معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2106949
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
محمود احمدی‌نژاد عصر دیروز در همایش بزرگ مبلغان حسینی در مدرسه فیضیه قم با اشاره به تلاش دشمنان طی سه سال اخیر برای مقابله با ملت ایران و انقلاب اسلامی اظهار داشت: امروز دشمنان ملت ایران از تحریم و فشار علیه ملت ایران مایوس شده‌اند زیرا این ملت با پرچم ولایت روز به روز مومن، شجاع و مقاوم می‌شوند.

* دوره سه سال اخیر یکی از سخت‌ترین و سنگین‌ترین دوره‌های انقلاب بود

رییس‌جمهور با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند عزت و پرچم ولایت در سرزمین الهی ایران کمرنگ شود، گفت: علی‌رغم همه دشمنی‌ها، حرکت انقلاب اسلامی و ملت ایران هر روز به سمت جلو، شکوفایی و تعالی بوده‌است.
رییس‌جمهور دوره سه سال اخیر را یکی از سخت‌ترین و سنگین‌ترین دوره‌های انقلاب برشمرد و خاطرنشان کرد: در عرصه خارجی برای نخستین بار همه قدرت‌های جهانی به طور علنی و به اصطلاح قانونی و رسمی متحد شدند و علیه ملت ایران موضع گرفتند.
رییس‌جمهور با اشاره به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای تحریم اقتصادی و بستن شبکه بانکی ایران گفت: قدرت‌های زورگو انتظار داشتند تحریم‌ها به انفعال، ضعف و تسلیم در ایران منجر شود اما به فضل الهی و با هوشمندی و ایستادگی بی‌نظیر رهبری عزیز و ملت قهرمان شرایط کاملاً به نفع ملت ایران تغییر کرده‌است.
احمدی نژاد با بیان اینکه تحریم‌ها علیه ملت ایران به فرصتی استثنایی تبدیل شده‌است، گفت: در شرایط تحریم، کشور به گونه‌ای اداره شد که کمترین اثر متوجه متن زندگی مردم شد و دشمنان نیز از تحریم خود مایوس هستند.

*رشد سه برابری اختراعات در زمان تحریم

رییس‌جمهور با اشاره به رشد 3 برابری اختراعات ثبت شده و نوآوری‌های دانشمندان و محققان کشور طی چهار سال اخیر خاطرنشان کرد: دشمنان می‌خواستند با اعمال تحریم وابستگی به نفت را بیشتر کنند اما در تصمیم انقلابی با مدیریت صحیح مصرف بنزین که سالی 12.9 درصد رشد داشت به شدت کاهش یافت.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه تحریم‌ها انگیزه کار، تلاش و فداکاری در کشور را افزایش داده است، گفت: رشد ایران در سال 86 جزو 17 کشور اول در جهان در زمینه رشد اقتصادی بود.
رییس‌جمهور با اشاره به برخی هجمه‌ها علیه دولت اظهار داشت: طی سه سال اخیر همواره دولت را به اجرا نکردن اصل 44 قانون اساسی متهم کرده‌اند اما این در حالی است که قانون اجرای اصل 44 تیرماه امسال ابلاغ شده‌است و با این وجود دولت بیش از 10 برابر دوره‌های گذشته واگذاری انجام داده‌است.

*جهان منتظر نسیم نجات‌بخش ولایت و حاکمیت انسان کامل

احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با به پایان راه رسیدن اندیشه لیبرالسیم و دموکراسی لیبرال، تصریح کرد: امروز همه دنیا منتظر نسیم نجات‌بخش ولایت، امامت و حاکمیت انسان کامل هستند.
رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز در دنیای غرب هیچ جوشش فکری برای پاسخگویی به سوالات و نیازهای بشر نیست، افزود: علما و طلاب ما باید ادبیات انتظار و نیز اصول سیاست، اقتصاد و مدیریت مبتنی بر اسلام ناب محمدی(ص) را به عنوان تنها راه نجات‌بخش و حیات‌آفرین در دنیا معرفی و منتشر کنند.
احمدی‌نژاد با اشاره به بن‌بست دنیای غرب در ابعاد مختلف نظری، عملی، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و نظامی، اظهار داشت: امروز ملت‌های دنیا از نظام سرمایه‌داری به تنگ آمده‌اند و حتی سیاستمداران برخی کشورها نیز در ادامه حمایت از رژیم صهیونیستی تردید جدی دارند.
رییس‌جمهور در ادامه سخنان خود در همایش بزرگ مبلغان حسینی با بیان اینکه محور اصلی حرکت ملت ایران مکتب حیات‌بخش اسلام است، گفت: ستون فقرات اسلام خداپرستی، ولایت و عدالت است.

*کمال جامعه، وحدت و همدلی منوط به اجرای عدالت است

احمدی‌نژاد مهمترین ماموریت دولت اسلامی را حرکت و تلاش در جهت عدالت برشمرد و تصریح کرد: دولت نهم مصمم است که با همه توان در مسیر برقراری عدالت، حرکت کند، زیرا کمال و امنیت حقیقی جامعه و وحدت و همدلی منوط به اجرای عدالت است.
رییس‌جمهور با بیان اینکه عدالت فریاد بلند امام راحل و رهبر معظم انقلاب بوده‌است، گفت: عدالت مقدمه پیشرفت و تعالی جامعه است زیرا بدون پیشرفت، امکان اجرای درست عدالت میسر نیست و بدون عدالت نیز امکان ساختن و رشد استعدادها وجود نخواهد داشت.
احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه دولت نهم در جهت اجرای عدالت حرکت کرده است، گفت: توزیع ثروت، امکانات و فرصت‌ها، توجه به محرومان و مستضعفان، برداشتن موانع رشد، اصلاح ساختارهای اداری و برنامه‌ریزی، اجرای سفرهای استانی از جمله اقدامات دولت نهم در راستای نهادینه کردن و اجرای عدالت بوده‌است.

*فاصله بین دو دهک محروم و برخوردار جامعه کاهش یافته‌است

رییس‌جمهور توجه به روستاها و مناطق محروم و توزیع بخش عظمیی از منابع در روستاها را یکی از مصادیق اجرای عدالت برشمرد و اظهار داشت: طی فعالیت دولت نهم فاصله بین دو دهک محروم و برخوردار جامعه کاهش یافته‌است.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه تاکنون در «مسکن مهر» بیش از یک میلیون و دویست هزار قطعه زمین واگذار شده و این در حالی است که در طول 27 سال گذشته یک میلیون و 700 هزار زمین واگذار شده‌بود، گفت: بیش از 700 هزار مسکن روستایی طی سه سال فعالیت دولت نهم نوسازی و بازسازی شده‌است، در حالی که متوسط مسکن ساخته شده در روستاها طی دوره‌های گذشته سالانه 20 هزار واحد بوده‌است.
رییس‌جمهور با اشاره به اینکه در 3 سال فعالیت دولت نهم بیش از فعالیت دو دوره قبل به روستاها گاز رسانی شده‌ و آب، مدرسه، امکانات بهداشتی و بیمه درمانی در اختیار روستاییان قرار گرفته‌است، تاکید کرد: وزرا و معاونان رییس‌جمهور در سفرهای استانی از نزدیک با اقشار گوناگون مردم در ارتباط هستند و دولت در هر تصمیمی مصالح کلی ملت و نظام را در نظر می‌گیرد.

*اهدای سهام عدالت به 42 میلیون نفر تا پایان سال 87

احمدی‌نژاد با بیان اینکه فاصله دریافتی‌ها طی فعالیت دولت نهم به سرعت کاهش یافته‌است، گفت: در ابتدای کار دولت نهم متوسط دریافتی معلمان کمتر از متوسط کل کارکنان بود، اما امسال بیشتر است و در بازنشستگان و مستمری‌بگیران نیز دریافتی‌ها حداقل 2 برابر افزایش یافته‌است.
رییس‌جمهور میزان دریافت کنندگان سهام عدالت تاکنون را 22.5 میلیون نفر برشمرد و اظهار داشت: هر کدام از این افراد ده میلیون ریال سهام عدالت دریافت کرده‌اند که تا پایان سال به 42 میلیون نفر سهام عدالت داده می‌شود.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه حجم کارهای عمرانی نسبت به دوره‌های قبل بیش از 3 برابر شده‌است، گفت: به رغم دشمنی‌ها، سرعت سرمایه‌گذاری در ایران روزافزون است.

*نسبت منابع بانکی برای"مردم" و "شرکت‌ها و دولت" معکوس شده‌است

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه دولت نهم در اصلاح ساختارها به سمت مردم و محرومان حرکت کرده‌است، گفت: تا قبل از فعالیت دولت نهم از منابع بانکی دو واحد به شرکت‌ها و دولت و یک واحد به مردم اختصاص می‌یافت اما امروز این نسبت معکوس شده‌است.
احمدی‌نژاد واگذاری بنگاه‌ها را در راستای اجرای اصل 44 کنار کشیدن دولت و فعال شدن مردم و کاهش هزینه‌های دولت ارزیابی و تاکید کرد: در مجموع دولت‌های گذشته 2500 میلیارد تومان واگذاری صورت گرفته‌بود اما در سه سال فعالیت دولت نهم بیش از 37 هزار میلیارد تومان واگذاری از طریق بورس، سهام عدالت و اعلان عمومی صورت گرفته‌است.
رییس‌جمهور با بیان مشکلات شرکت‌های واگذار شده در دوره‌های قبل از جمله بیکاری کارگران آنها، خاطر نشان‌کرد: دولت نهم به نحوی شرکت‌ها را واگذار کرده‌است تا فرصت برای حضور همگان و پیشرفت و توسعه این شرکت‌ها فراهم شود.

*کوچک‌سازی دولت تا ابتدای 88 به 10درصد می‌رسد

احمدی‌نژاد گفت: دولت نهم در کوچک سازی دولت نیز به طور جدی وارد عمل شده و این میزان تا ابتدای سال آینده به 10 درصد خواهد رسید.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه تا ابتدای سال 84 مجموعه تولید فولاد کشور 10.5میلیون تن بود، خاطر نشان کرد: خادمان ملت در دولت نهم طی سه سال بیش از 6 میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور اضافه کرده‌اند.
رییس جمهور ظرفیت تولید سیمان در ابتدای فعالیت دولت نهم را 36 میلیون تن اعلام کرد و اظهار داشت: امروز 60 میلیون تن ظرفیت جدید در زمینه تولید سیمان آماده بهره‌برداری است.

*ظرفیت شبکه هوایی کشور بیش از 60 درصد افزایش یافته‌است

احمدی‌نژاد با بیان اینکه طی سه سال فعالیت دولت نهم ظرفیت تولید زغال سنگ در کشور دو برابر شده‌است، گفت: ظرفیت شبکه هوایی کشور طی سه سال اخیر بیش از 60 درصد افزایش یافته‌است.
رییس‌جمهور گفت: علی‌رغم همه تحریم‌ها سرمایه‌گذاری‌های زیادی نیز در بخش نفت و گاز انجام شده‌است.
وی با بیان اینکه در آغاز فعالیت دولت نهم 3 میلیون بیکار در کشور وجود داشت، گفت: به خاطر رشد جمعیت متقاضی کار، نرخ بیکاری در حال افزایش بود ، اما امروز نرخ بیکاری از 12.9 به زیر 10 درصد رسیده است و تا پایان امسال با راه‌اندازی 1800 واحد صنعتی بزرگ، 450 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد می‌شود.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه اقتصاد، صنعت و کشاورزی کشور باید با صادرات اداره شود، تصریح کرد: از ابتدای سال 87 تا پایان آبان ماه 17 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی انجام شده‌است و این در حالی است که در برنامه 7/7 میلیارد دلار پیش‌بینی شده‌بود.

*طی سه سال اخیر رشد صادرات 2 برابر رشد واردات است

احمدی‌نژاد با بیان اینکه در سال 83 کل صادرات غیرنفتی کشور 7.5 میلیارد دلار بود، گفت: در سال های 84، 85 و 86 طبق برنامه به ترتیب 8.5 ، 9.5 و 10.5 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی در نظر گرفته شده‌بود اما به ترتیب 11، 16.7 و 21 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی انجام شد.
رییس جمهور با بیان اینکه سرعت واردات نیز به سرعت کاهش یافته و نسبت واردات و صادرات تغییر کرده است، گفت: در طول برنامه دوم و سوم و همچنین سال 83 نسبت واردات به صادرات بسیار زیاد بود اما طی سه سال اخیر رشد صادرات 2 برابر رشد واردات است.
احمدی نژاد میزان کار عمرانی انجام شده طی 8 سال قبل از فعالیت دولت نهم را 37 میلیارد دلار عنوان و خاطر نشان کرد : در سه سال فعالیت دولت نهم بیش از 60 میلیارد دلار کار عمرانی با رویکرد خدمت به همه مردم انجام شده است.

*شجاعت، ایستادگی و مقاومت ملت ایران ثمره توجه به امام‌حسین(ع)

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه ملت ایران حسینی است و دولت نیز باید حسینی باشد، تصریح کرد: آنچه امروز از رأفت، رحمت، حماسه، شجاعت، ایستادگی و مقاومت در ملت ایران و بشریت جریان دارد همه و همه از ارادت و توجه به امام حسین (ع) و اصحاب ایشان به دست آمده و می‌آید.
احمدی‌نژاد عاشور را پرچم عدالت و امام حسین (ع) را مربی و معلم انسانیت معرفی کرد و اظهار داشت: امام حسین (ع) تا ابد پرچمدار همه خوبی‌ها برای نوع بشر خواهد بود و از این رو تبلیغی بالاتر و موثرتر از عاشورا وجود ندارد.
وی با تاکید بر اینکه ملت ایران با پیوند به ولایت، عشق به امام حسین (ع) را نسل به نسل و سینه به سینه منتقل و برای بشریت منتشر کرده‌است، تاکید کرد: امروز دعوت امام حسین (ع) در بین ملت ایران بی‌پاسخ نمانده‌است و میلیون‌ها انسان مومن، خدایی و عاشورایی لبیک‌گویان آماده حرکت هستند.
احمدی‌نژاد با بیان اینکه مراسم عزاداری امام حسین (ع) در ایران به بهترین، زیباترین و اثرگذارترین شکل برگزار می‌شود، گفت: علما، فضلا و طلاب ایران اسلامی، مرثیه برای امام حسین (ع) را از بهترین و والاترین وظایف و تکالیف خود می‌دانند.
رییس جمهور با بیان اینکه به خدا رسیدن از سوی انسان تا آنجا پیش می‌رود که دست مخلوق دست خدا ، چشم او چشم خدا، گوش او گوش خدا و اراده او اراده خدا می شود، گفت: امام حسین (ع) و یارانش در روز عاشورا عبودیت را به کمال رساندند و خداوند نیز آنها را به کمال رساند.
احمدی نژاد با اشاره به صدای مظلومیت و فریاد پیچیده در گوش زمان « هل من ناصر ینصرنی»، صدای گریه‌ها و ناله‌ها از خیمه‌های حسینی و صدای کاروان در مسیر حرکت به کوفه و سخنان علی‌وار حضرت زینب(س) مبنی بر «ما رایت الا جمیلا» ، تاکید کرد: همه این صداها از یک حقیقت جاودانه جان حقایق عالم یعنی کمال بندگی و عبودیت سخن می‌گوید.

*قم پشتوانه اصلی فکری و نظری انقلاب و جمهوری اسلامی

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود در گردهمایی عظیم مبلغین حسینی، قم را دیار اهل‌بیت(ع) و شهر علم، فقاهت و مرجعیت و پرچمدار نشر فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) معرفی کرد و گفت: قم، کانون جوشش اندیشه اسلام ناب، ستون مستحکم دفاع از آرمان‌های بلند الهی، تبیین و ترویج مکتب حسینی، پشتوانه اصلی فکری و نظری انقلاب و جمهوری اسلامی است.
احمدی نژاد قم را درخشان در زمین و آسمان و پیام آور برادری، خداپرستی، علم و شجاعت معرفی کرد و اظهار داشت: قم در طول سالیان دراز و همچنین امروز زیر سایه فرزند اهل‌بیت(ع)، حضرت معصومه(س) انسان‌های مومن، وارسته، خدایی و شجاع برای تبلیغ دین خدا و دفاع از حریم خدا و اهل‌بیت(ع) تربیت و به جامعه بشری تقدیم کرده‌است.
رییس‌جمهور در پایان از همه علما ، فضلا و طلاب برای ترویج و تبلیغ عاشورا و عشق به اهل بیت قدردانی کرد


دسته ها : عمومی
شنبه 1387/10/7 17:5
X