معرفی وبلاگ
به نام خدا-این وبلاگ جهت ارایه ی مطالب آموزشی و اطلاعات عمومی وهمچنین دریافت نرم افزار رایانه وموبایل راه اندازی شد.امیدوارم مورد توجه تمامی مراجعه کنندگان واقع شود.باتشکر
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 424
تعداد نوشته ها : 2
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

مايكروسافت شمارش معكوس براي پايان ويندوز XP را كه در ميان سيستم عامل‌ها بيشتر از بقيه عمر كرده است؛ اعلام كرد.


سخنگوي اين كمپاني در وبلاگش نوشت كه ويندوز XP و Office 2003 در تاريخ 8 آوريل 2014 از سيستم پشتيباني مايكروسافت خارج مي‌شوند و در آن تاريخ كمپاني هر گونه خريد و فروش به روز رساني‌هاي امنيتي براي XP و Office 2003 را متوقف خواهد كرد.


فروش ويندوز XP از اكتبر 2001 آغاز شد در حاليكه Office 2003 از اكتبر 2003 در كنار او جا گرفت.
به گفته مدير بازاريابي مايكروسافت، استلا چرنياك ويندوز XP و Office 2003 در زمان خودشان بيشترين تقاضا را داشتند اما امروزه محيط فن آوري دگرگون شده است.


وقتي كه مايكروسافت پلاگين XP را عرضه كرد متذكر شد كه مدت انقضاي اين نرم افزار 12 سال و 5 ماه است كه به عبارتي 2 سال و نيم بيشتر از مدت معمول براي نرم افزارها و يك سال هم بيشتر از سلف خود، ويندوز NT است كه به مدت 11 سال و 5 ماه پشتيباني مي‌شد.
البته اين اولين بار نيست كه مايكروسافت از كاربران XP خواسته است تا سيستم عامل – و احتمالا كامپيوترشان - را براي ابزارهاي جديدتر كنار بگذارند.
در ژوئن 2011 يكي از مديران مايكروسافت گفته بود: امروز زمان گذر از ويندوز XP است. در حاليكه در اويل همان سال يكي از مديران تيم اينترنت اكسپلورر در توضيح علل اجرا نشدن IE9 در برخي از سيستم عامل‌ها،  XP را به عنوان بدترين سيستم عامل براي IE9 معرفي كرد.


اين كمپاني هنوز همXP  را براي استفاده از IE9 آن طور كه براي IE6  يازده ساله آماده كرد، تبديل نكرده است. مايكروسافت  بيش از دو و نيم سال يعني از مارچ 2011 تا راه اندازي سايتي كه فايل دانلود IE6 را در آن به اشتراك گذاشته بود ، از كاربرانش مي خواست تا از اين مرورگر  استفاده كنند.
حالا ديگر به اشتراك‌گذاري‌هاي XP رو به اتمام است.


 بر اساس آمارهاي يك كمپاني اندازه ‌گيري اينترنتي به نام  Net Applications، در طول 12 ماه گذشته، XP نزديك به 10 درصد از به اشتراك گذاري‌هايش را از دست داده، كه به نسبت اول آوريل 2011 چهارده درصد كاهش داشته است و اگر همين روند را ادامه دهد پيش بيني مي‌شود اين ميزان در آوريل 2014 به 17.1 درصد برسد.
بر طبق داده هاي Net Applications،  باوجود بازنشسته كردن XP  توسط مايكروسافت، بسياري از كامپيوترها همچنان از اين سيستم عامل استفاده خواهند كرد.


 مايكل سيلور، تحليلگر Gartner ، روز دوشنبه در پاسخ به ايميلي گفت: در آخرين سمپوزيوم تحقيقاتي ما كه در اكتبر 2011 انجام شد ؛ 96 درصد پاسخ دهندگان به ما گفتند كه پس از انتشار آخرين نسخه پشتيبان XP  سيستم عامل كامپيوتر خود را تغيير خواهند داد. اما 16.5 درصد از سازمانها به ما اين طور پاسخ دادند كه با وجود ارائه پشتيبان نهايي XP پنج درصد از كاربرانشان همچنان از اين سيستم عامل استفاده خواهند كرد.


با همه اين احوال جاي تعجب ندارد كه مايكروسافت بيشتر از كاربرانش بخواهد تا كامپيوترهاي خود را با ويندوز 7 به روز كنند. شايد مي داند، پولي كه از ويندوز 7 به جيب خواهد زد خيلي بيشتر از ويندوز 8 نا تمام خواهد بود.


چرنياك از طرف مايكروسافت گفت: ما توصيه نمي كنيم كه منتظر نسخه جديد ويندوز يا Office بمانيد. زيرا نه تنها براي كمپاني مهم است كه قبل از ارائه پشتيبان‌ها، كاربران بتوانند بهره كامل را از سيستم عاملشان ببرند بلكه امروز آنها مي‌توانند با به روز كردن ويندوز 7 و Office 2011 در عين آماده‌سازي براي نسخه آينده، نتايج خوبي هم به دست بياورند.


در وب سايت مايكروسافت درباره اين شمارش معكوس نوشت: اگر كمپاني شما هم هنوز كامپيوترهاي مدرن ندارد بايد بگوييم شما از قافله عقب مانده‌ايد. مايكروسافت با اشاره به داده هايي در همين زمينه مدعي شده است كه ارتقا كامل سيستم عامل‌هاي يك شركت تجاري چيزي در حدود 18 تا 32 ماه زمان مي برد.

دسته ها :
شنبه 1391/2/2 15:11
X