معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2155238
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
گوگل با ایجاد بهبود در نرم افزار گوگل مپ خود امکان کنترل مسیر افراد مختلف را از طریق اتصال به اینترنت و یا دیگر شبکه های ارتباطی برای کاربران ممکن ساخته است.

شرکت گوگل با ایجاد تغییراتی به منظور بهبود نرم افزار گوگل مپ مخصوص تلفن همراه امیدوار است بتواند مسیر حرکت افراد را همزمان با جستجوی اطلاعات در اینترنت توسط آنها مشخص کند.

این نرم افزار جدید که در 4 فوریه 2009 ارائه شده است به کاربران تلفن های همراه و دیگر تجهیزات بی سیم این امکان را خواهد داد تا محدوده و موقعیتی که در آن قرار دارند را به اطلاع دوستان و یا خانواده خود برسانند. در عین حال با استفاده از ابزار "موقعیت جغرافیایی" که در سال 2007 به این نرم افزار افزوده شد کاربر می تواند موقعیت خود را در میان نقشه های گوگل مشاهده و بررسی کند.

در عین حال گوگل با قرار دادن قانونی مبنی بر فعالسازی و یا متوقف کردن عملکرد این نرم افزار توسط کاربر سعی در برطرف کردن نگرانی های عمومی مبنی بر ورود دیگر افراد به محدوده حریم خصوصی کرده است. از دیگر موارد به منظور حفظ حریم خصوصی افراد، ثبت نشدن اطلاعات موقعیت افراد در مرکز اطلاعاتی گوگل است. تنها آخرین مکانی که توسط سرویس رد یاب گوگل تعیین شده است در رایانه گوگل ثبت خواهد شد.

این نرم افزار موقعیت فرد را با استفاده از نمایش تصویری شخصی از وی بر روی نقشه های خود و با استفاده از برجهای مخابراتی یا سیستم جی پی اس و یا اتصال وای-فای تعیین می کند. این سیستم در عین حال قادر به رد یابی مسیر حرکت افراد در ایالات متحده و 26 کشور دیگر خواهد بود.

بر اساس اعلام گوگل تصمیم گیری برای تعیین افرادی که قادر به مشاهده مسیر حرکت کاربر باشند امری است که به صورت کامل به خود کاربر بستگی خواهد داشت.

بر اساس گزارش ام اس ان بی سی، به منظور گسترش توانایی های این نرم افزار گوگل در حال تکمیل نسخه ای دیگر از این نرم افزار برای استفاده افرادی است که به تلفن همراه و دیگر تجهیزات بی سیم دسترسی نداشته و نیاز به کنترل مسیر حرکت کودکان خود دارند. در این صورت افراد با اتصال به اینترنت و یا استفاده از سیستم وای- فای می توانند مسیر حرکت فرد مورد نظر خود را کنترل کنند.دسته ها : فن آوری
پنج شنبه 1387/11/24 19:28
X