معرفی وبلاگ
شیراز را به تخت‌جمشید و حافظیه و شاهچراغش می‌شناسیم، یزد را به بادگیرهای سرو مانندش، اصفهان را به زنده‌رود كم‌آبش، به میدان نقش جهان دود گرفته و به چهل‌ستون شگفتش و تبریز را هم به بازار رویایی‌اش؛ اما بسیاری از دیدنی‌های این شهرها پشت برخی ناشناخته های میهن عزیزمان پنهان شده‌ است. این جاذبه‌ها گاهی آنقدر شگفت‌ است كه نه‌تنها با جاذبه‌های مشهور آن قدرت برابری دارد، بلكه بسیاری از آنها كهن‌تر و عظیم‌تر و زیباتر هستند. سعی داریم تا شما را با این جاذبه ها آشنا سازیم.
شخصیت ها
موضوعات مطالب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 131129
تعداد نوشته ها : 526
تعداد نظرات : 33
Rss
طراح قالب
بـــــوق بــــــــوق ایران
كوهرنگ سرزمين آبشارها
استان چهارمحال و بختياري با اقليم متنوع داراي جاذبه هاي گردشگري است و شهرستان كوهرنگ يكي از زيباترين شهرستانهاي اين استان و كشور است. شهرستان كوهرنگ به خاطر شرايط جغرافيايي هرساله در فصل زمستان داراي بارش بسيار خوب برف است و قله زردكوه واقع در اين شهرستان در فصل تابستان نيز مملو از برف است. هر نقطه از اين شهرستان داراي زيبايي خاص خود است كه با نقطه ديگر قابل مقايسه نيست. نقطه اي از اين شهرستان داراي جنگل هاي انبوه بلوط، نقطه اي ديگر داراي مراتع چمني و سرسبز، نقطه اي ديگر داراي برف و ... است كه اين منطقه را در صدر زيباترين مناطق توريستي و گردشگري قرار داده است.
آغاز آب شدن برفها به خاطر گرم شدن هوا و ايجاد جويبارهاي آب در كوهستانها مناظر زيبايي در اين منطقه ايجاد شده است. آبشار فصلي كه شمارش آنها امكان پذير نيست هم اكنون در تمام نقاط اين شهرستان ايجاد شده است.
 

با حركت در جاده ها اين شهرستان و حركت در مسير بازفت اين شهرستان تعداد آبشارها بسيار زياد تر مي شود وآبشارها از كنار جاده تا دورترين كوهستانهاي اطراف جاده در مسير بازفت قابل مشاهده است. بسيار از اين آبشار داراي آب فراوان و ارتفاع آنها به بيش از سه، چهار متر نيز مي رسد. زلال و شيري بودن آب در كنار جنگلهاي بلوط اين منطقه، منظرگاههاي جذابي را به وجود آورده است. در كنار زيبايي آبشارها، خروشيدن رودخانه پرآب بازفت زيبايي اين منطقه را چندين برابر كرده است. جوشان شدن چشمه ها از دل كوهها در نقطه به نقطه اين شهرستان از ديگر ويژگيهاي اين شهرستان است كه زيبايي اين شهرستان را درهفته هاي پاياني فروردين ماه در حال كامل كردن است.
 

 شهرستان كوهرنگ همچنين داراي آبشار هاي دائم متعددي است كه مي توان، آبشار شيخ عليخان، آبشار تونل كوهرنگ و ... را نام برد.
 

شهرستان كوهرنگ در فصل بهار شهرستاني ديدني است كه كمتر جايي را بتوان در كشور پيدا كرد كه داراي زيبايي هاي منحصر به فرد اين شهرستان باشد.
شهرستان كوهرنگ داراي چشمه سارهاي متعدد چون چشمه ديمه، چشمه سرداب، چشمه مرواريد، چشمه آب معدني كوهرنگ و ديدنيهاي طبيعي همچون تونل كوهرنگ، آبشار شيخ علي خان، دشت لاله واژگون و ...است.
 
 
منبع خبرگزاري مهر

جمعه 1391/2/29
X