معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2115457
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

 

وقتی باراک اوباما، رییس جمهور منتخب آمریکا ماه آینده مراسم تحلیف خود را برگزار کند، پایتخت آمریکا محل برگزاری یک جشن عظیم خواهد بود که مقام‌های محلی نگران کنترل این مراسم هستند.


به گزارش ایسنا ، حتی برای شهری که به یک جمعیت بزرگ عادت دارد انتظار می‌رود مراسم تحلیف اوباما رکورد حضور در این مراسم را بشکند.

مقام‌های شهر پیش بینی می‌کنند که تا ‌5/2 میلیون تن در روز مراسم تحلیف (‌20 ژانویه) در محل برگزاری گردهم بیایند و آنها در حال اتخاذ تدابیر بی‌سابقه برای جا دادن این جمعیت در محل برگزاری هستند.

برای این منظور طرح‌هایی برای استفاده از بازار ملی، افزایش ساعات کار حمل و نقل عمومی و از همه نگران کننده‌تر تامین پارکینگ برای این ازدحام جمعیت در حال جریان است.

الینور هولمز نورتون، نماینده ایالت واشنگتن که از کنگره خواستار ‌15 میلیون دلار بودجه بیشتر برای تامین هزینه‌های شهر شده، گفت: اگر چه ما برای مراسم‌های تحلیف و رخداد‌های بزرگ کاملا آماده هستیم ولی این مراسم نقطه‌ی عطفی در تاریخ این مراسم‌ها خواهد بود.

در صورت اختصاص بودجه‌ درخواستی نورتون بودجه ‌15 میلیون دلاری که کنگره برای برگزاری تمام رخداد‌های ملی در واشنگتن در سال ‌2009 اختصاص داده شده دوبرابر خواهد شد.

آدریان فنتی، شهردار واشنگتن تایید کرد که هزینه‌های بیشتر تامین امنیت و کنترل جمعیت بودجه اختصاص داده شده‌ی اصلی را تحت الشعاع قرار خواهد داد.

فنتی افزود: برای شهری که با کمبود بودجه مواجه است و سقوط اقتصادی که بقیه‌ی کشور را تحت تاثیر قرار داده اکنون زمان افزایش بدهی نیست.

فنتی پیش بینی کرد هزینه‌های شهر واشنگتن به حدود ‌50 میلیون دلار خواهد رسید. این همان بودجه‌ای است که کنگره برای برگزاری گردهمایی دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در اوایل امسال در اختیار ایالت‌های دنور، کلورادو و هم چنین سنت پل و مینه سوتا گذاشت.دسته ها : سیاست
چهارشنبه 1387/10/4 14:20
X