معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3905386
تعداد نوشته ها : 10297
تعداد نظرات : 319
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي
تحولی که اوباما رئیس جمهور امریکا در خلال برنامه های انتخاباتی خویش مطرح ساخته، مدت هاست که در درون جامعه امریکا شروع شده است. روزنامه ینی شفق ترکیه در گزارشی درباره این مطلب می نویسد: صد ها تن از امریکایی هایی که گذرشان به زندان های این کشور می افتد دین اسلام را انتخاب کرده و مسلمان می شوند. بیلگین اردوغان که حدود پنج سال است در زندان هانتینگتن در ایالت پنسیلوانیا به عنوان امام جماعت انجام وظیفه نموده و تاکنون امکان مسلمان شدن 59 تن از محکومین را فراهم نموده می گوید: در این زندان که 2400 محکوم در آن زندگی می کنند، از هر چهار نفر یک نفر مسلمان است. وی در ادامه می افزاید محکومینی که دین مبین اسلام را انتخاب می کنند، پس از آزادی از زندان نیز امکان مسلمان شدن خانواده خود را فراهم می سازند و شیوه زندگی آنها به کلی دگرگون می شود.
در زندان های امریکا بالاترین درصد محکومین را مسلمانان تشکیل می دهند. از سوی دیگر تعداد کسانی که در درون زندان ها به دین اسلام مشرف می شوند به سرعت در حال افزایش است. بیلگین اردوغان در مورد خدماتی که در زندان ها به محکومین ارائه می کند چنین می گوید: در آنجا نماز جمعه اقامه کرده و خطبه می خوانم. با محکومین ملاقات می کنم و به سوالات آنان در مورد اسلام پاسخ می دهم. اگر کسی از بستگان آنها فوت کرد، به آنها دلداری می دهم. در زندان درس فقه و قران و حدیث برگزار می کنم. وی در ادامه می گوید یکی از محکومین که پس از زندانی شدن دین اسلام را برگزید پس از آزادی و تغییر رویه در زندگی خویش زمینه مسلمان شدن 49 نفر دیگر در خارج از زندان منجمله همسر و هفت فرزندش را فراهم ساخت.
این روحانی به فطری بودن اسلام اشاره کرده و می گوید: پیام اسلام برای آنها جاذب است و کسانی که در زندان با وجدان خویش تنها مانده اند، می توانند این پیام را بدرستی دریافت کنند، چرا که با اینکه در ظاهر دربند هستند ولی روح آنها آزاد است و آزادانه انتخاب می کنند. زندگی کسانی که در اینجا آزادانه اسلام را بر می گزینند، همانند طلوع خورشید دگرگون می شود و آرام آرام گرمای خورشید تازه طلوع کرده را در زندگی خویش احساس می کنند.
وی می گوید این محکومین به دلیل اینکه اوباما مسلمان و افریقایی تبار است به وی احساس علاقه می کنند و در این بین نارضایتی آنان از دولت پیشین امریکا نیز در این احساس اثرگذار بوده است

دسته ها : سیاست
چهارشنبه 1387/11/9 22:39
X