معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2099837
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

 

فرحناز قند فروش مشاور استاندارتهران در امور بانوان در نشستی خبری به منظور بزرگداشت روز خانواده با بیان این مطلب افزود: طی هشت سال گذشته با اجرای برنامه‏هایی نمادین، روز خانواده برگزار شده است.
وی تاکید کرد: بر خلاف ادعاهای موجود از سوی دستگاه‏های ذیربط، موضوع خانواده و زنان مهجور مانده است. آمار بالای طلاق در کشور و به ویژه استان تهران، موید این موضوع است که استراتژی خاصی برای خانواده وجود ندارد.
وی ادامه داد: به منظور تثبیت جایگاه خانواده‏ها در جامعه صنعتی امروز ایران، باید برنامه ریزی متفاوت با رویکردی جدید تعریف شود. توجه به موضوع پیشگیری از طلاق نیاز واقعی جامعه امروز ما است.
وی با شاره به آمار هفت هزار طلاق طی هشت ماهه سال جاری از سوی سازمان ثبت احوال کشور اظهار داشت: این آمار زنگ خطری برای مسئولان کشور است. گسست خانواده هزینه‏هایی را بر جامعه و کشور وارد می‏کند. برای جلوگیری از رشد آن، برنامه ریزی مستمر لازم و ضروری است.
قند فروش اعلام کرد: امسال در روز خانواده با 500 زوج جوان دوره جدید آموزش را شروع می‏کنیم. در این دوره‏ها با ایجاد نوآوری و آموزش‏های بر گرفته از تعالیم اسلامی و روایات و آموزه‏های دینی و قرآنی به تعلیم زوج‏های جوان می‏پردازیم.تا کنون چهار هزار زوج در این دوره‏های آموزشی شرکت کرده‏اند.
وی تاکید کرد: آموزه‏های غربی آفت نظام آموزشی ما هستند و هیچ اصالتی در جامعه اسلامی ندارد. آفت جامعه ما تبعیت از فرهنگ غرب و بدون اصالت است و چون این فرهنگ با فرهنگ ایرانی و سنتی در تضاد می‏باشد، سبب فروپاشی خانواده‏ها شده است.
به اعتقاد مشاور امور بانوان استانداری تهران، با آسیب شناسی صورت گرفته جامعه امروز ایران نیازمند تدوین برنامه‏ای منطبق بر تعالیم اسلامی است. آموزش تحکیم بنیان خانواده مانند واکسنی است که باید زوجین قبل از ازدواج آن را فرا گیرند.
وی افزود: خانواده ایرانی نمی‏تواند الگوی خانواده سایر کشورها را بپذیرد. به عنوان نمونه، کشور ترکیه با حرکت در مسیر توسعه صنعتی، هنوز بافت سنتی خانواده‏های خود را حفظ کرده است.
قند فروش با بیان این مطلب که زنان مخاطبین اصلی جامعه پس از طلاق هستند، گفت: پس از طلاق، زنان به دنبال امرار معاش خود هستند که متاسفانه شاهد محدودیت‏های اشتغالزایی هستیم. از سوی دیگر، مکان‏های حمایتی سبب شده‏اند تا آمار طلاق در کشور افزایش یابد.
وی با انتقاد از عدم تخصیص ردیف بودجه‏ای برای موضوع طلاق در کشور افزود: امیوارم در سفر ریاست محترم جمهوری به استان تهران، این ردیف بودجه تصویب شود.
وی در خصوص برگزاری جشنواره مد و لباس گفت: این جشنواره با همکاری یک شرکت خصوص برگزار می‏شود که به طور قطع ماهیت تجاری آن بر موضوعات فرهنگی ارجحیت دارد.
قند فروش با اشاره به برگزاری جشنواره بین المللی "زنان سرزمین من" طی دو سال اخیر افزود: تخریب کارهای قبل شایسته نیست، زیرا با توجه به فقر شدید کشور در این حوزه تکثر گرایی بسیار مناسب است


دسته ها : روانشناسی
پنج شنبه 1387/10/5 17:27
X