آشنایی با تمام سرویسهای وب سایت یاهو YAHOO در یك نگاه ،100 سرویس خدمات یاهو (قسمت اول)

۱۲ سال پیش، یعنی در اواسط دهه نود میلادی ، شركت یاهو توسط جری یانگ و دیوید فیلو، دو دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه استانفورد (Stanford.edu) ، به دنیای كسب و كار دیجیتالی وارد شد. سایتی كه فقط از دایركتوری چندهزار سایت اینترنتی تشكیل شده بود ، ظرف یك دهه ، بزرگترین سایت اطلاع رسانی اینترنت شد. در بین بیش از ۳۰ میلیون سایت راه اندازی شده در وب ، پایگاه یاهو! ، مشهورترین و پرمخاطب ترین سایت اینترنت است. یاهو دات كام ، اكنون ۱۰۰ سرویس متنوع و مختلف و جذاب را به كاربران خود ارائه می دهد و به ۱۳ زبان مطالب خود را به روزرسانی می كند. صفحه امروز را به معرفی اجمالی یكصد سرویس یاهو اختصاص داده ایم. در اختیار داشتن لینك سرویس های مفید یاهو، ما را در استفاده بهتر از این پورتال جهانی بیشتر كمك می كند.

كوتاه از یاهو Yahoo

فوتبال را خیلی ها با نام برزیل یاد می كنند؛ جامعه كاربران اینترنت نیز اینترنت را یاهو می دانند. همان طور كه تعریف جست وجو را گوگل می دانند. یاهو به عنوان یك كار تحقیقاتی چند تن از دانشجویان دانشگاه استانفورد در نیمه اول دهه ۹۰ میلادی ، كار خود را آغاز كرد. در دوم مارس ۱۹۹۵ ، سایت یاهو كه خدمات تقریباً خوبی به مخاطبان خود ارائه می كرد ، توسط شركت جدیدالتاسیسی به نام یاهو ، اداره شد. هم اینك این پایگاه ، با ارائه ده ها هزار صفحه وب ، صدها سرویس متنوع و میلیون ها وب سایت اینترنت را به كاربران معرفی می كند. پایگاه تا جولای ۲۰۰۶ ، به ۱۳ زبان راه اندازی شده و در ۲۵ كشور جهان نمایندگی رسمی دارد. دفاتر این شركت در اروپا ، آسیا (علی الخصوص شرق و جنوب شرق آسیا) ، آمریكای لاتین و شمال قاره آمریكا را شامل می شود. درآمد خالص ۸‎/۱ میلیارد دلاری یاهو در سال ۲۰۰۵ ، دلیل آشكار بر اثربخشی فعالیت های كسب و كار یاهو در دنیای دیجیتال به شمار می رود. در همین سال ، بیش از سه میلیارد بار ، صفحات یاهو مورد بازدید میلیون ها كاربر اینترنت قرار گرفت كه چنین ركوردی تاكنون برای هیچ وب سایتی ثبت نشده است. ركورد بی نظیر یاهو در كسب مخاطب ، منجر به خلق ایده های جدید از جمله انتشار تبلیغ بر روی صفحات این سایت شد. حجم قابل ملاحظه ای از مخاطبان امروزی گوگل به دلیل پشتیبانی قبلی گوگل از موتور جست و جوی یاهو در اواخر قرن بیستم حاصل شده است و این مسئله برای دیگر سایت های تبلیغ كننده در یاهو نیز صادق است. میزان بالای بیننده این سایت كه منجر به پخش حجم گسترده ای از آگهی الكترونیكی بر روی صفحات پایگاه می شود ، امتیاز فوق العاده ای برای آگهی دهندگان و پورتال یاهو به شمار می آید تا از این راه یك بیزینس عالی كسب كنند. البته صنعت تبلیغات اینترنتی ، هم اینك از انحصار یاهو خارج شده و ad word گوگل ، گوی های سبقت فراوانی را از رقبا ربوده است.

یاهو Yahoo به چه معنایی است

كلمه YAHOO ، مخفف عبارت:Yet Another Hierarchical Officious Oracle است و در مورد فلسفه نامگذاری این نام ، حتی در سایت یاهو نیز مطالب خاصی ارائه نشده است.

۱۰۰ سرویس یاهو در یك پلان

سایت یاهو ، با هزاران كارمند در اقصی نقاط جهان فقط یك موتور جست و جو یا صندوق پست الكترونیكی و صوتی برای كاربران نیست. صد سرویس متنوعی كه در ادامه می خوانید ، بخشی از گستردگی و اثربخشی فعالیت های اطلاع رسانی دیجیتالی یاهو را به شما بازگو می كند.

سرویس جام جهانی با یاهو fifaworldcup

پرمخاطب ترین سایت ورزشی جهان برای جام جهانی قابل دسترسی است.
http://www.fifaworldcup.yahoo.com

سرویس آینده یاهو Next Yahoo

دستیابی به آخرین اطلاعات از بارگذاری سیستم های جدید یاهو در نشانی:
http://next.yahoo.com


دسته ها :
جمعه ششم 5 1385
X