودجوش را پروفسور حمید مولانا بر عهده دارد!
گلوله برفی «غفلت خبری» پایگاه اینترنتی «شفاف» رفته رفته بزرگتر می شود و دیگر رسانه های غافل را یکی پس از دیگری در می نوردد.
پایگاه «خبرآنلاین» با باز انتشار «خبر- تحلیل» روزنامه جمهوری اسلامی، راه را برای واقعی تر جلوه کردن شیرین کاری این روزنامه نگار ایرانی دور از وطن هموار می نماید. روزنامه آفتاب یزد و خبرنامه داخلی امیرکبیر هم در این مسیر با همقطاران رسانه ای خود همراهی می کنند.
با بالا گرفتن ماجرا، وبلاگنویسی که جرقه اولیه را زده بود تازه متوجه می شود رسانه های ایرانی را ناخودآگاه سر کار گذاشته است؛ پس دست به کار می شود و در یادداشت دیگری با اعتراف به طنز بودن یادداشت قبلی خود می نویسد: «آهای ملت! ما یه چاخانی کردیم، گرفت! »
عجیب این که با وجود گذشت بیش از دو هفته از ماجرا، هنوز خبر اولیه بی هیچ تغییر یا توضیحی، بر روی پایگاه اینترنتی بسیاری از رسانه های فارسی زبان خودنمایی می کند و عجیب تر آنکه در چند پایگاه خبری با نقل قول از یک منبع بی نام و نشان دولتی بر ماجرا مهر تأیید زده شده است!

چهارشنبه سیم 2 1388
X