دسته
میانبر
...باهم باشیم
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 144154
تعداد نوشته ها : 358
تعداد نظرات : 94
PageRank
Rss
طراح قالب
محمدرضا عابدي

نقش اندیشمندان

11 ـ تذکر و تنبّه به گویندگان و مبلّغان براى اهتمام هرچه بیشتر به این امر خطیر و متوجه ساختن مردم به خطرات ناشى از سوء استفاده از ماهواره و.. همچنین تذکر و یادآورى به اساتید دانشگاهها و دبیران مراکز آموزشى، براى ارائه طرحهاى تازه و نوین در جهت هشیارى و حفظ طبقات مختلف مردم بر ضد این تهاجم فرهنگى دشمنان و نیز تبیین ابعاد نقشه هاى خائنانه اى که براى به فساد کشاندن جوانان مسلمان کشیده شده است.

جایگزین ها

12 ـ بررسى هاى لازم و اساسى و تفکرى جدید در جهت به وجود آوردن جایگزین ها و همگونهاى مثبت و سالم.

از باب مثال:

الف: ایجاد و راه اندازى کانالهاى تلویزیونى که از طریق ماهواره برنامه هاى سالم پخش نموده و بتواند فرهنگ اسلامى را با به کارگیرى روشهاى نوین هنرى و فنى به نحو کاملا جذاب و مورد پسند ارائه دهد.

ب: دعوت از شرکتها و مؤسسات کارشناسى براى تولید و پخش برنامه ها و فیلمهاى سینمایى و تلویزیونى که بتواند مفاهیم قرآنى، تاریخ اسلامى و ارزشهاى انسانى را در قالب فیلم به تصویر کشیده و نمایش دهد، البته باید در این خصوص بودجه لازم در نظر گرفته شود.

ج: پر نمودن کانالهاى تلویزیونى کشورهاى اسلامى با برنامه هاى مفید و فیلمهاى جذاب علمى، اجتماعى و امثال آن و حذف فیلمهاى مستهجن و زیانبار.

د: رسیدگى کامل و همه جانبه به مشکلات جوانان در برنامه هاى تلویزیونى محلى و جهانى و پاسخگویى صحیح و منطقى به خواسته هاى طبیعى و فطرى آنان و پرهیز از طرح مسایل اختلاف برانگیز و انحرافى میان آنها.

هـ: ترتیب مسابقات و اعطاء جوایز به برندگان جوانى که بیشترین موفقیتها را در پیشرفت و خدمت به جامعه خود کسب کرده اند، از جمله مسابقه در تألیف کتابهاى سودمند، کسب موفقیتهاى علمى، اختراع و نوآورى، اکتشاف و مانند آن، که با تشویق و قدردانى از زحمات آنها، در واقع دیگر جوانهارا به تلاش و کوشش در آن زمینه ها وا داشته ایم.

و: تأسیس و ایجاد کتابخانه هاى عمومى غنى و شبانه روزى در سراسر کشورهاى اسلامى جهت استفاده محققان و محصلین جوان و فراهم آوردن همه گونه تمهیدات لازم براى پیشرفت علمى دانش پژوهان.

امید است با این راهها و طرحها بتوان آثار منفى، زیانبار و مخرب برنامه هاى فاسد ماهواره را به طور کامل و یا به مقدار قابل ملاحظه اى کاهش داد.


پنج شنبه 3 11 1387
X