دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 4041
تعداد نوشته ها : 4
تعداد نظرات : 2
Rss
طراح قالب

ونجلیس ، موسیقی دان و آهنگساز بنام معاصر در 29 مارچ 1943 با نام اوانجلوس ادیسه پاپا تانا سیو (Evanghelos Odyssey Papathanassiou) در ولوس یونان متولد شد. او که از سن 4 سالگی، بدون داشتن معلم نواختن پیانو را آموخته بود، بعدها به تحصیل موسیقی کلاسیک، نقاشی و کارگردانی سینما در آکادمی هنرهای زیبای آتن پرداخت. در دوران نوجوانی همراه با دوستانش گروه فورمینکس (Formynx) را به وجود آورد که محبوب ترین گروه پاپ یونان در دهه 60 بود. اعضای گروه در سال 67 از یکدیگر جدا شدند و ونجلیس به کار خود با خواننده های مشهور یونانی ادامه داد.

در سال 1968 به پاریس رفت و به دلیل شورشهای دانشجویی نتوانست تا مدتی به یونان بازگردد. او همراه با دوستان یونانی اش دمیس روسس (Demis Roussos) خواننده، آنارگیروس کولوریس (Anargyros Silver' Koulouris) گیتاریست و لوکاس سیده راس (Lucas Sideras) نوازنده درام، گروه آفرودیت چایلد (Aphrodite's Child) را به وجود آورد که با ترانه بسیار موفق (Rain And Tears) که با صدای دمیس روسس خوانده شد توانست به صدر جدولهای رده بندی اروپا راه پیدا کند.

آنها آلبومها و ترانه های موفق بسیاری داشتند اما در سال 1972 پس از آلبوم بلند پروازانه "666: The Apocalypse Of John" گروه از هم پاشیده شد.

ونجلیس که در اوایل دهه هفتاد موفق شده بود جای خود را در مقام هنرمند آهنگساز محکم کند، به کار در زمینه موسیقی الکترونیک و کشف و تجربه شیوه های اجرای آن پرداخت. امروز او با تکنیک غیرقابل تقلیدش در زمینه ساخت موسیقی الکترونیک که خودش آنرا "مداخله مستقیم الکترونیک" مینامد یکی از پیشگامان این سبک است.

او طی سالهای 70 تا 90 در استودیو/آزمایشگاه خود یعنی "State of the Art" مشغول آزمودن و پروراندن تئوریهای صوتی و موسیقایی خود بود. او می گوید "من همیشه احساس میکنم که انسان نباید هنر یا دانش خود را از دیگران وام بگیرد، زیرا تجربه و پیشرفت شخصی بیشترین اهمیت را دارد."

برگرفته ازسایت  www.harmonytalk.com

دسته ها :
شنبه هفدهم 1 1387

سلام به دوستان اگر یادتون باشه در پست قبلیم در مورد یکی از آثار ونجلیس مطلب دادم
خوب امروز میخوام یکی دیگه از آثار این آهنگساز شهیررو معرفی کنم

 Monastery Of La Rabida 1992
این آهنگ میتوان گغت از مشهورترین آثار این آهنگساز به حساب میاد.
یک حرکت به سمت خالق هستی و به سمت زیبایی.تنها توصیغی که از شنیدن این

آهنگ تونستم بدم.شاید این مثال خوبی باشه برای این مطلب که انسان فطرطا به خالق
خود تمایل داره حتی در ادیان دیگر و شما این تمایل رو در این اثر می بینید
.
من با گوش دادن این اثر سفر به مبدا رو تجربه کردم جایی که تنها فکرتون پیش
ذات اقدس الهی و حرکت به سمت بهشت زیبای اوست.
شما هم حتما امتحان کنید.

دسته ها :
شنبه هفدهم 1 1387

سلام بخ دوستان توي اين پست شايد مسخره بياد ولي نمي خوام در مورد ونجليس حرف بزنم به جاي اون ميخوام از تراوشات  ذهني خودم بنويسم.

و اون قطعه شعر زير ميباشد.

مرا رسم چت باشد و چت گري         مگير حرف من را چنين سرسري

تو را نيست ياراي چت بهرهک         فرا خوانمت بهرهک سوي چت

بسندم به mail ات همي exe اي      که ويندوز و mail ات کند سکته اي

همي سورس دلفي نهم بردمش         ببرم سر win تو از سرش

دسته ها :
جمعه شانزدهم 1 1387
بله تعجب نکنيد. هنوز هم توي اين دوره زمونه فرست هست تا در آسمان روياهاي خودتون پروازي رويايي رو داشته باشين. در اين پست قصد دارم شما رو به با يک آهنگ ساز آشنا کنم. ونجليس . شما حتما در مسير خودتون به انقلاب و خريد از مغازه هاي سي دي فروشي به سي دي هاي اين بشر بر خورد کرديد. آهنگ ساز اهل یونان با کوله باري از تجربه در زمينه موسيقي الکترونيک .البته موسيقي الکترونيکي که هنوز به ابتزال کشيده نشده و همچنان در ويدئو کليپهاي تلويزيوني اثري از موسيقي اين آهنگ ساز ديده ميشه. شايد از زيبا ترين آهنگهايي که در کارنامه اين آهنگ ساز ميشه يافت آهنگ west Across Ocean Sea هست . تنها مقداري زمان نياز داريد تا قطعه رو گوش کنيد و در آسمان روياي خودتون پرواز کنيد. البته من تضمين ميکنم که به يک بار امتحان کردن ميرزه. البته در پوستهاي آينده به معرفي آثار ديگر آهنگ ساز مذکور و ديگر آهنگ سازها خواهم پرداخت. چاکر همتون Vangel.
دسته ها :
چهارشنبه بیست و هفتم 10 1385
X