معرفی وبلاگ
شیراز را به تخت‌جمشید و حافظیه و شاهچراغش می‌شناسیم، یزد را به بادگیرهای سرو مانندش، اصفهان را به زنده‌رود كم‌آبش، به میدان نقش جهان دود گرفته و به چهل‌ستون شگفتش و تبریز را هم به بازار رویایی‌اش؛ اما بسیاری از دیدنی‌های این شهرها پشت برخی ناشناخته های میهن عزیزمان پنهان شده‌ است. این جاذبه‌ها گاهی آنقدر شگفت‌ است كه نه‌تنها با جاذبه‌های مشهور آن قدرت برابری دارد، بلكه بسیاری از آنها كهن‌تر و عظیم‌تر و زیباتر هستند. سعی داریم تا شما را با این جاذبه ها آشنا سازیم.
شخصیت ها
موضوعات مطالب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 129044
تعداد نوشته ها : 526
تعداد نظرات : 33
Rss
طراح قالب
بـــــوق بــــــــوق ایران
طارم؛ هندوستان ايران

 

 طارم يكي از شهرستان‌هاي استان زنجان است كه در شمال اين استان قرار گرفته است. عبور رودخانه عظيم قزل‌‌اوزن و ريزابه‌هاي متعدد آن از منطقه طارم، باعث آباداني و رشد كشاورزي و دامداري در اين منطقه شده است. وجود كهنسال‌ترين درختان استان زنجان در اين شهر به همراه آثار طبيعي و جاذبه‌هاي تاريخي، استعداد جهانگردي ويژه‌اي به اين منطقه داده است.

قسمتي از درياچه سد سفيد رود كه در شهر طارم واقع شده، دامنه ارتفاعات، جنگل‌ها، چشمه آب‌معدني الله‌بلاغي، غار خرمنه‌سر، روستاي تشوير، روستاي شاه‌نشين و ديگر روستاهاي ييلاقي با آب و هواي مناسب، چشم‌انداز باغ‌ها و كشتزارهاي برنج كه زنجان را هندوستان ايران كرده است، همگي از جاذبه‌هاي طارم است كه به همراه سكوت و آرامش دلپذير، مقدمات استراحت كم‌نظير و دلچسبي را براي مسافران نوروزي فراهم مي‌كند. همچنين قلعه شميران، قلعه سانسيز، بناي امامزاده حيدر، بناي امامزادگان عوف و هاشم(ع)، چهار طاقي‌هاي طارم، آتشكده تشوير، آتشكده الزين و آتشكده پيرچم از جمله بناهاي ارزشمند و ديدني شهرستان طارم هستند كه در كنار طبيعت زيبا و منحصر به فرد منطقه ارزش‌هاي توريستي و تفرجگاهي طارم را نشان مي‌دهد.

موضوع : زنجان
سه شنبه 1391/1/22
X