معرفی وبلاگ
دسته
لینکدونی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2118008
تعداد نوشته ها : 11235
تعداد نظرات : 345
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

نتایج حاصل از مطالعات انجام شده روی بیش از 1000 طرفدار اینترنتی، روزنامه‌نگار و کارشناس فناوری نشان داد، تا سال 2020 میلادی صفحه‌کلیدها، لپ‌‌تاپ‌ها و ... از دنیای فناوری حذف می‌شوند.

اگر چه این مطالعات به صورت چندان رسمی صورت نگرفته، مرکز مطالعاتی و تحقیقاتی Pew Internet and American Life Project معتقد است که این مطالعات باعث شده تا کارشناسان به این مسئله فکر کنند که زندگی آنلاین در یک دهه آینده با چه تحولاتی مواجه خواهد شد.
"لی رینی"(Lee Rainie) و دیگر محققان مرکز تحقیقاتی Pew Internet از شرکت‌کنندگان در این تحقیق خواستند تا به سوالات متعددی که در مورد سناریوهای سال 2020 پرسیده شده، پاسخ دهند که از جمله این سوالات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: آیا تلفن‌همراه در آن زمان به ابزار اصلی برای اتصال به اینترنت تبدیل خواهد شد(که بیشتر افراد با این سوال موافق بودند)، آیا سیستم‌های محافظت از کپی‌برداری‌ها تقویت خواهند شد(بیشتر کاربران با این نظر مخالف بودند) و آیا شفافیت باعث ارتقا امانت‌داری بین کاربران خواهد شد(که برای این سوال، بخشی از کاربران موافق و بخش دیگر مخالف بودند).

بیشتر شرکت‌کنندگان در این بررسی‌ها معتقدند بودند که در سال 2020 میلادی خطوط کمی برای مجزا کردن زمان تخصصی و زمان شخصی وجود خواهد داشت و متخصصان با علاقه و اشتیاق بیشتری فعالیت‌های خود را انجام خواهند داد.

دیگر مسئله‌ای که بیشتر شرکت‌کنندگان در این بررسی بر آن اتفاق نظر داشتند، این مسئله بود که در آینده صوت و قوه لامسه به رابط کاربری اصلی در دنیای فناوری تبدیل خواهند شد. در آن شرایط کاربران می‌توانند با فرمان‌های صوتی دستگاه دیجیتالی و کامپیوتری خود را کنترل کنند.دسته ها : فن آوری
چهارشنبه 1387/9/27 18:36
X