نقد و برسی بازی Titan Quest (قسمت پایانی)

نکته جالب اینست که در مصر با مومیایی ها یا ابولهول ها مبارزه می کنیم ولی در یونان با سنتار ها و دیگر موجوداتی که در یونان هستند روبرو خواهیم شد. نکته ی مهم دیگر اینکه دشمنان شما در مجموع 85 مدل مختلف و در اندازه های مختلف از انسان گرفته تا غول های عظیم الجثه ! (یعنی بازی برای شما در تمام ابعاد دشمن ساخته است) نکته ی جالبی که در گیم پلی بازی وجود دارد اینست که دشمنان شما هم از تمام قدرت هایی که شما استفاده می کنید می توانند استفاده کنند از طرفی وقتی اسلحه ای در دست یکی از دشمنان قرار دارد بعد از کشتن آن دشمن دقیقا عین همان اسلحه از دست او می افتد و شما می توانید از آن استفاده کنید. این حالت برای اولین در بازی های این سبک قرار داده شده است. نکته ی دیگر اینکه بعد از خروج از یونان و ورود به مصر نوع لباس های شخصیت شما تغییر می کند. مثلا اگر در کوهستان های سرد یونان از انواع زره های سنگین استفاده می کنید در مصر شاید شما حتی از بالا تنه هم استفاده نکنید بدلیل اینکه طبق گفته ی سازندگان آب و هوا درنحوه ی عملکرد شما تاثیر مستقیم دارد.

فیزیک بازی هم از نقاط قوت آن است. اگر شما یک شخصیت با قدرت بالا داشته باشید و از یک اسلحه ی بسیار قدرتمند استفاده کنید دشمنان شما در اثر ضربه ی شما به پرواز در می آیند بطوری که اگر روی یک کوه در حال مبارزه باشید شاید با ضربه ای که می زنید دشمن شما نمیرد اما در اثر پرتاب شدن از بالای کوهستان بمیرد از طرفی شما می توانید از ارتفاعات بالا با پرتاب کردن اشیا مختلف به سمت دشمنان جلوی پیشروی آن ها به سمت خودتان را بگیرید و البته این عمل رابطه عکس هم خواهد داشت. در بازی 3 درجه ی سختی قرار داده شده است که اگر شما یکی را به اتمام برسانید یکی دیگر آزاد می شود (مانند Dungeon Siege) که با رسیدن به آخرین درجه ی سختی و بازی کردن آن حس واقعی بازی به شما منتقل می شود. بازی در بخش Multi Player هم برای تا 6 نفر را پشتیبانی می کند که البته برای یک بازی RPG با یک نقشه بزرگ کم به نظر می رسد اما خوب هنوز اطلاعات ما در این زمینه کم است و شاید نقشه های بخش MP کوچکتر باشند. در مورد گرافیک بازی بحث زیاد است اما نیمی از هیجان بازی بر عهده ی گرافیک آن است زیرا در بازی باید در محیط های بیابانی بازی کنیم که نیاز به نمایش شن های روان دارند یا اینکه بازی باید جنگل های آسیا را نمایش دهند که نیاز به یک سایه پردازی فوق العاده دارد و از همه مهمتر نمایش رنگ های مختلفی که در هنگام جادو ها به هوا بلند می شوند هم باید در بازی اعمال شوند و با توجه به Demo ای که از بازی مدتی پیش منتشر شد تمام این افکت ها به زیبا ترین شکل ممکن در بازی موجود بودند.

در پایان باید بگوییم که امیدهای بسیاری به این بازی بسته شده است. Titan Quest پتانسیل تبدیل شدن به یکی از شاهکارهای سبک Action RPG را دارد. اگر از طرفداران این سبک هستید ، حتما Titan Quest را در لیست خرید خود قرار دهید.


دسته ها :
شنبه هفتم 5 1385
X