دسته
برندگان دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی
لينكدوني
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 366026
تعداد نوشته ها : 773
تعداد نظرات : 134
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

دسته ها :
دوشنبه هشتم 4 1388
جایزه

دومین رقابت وبلاگ نویسان تبیانی با موضوع انتخاب دهم از 15 اردیبهشت تا 25 خرداد 88 برگزار گردید.

در این مسابقه که با استقبال خوب کاربران تبیانی مواجه شد در مدت ذکر شده بیش از 8000 پست با موضوع انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و حاشیه های آن در وبلاگ های تبیان ثبت شد.

پس از بررسی های صورت گرفته بر اساس معیارهایی که در اطلاعیه مسابقه ذکر شده بود وبلاگ های اول تا دهم به این شرح اعلام می گردند:

1- جناب اقای محمد رضا زینلی (کمک هزینه سفر عتبات عالیات)

 http://moffline.tebyan.net

2- جناب اقای اسماعیل جوادی (سکه تمام بهار آزادی) ( بنده)

http://esmailjavadi.tebyan.net

3- جناب آقای مسعود محمد جعفر (سکه نیم بهار آزادی)

http://hamnafas.tebyan.net

4- جناب آقای مسعود بهمن آبادی (ربع سکه بهار آزادی)

http://bah1359.tebyan.net

5- جناب آقای حمید محمدی خواه (ربع سکه بهار آزادی)

http://tondar59.tebyan.net

6- جناب آقای روح الله گل محمدی (ربع سکه بهار آزادی)

http://drmgangineh.tebyan.net

7- جناب اقای علی کریمی (ربع سکه بهار آزادی)

http://14masoom.tebyan.net

8- جناب آقای علی رضا کلامی (ربع سکه بهار آزادی)

http://ark1212.tebyan.net

9- جناب اقای مهدی ذاکری (ربع سکه بهار آزادی)

http://zakery_m.tebyan.net

10- جناب آقای رسول احمدی (ربع سکه بهار آزادی)

http://rasoolahmadi.tebyan.net


ضمن تبریک به این عزیزان، از همه بزگوارانی که در این مسابقه ثبت نام و فعالیت نمودند قدردانی می کنیم.

این دوستان می توانید برای دریافت جایزه خود با شماره 81200000 تماس بگیرند.

برای ثبت وبلاگ اینجا کلیک کنید.

دسته ها :
دوشنبه هشتم 4 1388
با اقدامات غیرقانونی برخورد می‌کنیم
هشدار فرمانده ناجا به موسوی
جام جم آنلاین: سردار سرتیپ "اسماعیل احمدی مقدم " فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران درنامه ای به میرحسین موسوی از نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تهدید کرد در صورت تداوم رویه کنونی، ناجا بر اساس وظایف ذاتی خود، برای حفظ نظم و امنیت جامعه و مردم، با قاطعیت با اقدامات غیر قانونی برخورد خواهد کرد.

متن کامل این نامه که ایرنا امروز شنبه آن را منتشر کرد، چنین است:

 جناب آقای میرحسین موسوی

سلام علیکم

ایجاد امنیت کم‌ترین وظیفه نیروهای انتظامی است که تاکنون بنا به ملاحظاتی، با همه بی قانونی‌هایی که تحت لوای هواداری از شما صورت گرفته، ناگزیر از کنار وظائف ذاتی خود با غمض عین عبور کرده‌ایم و تازه مورد اتهام هم قرار می‌گیریم‌!

آنان‌که انتظار این همه خویشتن داری را از پلیس نداشتند تا این‌جا خواب‌های خود را بی‌تعبیر دیده‌اند. مجروح شدن حدود 400 نفر از نیروهای خدوم ناجا، گر چه دل را به درد می‌آورد ولی‌ از آن دردآورتر تهمت حمله و تهاجم به صفوف مردم است.

از این رو لازم می‌دانم نکاتی را خدمت جنابعالی عرض نمایم:

1- نیروی انتظامی به واسطه برآوردهایی که به صورت مستمر از فضای عمومی جامعه دارد سعی نموده است که همواره مقتضیات زمان و مکان را با درایت و هوشمندی در تأمین حفظ نظم و امنیت، مدنظر داشته و بر این اساس با کم‌ترین هزینه بیش‌ترین بهره‌وری را کسب نماید و در این فضا، تعامل منطقی با جامعه بعنوان یک راهبرد اساسی فراروی ناجا قرار دارد.

2- بر مبنای برآوردهای اجتماعی از فضای ایام انتخابات، نیروی انتظامی سعی کرد با درک شرایط و احساسات قطبی شده ایام تبلیغات انتخاباتی، فضای مساعد را برای طرح دیدگاه‌های هواداران و شادابی بخشیدن به فضای جامعه فراهم سازد و با تمام توان با کنترل احساسات طرفین از بروز هرگونه درگیری جلوگیری کند.

3- گرچه در ایام تبلیغات انتخاباتی بسیاری از رفتارها چون ایجاد ترافیک سنگین، اختلال در روند عادی زندگی مردم و راهپیمایی های خیابانی که عمدتا مغایر با قانون بود و نیروی انتظامی وظیفه قانونی ممانعت را داشت، با خویشتن داری و بردباری تحمل کرد که این امر مورد تقدیر ستادهای انتخاباتی کاندیدای محترم قرار گرفت.

4- در روز انتخابات، ناجا با تمام توان، فضای امن را در اقصی نقاط کشور فراهم ساخت و در سایه رعایت ضوابط قانونی بستر امن حماسه 22 خرداد فراهم گردید.

5- پس از اعلام نتایج انتخابات، هواداران جنابعالی در یک اقدام غیرقانونی با هجوم به خیابانها و برهم زدن نظم و امنیت عمومی فضای جامعه را به هم ریختند و در سایه این بی نظمی و بی قانونی عده ای سودجو و اراذل و اوباش به تخریب اموال عمومی، مزاحمت برای مردم، آتش زدن خودروها و موتورسیکلت های مردم، شکستن شیشه بانک ها، مغازه های هموطنان پرداختند و در این میان خود شما و هوادارانتان دیدید که ناجا منطبق با وظیفه ذاتی و قانونی، با اراذل و اوباش و اغتشاشگران با اقتدار برخورد کرد و با هوادارانتان مدارا و مماشات کرد. این مدارا تاکنون راهبرد پلیس بوده است و خود خوب می دانید که از این حیث ناجا مورد شماتت و عتاب برخی سایت‌ها نیز قرار گرفته است.

6- اگر چه جنابعالی در پیامی حساب خود و هوادارانتان را از اغتشاشگران جدا نمودید و ناجا هم همواره اعلام کرده است که حساب اغتشاشگران و اراذل و اوباش از هواداران جداست و نحوه برخوردهای پلیس این را به اثبات رسانده است ولی واقعیت این است که حداقل اغتشاشگران و اراذل و اوباش در سایه فضای غیرقانونی ایجاد شده توسط شما، به اقدامات تخریب گرانه می پردازند و در طول سه شب 23، 24، 25 خردادماه در تمام موارد، اغتشاشگران به تخریب و ناامن سازی فضای عمومی پرداختند.

7- جنابعالی خوب می دانید که ناجا حتی در برخورد با اراذل و اوباش و اغتشاشگران نیز از اختیارات قانونی مقتدرانه استفاده نکرد و با اتخاذ رویکرد تحمل و بردباری و بدون شلیک حتی یک تیر به کنترل اوضاع پرداخت و شاهد این مدعا مجروحیت و بستری شدن حدود چهارصد نفر از ماموران جان برکف ناجا می باشد.

8- بپذیرید که تجمعات و راهپیمایی های غیرقانونی، مشکلات جدی را برای مردم فراهم ساخته و ایجاد ترافیک های سنگین و سرگردانی مردم، مزاحمت برای کسبه و مغازه داران، راهبندان های طولانی، شائبه دست آویز و ملعبه بودن قانون را توسط هوادارانتان ایجاد می کند و این امر برخلاف شان و روحیه قانون گرایانه مورد ادعای شماست که همواره در تبلیغات انتخاباتی بر آن تاکید می کردید.

در پایان اعلام می نمایم که در صورت تداوم رویه کنونی ناجا در راستای حفظ نظم و امنیت جامعه و مردم، بصورت قاطع با اقدامات غیرقانونی براساس وظایف ذاتی خود برخورد خواهد کرد و جای هیچ گله ای وجود نخواهد داشت.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران
سرتیپ پاسدار دکتر اسماعیل احمدی مقدم

 

دسته ها :
شنبه سیم 3 1388
کدخدایی:
فقط رضایی در شورای‌‌نگهبان حاضرشد
جام جم آنلاین: " عباسعلی کدخدایی" سخنگوی شورای نگهبان گفت که در نشست فوق العاده امروز شنبه این شورا برای رسیدگی به اعتراضات نامزدهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، فقط "محسن رضایی" حضور یافت.
به گزارش جام جم آنلاین، کدخدایی پس از برگزاری این نشست در گفت وگو با بخش خبری ساعت 14 شبکه اول سیما اظهارداشت: بر اساس اعلام قبلی شورای نگهبان، قرار بود امروز هر سه نامزد معترض با حضور در نشست این شورا دلایل و مستندات خود و موارد اعتراض خویش را در باره انتخابات به اطلاع اعضای شورای نگهبان برسانند. وی افزود: با این حال، از میان سه نامزد تنها آقای محسن رضایی در جلسه شرکت کرد و دیدگاههای خود را در باره انتخابات و شبهات و اشکالات آن به اطلاع اعضای شورا رساند. به گفته کدخدایی، رضایی در این نشست، تنها راه رسیدگی به تخلفات را مرجع قانونی آن یعنی شورای نگهبان دانست. سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: این شورا هم پس از استماع اظهارات آقای رضایی، از رفتار انتخاباتی و اخلاقی وی قدردانی کرد و اطمینان داد همه تلاش خود را برای رسیدگی به انتقادات و رفع شبهات نامزدها به کار خواهد گرفت. پیشنهاد شورای نگهبان بر اساس اظهارات کدخدایی، به دنبال درخواست محسن رضایی، مقرر شد برخی صندوقهای موردنظر وی بازشماری شود. همچنین به وزارت کشور تاکید شد اطلاعات و آمار انتخاباتی موردنیاز محسن رضایی را به وی تحویل دهد. 

سخنگوی شورای نگهبان گفت: اعضای شورا در این نشست، برای جلب اعتماد کاندیداهای معترض پیشنهادی را مطرح کردند که بر اساس آن، شورای نگهبان آماده است بازشماری 10 درصد صندوقهای رای را در سراسر کشور به صورت تصادفی با حضور نمایندگان نامزدها آغاز کند.

 
دسته ها :
شنبه سیم 3 1388
به دلیل عدم صدور مجوز از سوی وزارت کشور
‌مجمع ‌روحانیون راهپیمایی امروز خود را لغو کرد
جام جم آنلاین: مجمع روحانیون مبارز با صدور بیانیه ای اعلام کرد برنامه‌ای برای راهپیمایی عصر امروز شنبه ندارد. این بیانیه در پی درخواست دو روز پیش این تشکل از فرمانداری تهران برای صدور مجوز راهپیمایی از میدان انقلاب به میدان آزادی و عدم صدور این مجوز صادر شده است.

متن کامل این بیانیه که "مجید انصاری" دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز آن را در اختیار جام جم آنلاین گذاشت، چنین است: 

"ملت شریف ایران

مجمع روحانیون مبارز در اجابت پیشنهاد گسترده مردم درخواست مجوز راهپیمایی برای روز شنبه 30/3/88 کرده بود که با کمال تاسف مراجع ذیربط از صدور مجوز خودداری نمودند. بنابراین مجمع برنامه‌ای جهت راهپیمایی امروز نخواهد داشت و  اعلام می‌دارد مسوولیت حفظ امنیت و سلامت و جان مردم عزیزی که صاحب حق اعتراض با رفتار مدنی خویش هستند، با دولت و مسوولان امنیت کشور است.

مجمع روحانیون مبارز از همه طرق ممکن برای تامین خواست‌های منطقی و مشروع شما اقدام خواهد کرد و همواره خود را در کنار مردم می‌داند."

                                                  اطلاعیه وزارت کشور

روابط عمومی وزارت کشور نیز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد؛ هیچگونه مجوزی برای تجمع و راهپیمایی امروز شنبه در هیچ نقطه کشور صادر نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ متن اطلاعیه چنین است:

ملت شریف ایران

بدینوسیله باطلاع می رساند که شایعاتی مبنی بر اخذ مجوز راهپیمایی برای روز شنبه 30 خرداد از جریانات مختلف سیاسی در حال انتشار است که ضمن تکذیب آن باطلاع عموم مردم عزیز و هوشیار ایران می رساند، هیچگونه مجوزی برای هیچگونه تجمع و راهپیمایی در هیچ نقطه کشور صادر نشده است.

بدیهی است که با متخلفین مطابق قانون برخورد خواهد شد.

دسته ها :
شنبه سیم 3 1388
X