دسته
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 7484
تعداد نوشته ها : 14
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب

در جلسه آزمون


خودتان را آماده کنيد. اينگونه تصور کنيد که در جلسه امتحان جايي که برايتان در نظر گرفته اند زير کولري است که خراب است و بد کار مي کند و تق تق صدا مي دهد؛ کنار پنجره اي هستيد که آفتاب درست روي کله تان مي تابد؛ از قضا سر و صداي رفت و آمد ماشين ها در خيابان به گوشتان مي رسد ؛ يکي از پايه هاي صندلي که روي آن نشسته ايد شکسته و اگر خودتان را نگه نداريد به زمين مي خوريد؛ مراقبان جلسه هم اصلا به شما توجهي ندارند؛ دريغ از يک قطره آب که براي رفع تشنگي به شما بدهند و ... ، حتي اگر مي توانيد صحنه اي بدتر از اين وضعيت را هم براي خود مجسم کنيد . منظورمان اين است که انتظار هر چيز را داشته باشيد . توقع نداشته باشيد براي يک و 400هزار نفر داوطلب در سراسر ايران ، هيچ مشکلي پيش نيايد. اما آنچه که اهميت دارد آن است که اينها را مشکل ندانيد و کاملا طبيعي و خونسرد با اينگونه مسائل احتمالي برخورد کنيد. چون اين شماييد که مي توانيد مشکلات را کوچکتر از آن بدانيد که بخواهند در کار شما وقفه اي ايجاد کنند. به آنها بخنديد و به خودتان بگوييد : بگذار جلسه تمام شود همه اينها را براي دوستانم تعريف مي کنم و کلي مي خنديم .

يکي ديگر از نکاتي که خيلي ها را به وسواس و چه کنم ، چه کنم مي کشاند، تعداد غير لازم مداد و تراش و پاک کن است . بعضي از داوطلبان گاهي 7-8 مداد ، و 2-3 پاک کن و چند تراش با خود مي آورند. آوردن وسايل اضافي فقط دردسر درست مي کند ، بندرت پيش مي آيد که مدادتان بشکند يا بخواهيد از تراش يا پاک کن استفاده کنيد. پس واقعا از هر چيز يکي کافي است. ولي بنابر احتياط ، دو تا و نه بيشتر ، از هر وسيله کافي است.

اگر هم دلتان راضي نمي شود و مي خواهيد کلکسيون ، مداد و تراش و ... با خودببريد ، حتما يک کيسه فريزر بگذاريد و پيش از شروع امتحان آن را زير صندلي قرار دهيد و فقط يک مداد برداريد تا دست هايتان آزاد باشد.
سعي کنيد چند دقيقه قبل از آزمون سرجايتان بنشينيد و عضلات خود را شل کنيد و نفس عميقي بکشيد و حتما اين دعا را بخوانيد : الهم اخرجنا من ظلمات الوهم ، و اکرمنا بنور الفهم ، وافتح ابواب رحمتک ، و انشر علينا خزائن علومک برحمتک يا ارحم الراحمين .
يعني : " خدايا ! ما را از تاريکي هاي وهم و خيال و فکر هاي پرت ، برهان ؛ با نور و روشنايي فهم و درک ما را بنواز؛ درهاي رحمتت را به روي ما بگشا؛ و گنجينه هاي علم و دانشت را براي ما نشر بده . با استعانت از رحمتت اي بهترين رحم کنندگان!"
و سپس با اعتماد و اطمينان و در کمال آرامش ، پاسخ دادن به سوالات را شروع بفرماييد.


دسته ها :
يکشنبه چهارم 4 1385
X