محققان دانشگاه سیدنی غربی سیستم جدیدی را برای بهبود عایق بندی پنجره ها ابداع کرده اند که به تیوبی لاستیکی و قابل تورم مجهز بوده و به صورت 100 درصد از ورود و خروج حرارت و صوت جلوگیری خواهد کرد.

پنجره قابل تورم سیستمی جدید است که با استفاده از قرار گیری تیوبهای لاستیکی قابل تورم از عبور و مرور حرارت از درزهای پنجره جلوگیری کرده و عایق بندی پنجره های ساختمانی را بهبود خواهد بخشید.

بر اساس آمار به دست آمده پنجره ها که 8 درصد از سطح ساختمانها را تشکیل می دهند عامل هدر رفتن 87 درصد و جذب 48 درصد از حرارت هستند.

استفاده از سیستم قابل تورم نشان داده است که این سیستم توانایی بهبود عایق بندی حرارتی را تا 68 درصد خواهد داشت. این سیستم توسط محققان دانشگاه سیدنی غربی ابداع شده و طراحی منحصر به فرد آن جوایز مختلفی را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش گیزمگ، نوار لاستیکی موجود در درزهای این پنجره ها بدون وارد آوردن خسارت به ساختمان به میزان 100 درصد از نفوذ هوا جلوگیری می کند. قطر لوله های لاستیکی هوا در میان درزهای پنجره 60 الی 70 میلیمتر بوده که به خوبی پنجره ها را نسبت به سرما، گرما و صوت عایق خواهد کرد.


دسته ها : فن آوری
دوشنبه 1387/11/7 17:30
X