معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3667947
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
کارشناسان معتقدند مهم ترین برتری Internet Explorer 8 نسبت به نسخه های قبلی آن افزوده شدن امکاناتی جدید برای گشت و گذار سریع تر در وب، سهولت در دسترسی و سازگاری بیشتر با استانداردهای تحت وب است.

به گزارش آی سی تی ورلد به نقل از نت ورک ورلد و تک تری، جدیدترین نسخه آزمایشی این مرورگر موسوم به RC1 که به تازگی در دسترس قرار گرفته اگر چه در ظاهر تفاوت چندانی با IE7 ندارد، اما از نظر کدنویسی ارتقا یافته است. در ادامه برخی از این ویژگی ها را با هم مرور می کنیم.

Tabbed Browsing: اگر شما تصادفا یکی از پنجره های IE8 را ببندید، کافی است تا این برنامه را دوباره راه اندازی کنید تا بتوانید دوباره به آخرین صفحه در حال مشاهده دسترسی داشته باشید. مرورگر IE8 از سیستم کدگذاری مبتنی بر رنگ ها برای گروه بندی زبانه های مختلف در کنار یکدیگر استفاده می کند.

بنابراین اگر شما لینک های متعددی از سایت های مختلف را در کنار هم باز کنید همه آنها در کنار هم قرار گرفته و دسته بندی خواهند شد. البته در صورت تمایل می توانید زبانه ای را از یک گروه به گروه دیگر منتقل کنید. البته اگر تمامی صفحات باز شده با یکدیگر بی ارتباط باشند، امکان گروه بندی آنها وجود ندارد.

در این بخش قابلیت منحصر به فرد و جالب دیگری به نام tab isolation نیز گنجانده شده است. این ویژگی به منظور جلوگیری از تاثیر منفی یک وب سایت دارای نقص بر دیگر پنجره های باز شده در نظر گرفته شده است. توضیح انکه معمولا وقتی یک کاربر با استفاده از مرورگر خود تعداد زیادی پنجره را در کنار هم باز می کند وقوع نقص و مشکل در یکی از پنجره ها موجب می شود تا دسترسی و مشاهده دیگر اطلاعات غیرممکن شود. اما مرورگر IE8 به گونه ای طراحی شده که کاربر می تواند به سادگی پنجره دارای نقص را ببندد و به استفاده از دیگر صفحات وب ادامه دهد.

جستجوی آسان: مرورگر IE8 قادر به استفاده از چندین موتور جستجو در کنار یکدیگر به غیر از سرویس Windows Live Search شرکت مایکروسافت است. کاربر در صورت تمایل می تواند هر موتور جستجویی را به این مرورگر اینترنتی بیفزاید و از خدمات آن استفاده کند.

قابلیت دیگر این مرورگر در حوزه جستجو که البته چندان جدید هم نیست ارائه پیشنهاداتی در مورد کلید واژه های جستجو پس از تایپ چند کلمه است. به عنوان مثال در صورتی که کاربر کلمه PC به معنای رایانه شخصی را در بخش جستجوی این مرورگر تایپ کند، چندین کلمه دیگر به وی پیشنهاد داده خواهد شد.

موتور جستجوهای یاهو و Ask به طور پیش فرض در این بخش گنجانده شده و با استفاده از چند افزونه می توان به راحتی از طریق جعبه ابزار خاص این مرورگر به جستجو در سایت های ویکی پدیا، آمازون و حتی روزنامه هایی چون نیویورک تایمز پرداخت.

دسته ها : فن آوری
جمعه 1387/11/11 13:2
X