معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1948521
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
دفتر آیت الله سیستانی شایعه خروج این مرجع تقلید شیعیان از نجف را تکذیب کرد .

این شایعه درحالی منتشر میشود که عراق آماده  برقراری  توافقنامه امنیتی با کاخ سفید بوده وطرح چنین شایعاتی به منظور فشار به مراکز تصمیم گیرنده عراق میباشد .

براساس این گزارش طی روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر خروج آیت الله سیستانی از عراق به منظور زیارت امام هشتم شیعیان درمشهد منتشر شد یکی ازاعضای دفتر این مرجع دینی هرگونه خروج ایشان از نجف را دروغ خبری عنوان کرد .

این گزارش حاکیست روزنامه البینه الجدیده چاپ بغداد در مطلبی که به نقل از این منبع منتشرکرده ,آورده است : «آیت‌الله سیستانی، شهر نجف را ترک نکرده و هیچ سفری به هیچ کشور دیگری نداشته است.»
برخی رسانه‌ها در روزهای اخیر مدعی شدند که آیت‌الله سیستانی برای زیارت حرم امام رضا(ع) در مشهد مقدس، به ایران سفر کرده است.
این شایعاتی درحالی منتشر میشود که آیت الله سیستانی چندی پیش در جریان دعوت تعدادی اززائران ایرانی باایشان برای زیارت امام هشتم ضمن رد این درخواست گفته بود : من سالهاست باوجود زندگی در نجف اشرف نمیتوانم به زیارت امیرالمومنین (ع)هم بروم .

این گزارش حاکیست : این مرجع بزرگ شیعه که فقط چند کوچه با حرم امام اول شیعیان فاصله دارد ازیک زندگی بسیار ساده برخوردار بوده به گفته خودش بااینکه دلش درحریم ملکوتی امیرالمومنین است سالهاست نتوانسته به زیارت این بارگاه مشرف شود .

یکی از دیدارکنندگان با ایشان میگوید : خودم از ایشان شنیدم که در دوران صدام هر روز از روی پشت بام به امیرالمومنین سلام می­دادند چون امکان زیارت حضوری برایشان ممکن نبود.

دسته ها : سیاست
شنبه 1387/9/9 11:55
X