دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1339
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

مکمل (پروتئین) های دارای مجوز را آسوده خاطر مصرف کنید
خلاصه : وزارت بهداشت: مکمل های ورزشی خارجی و داخلی دارای مجوز، دوپینگی نیست
متن کل خبر : وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای اعلام کرد که "فرآورده های مکمل غذایی ورزشی خارجی وارداتی و مکمل های ورزشی تولید داخل دارای مجوز وزارت بهداشت، اثر دوپینگی ندارد".

این وزارتخانه در اطلاعیه ای که یک نسخه از نمابر آن روز یکشنبه به ایرنا ارسال شد،‌ نوشت: در حال حاضر مکمل های ورزشی خارجی وارداتی و مکمل های ورزشی تولید داخل مورد تایید این وزارتخانه، فاقد هرگونه مواد هورمونی غیرمجاز است و اثر دوپینگی ندارد.
واکنش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پاسخی به اظهارنظر دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ است که پنجم آذرماه گذشته اعلام کرده بود "مجوزهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مکمل های غذایی مورد تایید فدراسیون پزشکی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نیست".

به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اجتماعی ایرنا به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در اطلاعیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است: فرآورده های مکمل غذایی بدون مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قابل ورود، تولید وعرضه در کشور نیست.
بر اساس این گزارش، این نوع مکمل های ورزشی، اگر چه در داروخانه ها توزیع می شود، ولی تجویز و مصرف آنها باید با نظر متخصصین تغذیه انجام شود.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این اطلاعیه نوشت: از آنجایی که مسوولان فدراسیون پزشکی ورزشی اشاره ای به نام مکمل های غذایی ورزشی مجاز حاوی مواد دوپینگی نکرده اند، آلوده بودن مکمل ها به مواد دوپینگی و غیرمجاز به احتمال زیاد ناشی از مکمل های قاچاق و غیرمجاز است.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این اطلاعیه نوشت: چنانچه مستندات لازم در خصوص مکمل های غیرمجاز ارائه شود، این وزارتخانه ضمن برخورد با این نوع مکمل ها نسبت به جمع آوری آنها اقدام لازم انجام می دهد.

پارسی طب


دسته ها :
سه شنبه نوزدهم 9 1387
X