معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2156906
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
شرکت گوگل در راستای تکمیل برنامه گرافیکی و سه بعدی گوگل ارث امکان ورود به اقیانوسها و مشاهده لایه های زیرین آنها را برای کاربران به وجود آورده است.

 شرکت گوگل با ارتقای برنامه مکانیاب گوگل ارث موفق به پوشش اقیانوسها و جهان زیر آب شد. این برنامه که گوگل اوشن نام گرفته است سطح گسترده ای از کف اقاینوسها و پدیده های اقیانوسی را تحت پوشش خود قرار خواهد داد.

کاربران با استفاده از این برنامه سه بعدی گرافیکی می توانند به زیر آب اقیانوسها رفته و به مشاهده لایه های زمینی و اقیانوسی بپردازند. در عین حال این برنامه 20 لایه اقیانوسی و اطلاعات دانشمندان جهان را در رابطه با تحقیقات اقیانوسی در بر دارد.

مقامات گوگل بر این باورند که با ایجاد این بهبود در سیستم گوگل یک قدم به تکمیل نرم افزار پوشش نقشه جهان نزدیک تر شده اند. به بیان دیگر این نرم افزار در حال حاضر سه چهارم سطح زمین را پوشش داده و کاربران علاوه بر اینکه می توانند بر نقاط مورد نظر خود تمرکز کنند، توانایی سفر به اعماق اقیانوسها را نیز خواهند داشت.

اقیانوسها در حال حاضر 70 درصد از سطح جهان را پوشش داده اند که این سطح گسترده 80 درصد از حیات گونه های مختلف را در خود پنهان کرده است این در حالی است که تا به حال تنها 5 درصد از این گونه ها شناسایی شده اند.

شرکت گوگل با ارائه نرم افزار جدید خود قصد دارد امکان مشاهده پدیده های زیبایی مانند آتشفشانهای زیر آب، حیات وحش در اقیانوس ها، کشتی های غرق شده و شناسایی مناطق مناسب برای شنا و موج سواری را برای کاربر به وجود آورد.

بر اساس گزارش بی بی سی، این برنامه جدید با همکاری دو شرکت گوگل و نشنال جئوگرافیک ارائه شده و این برنامه که با اهداف مختلفی ابداع شده در حال تکمیل است.


دسته ها : فن آوری
دوشنبه 1387/11/21 13:50
X