معرفی وبلاگ
شیراز را به تخت‌جمشید و حافظیه و شاهچراغش می‌شناسیم، یزد را به بادگیرهای سرو مانندش، اصفهان را به زنده‌رود كم‌آبش، به میدان نقش جهان دود گرفته و به چهل‌ستون شگفتش و تبریز را هم به بازار رویایی‌اش؛ اما بسیاری از دیدنی‌های این شهرها پشت برخی ناشناخته های میهن عزیزمان پنهان شده‌ است. این جاذبه‌ها گاهی آنقدر شگفت‌ است كه نه‌تنها با جاذبه‌های مشهور آن قدرت برابری دارد، بلكه بسیاری از آنها كهن‌تر و عظیم‌تر و زیباتر هستند. سعی داریم تا شما را با این جاذبه ها آشنا سازیم.
شخصیت ها
موضوعات مطالب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 129004
تعداد نوشته ها : 526
تعداد نظرات : 33
Rss
طراح قالب
بـــــوق بــــــــوق ایران
كَهَك و وشنوه؛ تاريخ به روايت غار

 

 علاوه بر ديدن و خريد از بازار سنتي قم كه به محض ورود به شهر بوي عطر آن به مشام مي‌رسد و سال‌هاست ميزبان مسافراني است كه سوهان و مهر و سجاده مي‌خرند سري هم به درياچه نمك بزنيد كه زيبايي مسحوركننده‌اي دارد. اين درياچه بخشي از كوير نمك است كه در شرق قم واقع شده و فقط زمستان‌ها آب دارد. حضور ورقه‌هاي نمك و برداشت آن كه از اوايل تابستان در منطقه جنوبي اين درياچه آغاز مي‌شود، زيبايي خاص خود را دارد.

درياچه حوض سلطان نيز يكي از معروف‌ترين ديدني‌هاي اين شهر است. اما زيباترين نقطه قم در 60 كيلومتري اين شهر در كوه اردهال است كه 4 غار در اين نقطه وجود دارد كه در داخل يكي از آنها به نام غار وشنوه منبع عظيمي از آب يافت مي‌شود. اين آب از شكاف كوه سرازير شده و به صورت چشمه فوران مي‌كند. همچنين شهر كهـك از 3 سمت مشرف به ارتفاعات است و دره زيدان در شرق آن قرار دارد. اين شهر داراي آب و هوايي معتدل است.

حضور امامزاده زينب خاتون(ع)، خانه ملاصدرا و غار معروف كهك عامل مهمي براي جذب گردشگران به اين منطقه است. غار كهك در 30 كيلومتري قم قرار دارد كه توصيه مي‌كنيم ديدن آن را از دست ندهيد.

موضوع : قم
جمعه 1391/2/1
X