دسته
میانبر
...باهم باشیم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 125261
تعداد نوشته ها : 358
تعداد نظرات : 94
PageRank
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

معرفی سایت آستان قدس رضوی
مشهدی‌ها وقتی دلشان هوای حرم امام رضا(علیه السلام) را می‌کند فقط با یکی دو تا بلیت اتوبوس شرکت واحد یا سوارشدن در تاکسی‌های پلاک 12 خودشان را به حرم می‌رسانند. بعضی‌هایشان هم با ماشین‌های شخصی قبل از آنکه در خیابان‌های منتهی به حرم با آن ترافیک همیشگی و ازدحام جمعیت راه‌بندان شود زودتر از خانه بیرون می‌آیند تا نمازشان را به جماعت در حرم بخوانند. یک عده هم همسایه نزدیک آقایند با قدم‌هایی آشنا پای پیاده تا طاقی‌های کاشی‌کاری شده حرم هروله کنان به زیارت می‌روند. کمی که آرام گرفتند و دلشان که باز شد و جانشان که جلا یافت با شانه‌هایی سبک بار راه آمده را برمی‌گردند و شب دوباره قبل از خواب بالای پشت‌بام خانه‌شان می‌روند دست بر سینه می‌گذارند و سلام و صلوات دیگری به مولایشان هدیه می‌کنند.
اما تو! تو که زائر آشنای آقای غریب مایی!
وقتی دلت هوایی حرم می‌شود، وقتی دلت پر می‌کشد برای پرکشیدن کبوترهای آسمان حرم، وقتی تشنه نوشیدن جرعه‌ای از خنکای گوارای سقاخانه‌ای، وقتی به سرپناهی امن و دستانی مهربان و بخشنده نیازمندی، وقتی...، تو از پشت آن همه فاصله و فرسنگ، با آن همه روزمرگی، می‌خواهی اما همیشه نمی‌توانی بار سفر ببندی و راهی مشهد الرضا(علیه السلام) شوی.
همین بهانه ای شد تا سایت آستان قدس رضوی ایجاد گردد.
درتحریریه پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی ، هر وقت سربرگردانی روی صفحه مانیتورهایش عکس‌هایی از حرم دلگشای ثامن الحجج(علیه السلام) در گردشند. هر وقت پای کاغذی را امضاء کنی، چشمت به سربرگ‌ها که بیفتد، تابلوهای خبر را که نگاه کنی، نام امام هشتم را بی‌فاصله می‌بینی!
در این سایت تلاش همه بر آن است که خبری تازه، یادداشتی نو، مقاله‌ای ارزشمند، دل نوشته یا شعر و داستانی عاشقانه برای عاشقان امام رضا(علیه السلام) بنویسند و در دنیای شلوغ و بی‌حد و مرز اینترنت گوشه‌ای را با ناب‌ترین کلمات تبدیل به رواقی مطهر کنند تا در آن قدم بگذاریم و آرام بگیریم .
از آذرماه گذشته تا کنون پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی با مدیر مسئولی محمد ضرابی و ساختاری جدید شروع به فعالیت کرده است. شما با کمترین هزینه ممکن و در کوتاهترین فرصت زمانی ممکن می‌توانید جزء بازدیدکنندگان این پایگاه و در واقع زائر رضوی باشید.


www.aqrazavi.org نشانی این پایگاه مقدس است.


کافی‌ست پشت صفحه کامپیوتر بنشینید واز پخش مستقیم تصاویر روضه منوره، صحن جمهوری اسلامی و صحن انقلاب اسلامی چشمانتان لبریز از نور و شکوه شود. از طریق نرم افزار cosmoplayer به زیارت مجازی بروید! گوشه‌ای از صحن با صفای قدس بنشینید و در مسجد گوهرشاد نماز زیارت بخوانید! گالری عکس‌های زیبای حرم را ورق بزنید و در تالارهای گفتگوی ویژه مصاحبه با شخصیت‌های برجسته اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و مذهبی و ... را بخوانید. به بخش اطلاع‌رسانی سر بزنید و از برنامه‌های روزانه حرم مطلع شوید. تازه‌های خبر را مرور کنید و پاسخ سوال‌های مختلفتان را دریافت کنید. از تقویم الکترونیکی استفاده کنید و از اوقات شرعی باخبر شوید، با زیرمجموعه‌های گسترده آستان قدس رضوی آشنا شوید و ...

تحت پوشش اینترانت تبیان


سه شنبه 27 12 1387
X