دسته
میانبر
...باهم باشیم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 147393
تعداد نوشته ها : 358
تعداد نظرات : 94
PageRank
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

معرفی نرم افزار: تخت فولاد اصفهان
تهیه کننده: حمیدرضا یزدخواستی


سرزمین تخت فولاد از نظر اهمیت بعد از وادی السلام نجف دومین مزار جهان اسلام و مزتر مومنین و مومنات از دورترین زمان ها مورد توجه عالمان اندیشمند و عارفان نکته سنج بوده است،آنجا مزتر پاک و خوابگاه ابدی بسیاری از مردان و زنان با فضیلت و دانش پژوه می باشد،قطعاً این محل روضه ای است از ریاض بهشت چه بسیار عالمان،شاعران ، عارفان ، سیاست مداران و ... که در اینجا مدفون هستند.
پس بر هر جامعه ی فرهنگ دوست و متمدنی است که سوابق تفکر و اندیشه و فضیلت را حفظ کنند لذا در همین راستا با تهیه ی لوح فشرده ای و معرفی تکایا و علمای مدفون در آن و تألیفاتشان قدمی هر چند ناچیز در شناخت این بزرگواران برداریم.

معرفی قسمت های اصلی نرم افزار:
1. تخت فولاد: این قسمت به چهار مبحث می پردازد.درباره تخت فولاد – وجه تسمیه تخت فولاد – سابقه تاریخی تخت فولاد – موقعیت جغرافیایی تخت فولاد.
2. تکایای تخت فولاد: در این بخش به معرفی تکایای موجود در تخت فولاد می پردازد که این تکایا شامل: تکایای بدون اثر – تکایای عهد صفوی – تکایای عهد قاجار – تکایای عهد پهلوی – تکایای دوره جمهوری اسلامی می باشد.
3. جلوه های هنری در تخت فولاد: در این قسمت معرفی آثار هنری در تخت فولاد همراه با عکس هایی از این آثار پرداخته می شود.
4. عناصر برجسته معماری در تخت فولاد: در این بخش به معرفی آثار برجسته معماری موجود در تخت فولاد پرداخته می شود که این آثار شامل: مساجد تخت فولاد – سنگاب و سقاخانه تخت فولاد – آب انبارهای تخت فولاد – مادی تخت فولاد – کاروانسرای تخت فولاد – غسالخانه تخت فولاد می باشد.


جمعه 23 12 1387
X