شرکت لاک اسمیث که یکی از بزرگترین شرکتهای قفل سازی جهان به شمار می رود با تولید قفلی دیجیتالی و کنترل از راه دور، نسل قفلهای مکانیکی قدیمی و کلیدها را با خطر نابودی مواجه خواهد ساخت.

یکی از بزرگترین تولید کنندگان قفل در جهان با تلفیقی از رمزهای دیجیتالی و قفلهای کنترل از راه دور موفق به تولید قفلی شده است که با استفاده از آن می توان بر روی باز و بسته بودن در و عبور و مرور افراد در منازل کنترل داشت.

این قفلها دارای هیچ گونه کلیدی نبوده و فرد با استفاده از 4 کد دیجیتالی که می توان آن را برروی صفحه 11 کلیدی دیجیتال قفل وارد کرد، قادر به ورود و خروج به منزل خواهد بود. در عین حال این کد 4 رقمی را می توان از طریق وب سایت مخصوص قفل وارد کرده و آن را از راه دور باز کرد.

در صورتی که افراد مختلف به خانه ای عبور و مرور داشته باشند، پیام هشداری بر روی سایت مخصوص این قفل ارسال شده و با ارائه گزارشی مالک منزل را از افرادی که به منزل وارد شده اند، آگاه می کند. 

در عین حال با اتصال به رایانه و تلفن همراهی که به اینترنت دسترسی دارند نیز می توان قفل های دیجیتال را کنترل کرده و تحت نظر داشت. این قفلها به راحتی جایگزین قفلهای عادی شده و انرژی مورد نیاز آن با استفاده از یک باطری 9 ولتی تامین می شود.

بر اساس گزارش گیزمگ، مصرف کنندگان با پرداخت ماهیانه 13 دلار می توانند به سایت این قفل دسترسی داشته و از برنامه هایی که به منظور استفاده از تلفن همراه در باز و بسته کردن قفل ها مورد نیاز است، استفاده کنند.دسته ها : فن آوری
يکشنبه 1387/11/6 9:32
X