معرفی وبلاگ
امام علی (ع): هر چيز داراي سيماست ، سيمای دين شما نماز است.( بحار الانوار، ج ,82 ص 227 )
دسته
گنجینه ی دوستان
همسنگران
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1019961
تعداد نوشته ها : 1457
تعداد نظرات : 175
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

امروز دیگر همه باور دارند که سخت افزارهای جنگی در معادلات جهانی تعیین کننده نیستند و این قدرت نرم افزار و تفکر و علم است که تعیین کننده معادلات مختلف جهانی است. انقلاب اسلامی ایران و بعد از آن هشت سال دفاع مقدس به خوبی به همه جهانیان نشان داد که تغییر نگرش انسان ها از خود و داشتن هدف الهی در زندگی بدون داشتن سخت افزارهای پیچیده چگونه میتواند ابرقدرت ها را به زانو در بیاورد . تا جایی که در معادلات سیاسی - نظامی پیروزی حزب الله لبنان بر ارتش تمام مسلح صهیونیسم نشان از قدرت فکری حاکم بر ارتش حزب الله داشت .

انقلاب اسلامی ایران شروعی از نو زایی جهان اسلام بود که تلقی مسلمانان را از خود در دنیای کنونی با پیشرفت های عظیم غربی ها تغییر داد. این انقلاب در مدتی کوتاه توانست کشوری تمام وابسته به دولت های غربی را بر روی پاهای خود استوار کند و به استقلال علمی و فکری و تجهیزاتی برساند. ایران که کشوری وابسته به متخصصان غربی بود اکنون خود مولد و سازنده و اختراع کننده ابزارهای مختلف و گسترش دهنده علوم در بخش های حساس شده است که دست آورد عظیم بخشی از این پیشرفت کشف های عظیم جوانان این سرزمین در علوم هسته ای و دسترسی به علوم مختلف پزشکی از آن نمونه است .

پیشرفت های عظیم ایران بعد از انقلاب اسلامی بسیاری از مسلمانان را به فکر علت های این پیشرفت ها انداخته است که باعث بیداری مسلمانان در جهان اسلام گشته است و روحیه خود باوری را دوباره به جهان اسلام برگردانده است . امروز دیگر بمب‌های هسته‌ای، شیمیایی و میکروبی جوابگو نیست و عامل تغییر در جهان به شمار نمی رود . بمب انقلاب اسلامی ایران سه دهه پیش منفجر شد. انفجاری عظیم در دل ملت‌ها که دنیا را تکان داد. امروزه مرکز این تفکر نرم افزاری قوی در جهان، قم است. البته شهر قم در عرصه‌های گوناگونی فعالیت‌ دارد؛ ولی عرصه نرم افزاری و تولید علم آن نمایان تر است.

مردم ایران به خوبی به یاد دارند که شهر قم قبل از انقلاب یکی از محروم ترین شهرهای ایران به شمار می رفت، اما اکنون مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات علمی و پژوهشی و ارتباطی است و انواع نرم افزارهای اسلامی و افکار نو اسلامی و راه کارهای دینی برای مسلمانان جهان در همین شهر تولید و در تمام دنیا منتشر می شود. امروز برای همه مشخص است که در بین اندیشه های مختلف، اندیشه شیعی تنها عامل مبارزه با استکبار و استثمار در جهان است و تا کنون توانسته است در برابر ماشین های جنگی عظیم صهیونیسم ایستادگی کرده و آن ها را به عقب نشینی وا دارد. امروز که سخن از وحدت مسلمانان و بیداری جهان اسلام به میان می آید ریشه این تحولات را باید در انقلاب اسلامی ایران جست که شکل تازه ای از زندگی سیاسی و علمی را به جهانیان معرفی کرد.

منبع: سایت دستاوردهای انقلاب اسلامی

 


X