معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2172990
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، با عرضه چنین اسباب بازی‌هایی در بازار اندونزی نگرانی خانواده از سلامتی کودکان خود از آلودگی اسباب بازی‌هایی که با مواد شیمیایی ساخته می‌شوند برطرف شده است.
ساخت این اسباب بازی‌ها به ابتکار یکی از دانشجویان رشته کشاورزی در دانشگاه جاوای اندونزی صورت گرفته است.
این دانشجو با گرداوردن شماری از زنان خانه‌دار آنها را در خصوص تولید این اسباب بازی‌های نباتی که برای ساخت آنها از طبیعت الهام گرفته شده آموزش داده است.
این دانشجو می‌گوید هدف ما ساخت اسباب بازی‌های آموزشی است که کودکان را باطبیعت و مراحل رشد نباتات و فواید آنها آشنا خواهد ساخت.
از این اسباب بازی‌ها استقبال زیادی شده و بیشتر پدران و مادران خواستار گسترش این طرح شده‌اند برای ساخت این عروسک‌ها از علف‌ها و چمن‌ها استفاده می‌شود و هر یک از اسباب بازی‌ها در بازار و در شبکه اینترنت به بهای کمتر از یک دلار به فروش می‌رسند.
کودکان می‌توانند اینگونه اسباب بازی‌ها را که گیاهان نیز روی آنها می‌روید برای مدت سه ماه نگهدارند.
این اسباب بازی‌ها به آب و نور خورشید نیاز دارند اسباب بازی‌های نباتی به دلیل بهای کم و در عین حال آشنا کردن کودکان به محیط زیست و طبیعت اکنون به بازاهای جهانی نیز را ه یافته‌اند.
ساخت این اسباب بازی‌ها اندیشه کوچکی است که در اواسط سال میلادی گذشته شکل گرفت و اکنون به یک کار تجاری و طرح آموزشی تبدیل شده است.

دسته ها : علمی
شنبه 1387/10/7 11:3
X