معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2111369
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
پزشکان معتقدند موسیقی برای بهبود سلامت قلب و کاهش میزان چربی مفید است.

 به نقل از روزنامه ساندی تایمز حاکیست تحقیقات نشان داد نیم ساعت گوش دادن به موسیقی مورد علاقه در روز علاوه بر آرامش ذهنی، موجب انبساط عروق و بازکردن رگهای خونی می شود.

این آزمایش که برای اولین بار در آمریکا صورت گرفت، مورد استقبال کارشناسان انگلیسی نیز قرار گرفت.

به نوشته این روزنامه، متخصصان معتقدند موسیقی با آزاد سازی اکسید نیتریک در جریان خون، موجب جلوگیری از تشکیل چربی و لختگی در خون می شوند.

دانشمندان همچنین دریافتند گوش دادن به برخی موسیقی ها پایداری و مقاومت انسان را افزایش می دهد و سمفونی های قرن هجدهم میلادی بر روی ذهن انسان تاثیر می گذارد.

البته آنچه در جریان خون تاثیر می گذارد نوع موسیقی نیست، بلکه موسیقی است که شنونده به آن علاقمند است.

این مسئله در مورد ضرب آهنگ و صدای موسیقی نیز صدق می کند.

به گفته مایکل میلر، مدیر مرکز پیش گیری بیماریهای قلبی دانشگاه مریلند آمریکا، موسیقی تنها به مدت چند ثانیه در جریان خون تاثیر می گذارد اما موسیقی های مورد علاقه تاثیرات پایداری در فرد می گذارند و برای افراد در تمام سنین بسیار مفید است.

مطالعات متخصصان دانشگاه مریلند بر روی افراد سالم غیر سیگاری با میانگین سنی متوسط سی و شش سال نشان داد ، قطر رگهای خونی بازوی افرادی که به موسیقی مورد علاقه خود گوش می دهند بیست و شش درصد افزایش یافت.

انبساط رگها نشان داد با انتشار اکسید نیتریک در بدن، میزان لختگی و لیپو پروتیین بدن کاهش می یابد.

ال دی ال یا لیپروتین با غلظت کم، نوعی کلسترول است که منجر به ایست قلبی در بیمار می شود.

وی همچنین هشدار داد شنیدن موسیقی های هیجان زا مانند هوی متال heavy metal و رپ Rap تا شش درصد رگهای خونی را منقبض می کند.

به گفته میلر، والدین باید از گوش دادن به موسیقی های فرزندان جوانشان خودداری کنند، زیرا از نظر شنیداری، به همان میزانی که افراد غیر سیگاری از دود سیگار دیگران رنج می برند، آنها نیز در معرض آسیب قرار می گیرند.


دسته ها : تندرستی
سه شنبه 1387/10/3 21:37
X