معرفی وبلاگ
شیراز را به تخت‌جمشید و حافظیه و شاهچراغش می‌شناسیم، یزد را به بادگیرهای سرو مانندش، اصفهان را به زنده‌رود كم‌آبش، به میدان نقش جهان دود گرفته و به چهل‌ستون شگفتش و تبریز را هم به بازار رویایی‌اش؛ اما بسیاری از دیدنی‌های این شهرها پشت برخی ناشناخته های میهن عزیزمان پنهان شده‌ است. این جاذبه‌ها گاهی آنقدر شگفت‌ است كه نه‌تنها با جاذبه‌های مشهور آن قدرت برابری دارد، بلكه بسیاری از آنها كهن‌تر و عظیم‌تر و زیباتر هستند. سعی داریم تا شما را با این جاذبه ها آشنا سازیم.
شخصیت ها
موضوعات مطالب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 128994
تعداد نوشته ها : 526
تعداد نظرات : 33
Rss
طراح قالب
بـــــوق بــــــــوق ایران
كردخورد ؛ تالاب‌ زيبايي‌

 

تالاب كردخورد كه آق‌گل نيز ناميده مي‌شود در نزديكي روستايي به همين نام و در جنوب دشت نهاوند قرار گرفته است. پوشش گياهي خاص و زيباي اين تالاب به همراه وجود كوهي به نام كت در كنار آن چهره‌اي زيبا و شگفت‌انگيز از طبيعت را به‌نمايش گذاشته و منظره‌اي بي‌نظير را در برابر چشمان هر رهگذري ترسيم مي‌كند. در كنار پوشش گياهي ويژه منطقه، اين تالاب زيستگاه پرندگان زيبايي هم هست كه روح زندگي به آن بخشيده‌اند، پرندگان مهاجري نظير فلامينگو، مرغ باران، حواصيل، آب‌چليك، گونه‌هاي مختلف اردك، غاز و كاكايي در اين تالاب زندگي مي‌كنند. اگر دوست داريد يكي از كم‌نظيرترين و زيباترين منظره‌هاي طبيعي غرب ايران را به تماشا بنشينيد، به شما توصيه مي‌كنيم در پايان زمستان و آغاز بهار به اين شهر سفر كنيد و ديدن تالاب كردخورد را نيز از ياد نبريد.
دوستداران بناهاي تاريخي و هنري در سفر به نهاوند مي‌توانند آثار مورد علاقه خود را بازديد كنند، زيرا اين شهر از حيث داشتن آثار باستاني بسيار غني بوده و شما مي‌توانيد با در دست‌داشتن فهرست بناهاي مهم در نهاوند به بازديد از آنها بپردازيد و از سفر خود لذت ببريد.

موضوع : همدان
جمعه 1391/1/25
X