معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2115485
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

 

 

حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان کشور گفت: 15 میلیون جوان مجرد و آماده ازدواج در کشور وجود دارد.


به گزارش فارس ، رئیس سازمان ملی جوانان کشور بعد از ظهر امروز در هم‌اندیشی روحانیون و جوان یاوران گیلان در مهدیه رشت افزود: ازدواج جوانان از موضوع‌های درجه اول کشور است که هنوز به اهمیت آن توجه نشده است.

وی با اشاره به آموزه‌های دینی در خصوص ازدواج تصریح کرد: توسعه کشور باید توسعه خانواده‌مدار باشد و مقام معظم رهبری نیز معتقدند ازدواج به عنوان خاستگاه تشکیل خانواده باید در صدر اهتمام مسئولان کشور و مورد توجه جامعه باشد.

حاج علی‌اکبری اظهار داشت: امیدواریم برنامه پنجم سازندگی کشور که در مسیر چشم‌انداز 20 ساله حرکت می‌کند، مسئله خانواده و ازدواج را مورد توجه قرار دهد.

رئیس سازمان ملی جوانان کشور با تأکید بر لزوم هوشیارسازی عمومی در زمینه ازدواج ، سیاست سازمان ملی جوانان در سال 87 را توجه به این رویکرد عنوان کرد و افزود: در بحث ازدواج جوانان باید به همه ابعاد از جمله تشویق جوانان، توسعه زیرساخت‌های حقوقی و قانونی ، آگاه‌سازی ، تشکیل نهادهای اجتماعی، حمایت از خانواده و موانع فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی این بخش توجه کرد.

وی بیشترین گروه سنی کشور را جوانان 23 تا 24 ساله ذکر کرد و گفت: باید به مقتضیات جوانان توجه شده و ازدواج را پاسخی به مجموعه نیازهای آنان دانست.

حاج علی‌اکبری خاطرنشان کرد: 12 میلیون جوان مجرد آماده ازدواج در کشور وجود دارد و 3 میلیون جوان نیز از زمان ازدواجشان گذشته است.

به گفته وی 841 هزار ازدواج در سال گذشته به ثبت رسیده است و اگر در سال یک میلیون و 200 هزار ازدواج رخ دهد، طی 4 تا 5 سال آینده وضعیت ازدواج جوانان در کشور مطلوب می‌شود.

رئیس سازمان ملی جوانان کشور هدف دشمنان انقلاب را نابودی خانواده‌ها دانست و اظهار داشت: هزاران سایت و شبکه تلویزیونی وظیفه دارند با رواج بی‌بند و باری، بی‌حیایی و بی‌عفتی در جامعه ذخیره اصلی جامعه یعنی خانواده‌ها را به تباهی بکشانند و باید بدون تأخیر تدبیر صحیحی در این زمینه اندیشیده شود.

حاج علی‌اکبری افزایش تجملات، فاصله گرفتن خانواده‌ها از هم، اهمیت یافتن موضوع‌های فرعی مانند خدمت سربازی پسران و تحصیلات عالی دختران و پیچیدگی اداره معیشت و زندگی را از جمله مسایلی دانست که در راه بررسی ازدواج نیازمند توجه است.

معاون رئیس جمهور توجه به کیفیت زندگی در کنار کمیت آن را ضروری توصیف کرد و افزود: مردم باید در بخش‌های مختلف از جمله آگاهی رسانی، تسهیلات و خدمات به میدان بیایند و همه در کنار دولت و مسئولان برای موضوع ازدواج در حد توان معنوی و مادی خود تلاش کنند.

رئیس سازمان ملی جوانان گیلان نیز در این هم‌اندیشی با تأکید براینکه ازدواج به عنوان عامل آرامش و قوام جامعه نباید دستخوش آسیب شود، گفت: هدف از برگزاری جلسات و همایش‌های عمومی در زمینه ازدواج برانگیختن دغدغه و حساسیت مردم و مسئولان و فرهنگ‌سازی ازدواج‌های آسان، آگاهانه، به هنگام و پایدار است.

حجت‌الاسلام سعید مهدوی خاطرنشان کرد: برخی از توهمات فرهنگی مردم را در زمینه ازدواج جوانان دچار مشکل کرده که نیازمند الگوسازی مناسب است.دسته ها : عمومی
چهارشنبه 1387/10/4 23:31
X