معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2153063
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
شورای هارو در لندن، بریتانیا اقدام به برگزاری کلاسهایی برای مادران مسلمان کرده تا آنها را با بخش تاریک اینترنت و خطراتی که برای کودکان به وجود می‌آورد آشنا کند.

  در این کلاسها توصیه هایی به مادران مسلمان ارائه می شود تا بدانند چگونه علائمی را دنبال کنند که نشان از سرزدن نوجوانان به پایگاه های اینترنتی با تفکرات افراط گرا است.

در این کلاسها همچنین مادران با رفتار مشکوک فرزندان در رابطه با استفاده از اینترنت به طور ناگهانی، پاک کردن ایمیلها و فرستادن پیامها برای افراد غریبه یا تغییر رفتار پس از استفاده از کامپیوتر آشنا خواهند شد.

کریس موت مسئول خدمات اجتماعی و فرهنگی شورای هارو اظهار داشـت: رویکرد ما به این کلاسها این است که تلاش کنیم آنچه کودکان در اینترنت با آن رو به رو می شوند را کنترل و محدود کنیم بسیاری از کودکان به خوبی می دانند که چگونه رد خود را در دنیای اینترنتی بپوشانند. ما می خواهیم مادران از به طور کامل از آنچه در اینترنت وجود دارد اطلاع داشته و هم از مزایای آن آگاه شوند و هم مضرات آن را بشناسند.

وی افزود: حقیقت دشوار این است که کودکان در دنیای آنلاین اینترنت مستعد اغفال شدن هستند، این اغفال می تواند از سوی افراد منحرف جنسی و یا دیدگاه های افراطی صورت پذیرد بنابراین باید گفتمانی صادقانه میان کودکان و والدین آنها درباره اینترنت به وجود آید.

یک گروه از مادران 20 تا 60 ساله در این کلاسها که با حمایت دولت برگزار می شود شرکت خواهند کرد و اگراین برنامه موفقیت آمیز بود با جلسات دیگری چون بررسی فایلهای مرورگر و فایلهای حذف شده مرورگر ادامه خواهد یافت.


دسته ها : عمومی
جمعه 1387/11/25 20:44
X