یک سی دی درست کرده اند که در آن یک روحانی سید با محاسن از قول آقای بهجت می گوید: در جوانی من، سید ابوالحسن اصفهانی گفت قمه بزنید و 700 مجتهد قمه زدند و من هم لای آنها رفتم و قمه زدم.
حجت الاسلام و المسلمین فاطمی نیا در سخنان خود در شبهای تاسوعا و عاشورا از نگاه های افراطی و تحریف شده به دین به شدت انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار «آینده»، وی با اشاره به این که هدف قیام امام حسین(ع) نجات دین از تحریفات بوده، به بیان درد و دل های خود و انتقاد از برخی کج فهمی ها به نام دین پرداخت.
استاد فاطمی نیا اظهار داشت: این افراد کج فهم حتی علامه طباطبایی را کافر می خواندند و به چهره ای چون آیت الله العظمی بهجت که مثل ایشان در حال حاضر نداریم، تهمت دروغگویی می زنند.

وی توضیح داد: یک سی دی درست کرده اند که در آن یک روحانی سید با محاسن از قول آقای بهجت می گوید: در جوانی من، سید ابوالحسن اصفهانی گفت قمه بزنید و 700 مجتهد قمه زدند و من هم لای آنها رفتم و قمه زدم.

استاد فاطمی نیا گفت: من بعدا خدمت آیت ا... بهجت رفتم و موضوع را از ایشان پرسیدم. ایشان گفتند، سید ابوالحسن می خواست جلوی قمه زنی را بگیرد، ولی نتوانست. اما وقتی پیش فردی که در سی دی سخن گفته بود، رفتم، گفت : پس آقای بهجت دروغگو است و باید نمازهایی که پشت سر ایشان خوانده ایم، اعاده کنیم!

سید عبدالله فاطمی نیا با انتقاد از این گونه خشک مغزی ها گفت: ما این همه دعا داریم، آن وقت یک عده ای می روند دنبال دعاهایی که یک مشکلی یا یک چیز جنجالی داشته باشد. در حالی که من به آنها گفتم مگر قحطی دعا داریم که دنبال این موارد می روید؟ یا من در قم دیده ام که کلیشه لعن علیه برخی درست می کنند و روی در و دیوار را از آن پر می کنند. البته آن وهابی هم که زورش به اینها نمی رسد، می رود در شهر دیگری چند جوان شیعه را با بمب به کشتن می دهد.

وی گفت: نهضت سید الشهدا (ع) دقیقا در مقابل تخریب عقاید عمل کرد و امروز هم وظیفه ما مقابله با کژاندیشی هایی است که با نام دین به خورد جوانان می دهند.
استاد فاطمی نیا با اشاره به گستردگی وسایل گمراه کننده جوانان از CD های مختلف گرفته تا شبکه های ماهواره ای گفت: ما هم باید به اندازه وسع خودمان از همین ابزارها استفاده و از اعتقاداتمان دفاع کنیم.

وی با بیان خاطره ای از علامه سید شرف الدین گفت: در زمان ایشان مدرسه ای در منطقه شیعه نشین لبنان زده بودند که دختران شیعه را با پوشش های نامناسب می پذیرفت و این مدل را ترویج می کرد. وقتی موضوع را به سید شرف الدین گفتند، انتظار داشتند ایشان برخورد تند کند یا اعلام عزا کند. اما ایشان گفتند آنها مدرسه درست کرده اند، شما هم باید مدرسه خوب درست کنید. چرا که حق هم از همان مسیری منتشر می شود که باطل منتشر می شود

 

 

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=1097 


دسته ها :
يکشنبه بیست و دوم 10 1387
X